Skocz do zawartości

wkl

Stały forumowicz
  • Postów

    189
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez wkl

  1. Jak w twojej instalacji może krążyć woda między piecem a buforem ? nie może ponieważ zawór mieszający jak przestaniesz palić i wyłączysz pompę to się zamknie to raz, a dwa to w którą stronę to miałoby krążyć i dlaczego? Gdybyś miał baypas pompy z zaworem zwrotnym wtedy grawitacyjnie by ci krążyło ale nie ciągle, tylko napływała by zimna woda z dołu bufora w miarę jego wychładzania piec wtedy działa jak dodatkowy bufor.
  2. Usuń ten zawór zwrotny ,jest zbędny, tylko i wyłącznie zmniejsza ci przepływ i nie spełnia żadnego innego zadania.
  3. Nie ma najważniejszej informacji, jakie temperatury na buforze , bo jak bufor cały zagrzany to nic w tym dziwnego
  4. Z zaworem zwrotnym klapowym w tym miejscu nie powinno być problemu, oczywiście zależy gdzie jest umiejscowione napuszczanie wody do instalacji.
  5. Faktycznie dostęp do czyszczenia wymiennika bardzo dobry, tylko że chyba nikt go nie czyści. Jak to wyczyścisz sprawność ci się podniesie ze 20 procent.
  6. Żeby mieć taki efekt to musisz mieć przerobiony kocioł i palić drobnym opałem. Drewno próbowałeś w nim palić po tych przeróbkach? też tak czysto spala?
  7. Na przyklad takim kalkulatorem łatwo sobie potem policzysz ile energi możesz mieć w buforze w zależności od jego temperatury.
  8. Jeżeli w tej chwili masz jakieś żródło ciepła którym grzejesz dom i wiesz ile spalasz tego co tam spalasz to oblicz ile z tego jest energi ijuż masz odpowiedź najdokładniejszą jaka może być.
  9. Czyli jak większy kocioł to nie jest ekonomicznie? Spalanie drewna jest bardziej ekonomiczne jak się pali raczej z pełną mocą , większy piec wieksza wygoda a ekonomiczność niewiele mniejsza, oczywiście jak ktoś ma czas siedzieć cały czas przy piecu małej mocy to tak będzie ekonomiczniej , tylko że większość z nas ma też inne zajęcia niż podkladanie do pieca co 2 godziny.
  10. Tak na chłopski rozum większy kocioł krócej się w nim pal,i żywotność większa?
  11. Rozumiem że chodzi o kalibrację siłownika od zaworu 3d, po włączeniu kalibruje się otwierając się na 100 procent a póżniej wraca do temperatury zadanej? Nie wiem jak jest to w waszym sterowniku ( mam inny ale też techa) i jest opcja która nazywa się- Otwieranie w klibracji co i są dwie opcje wyłączony i załączony. Przy załączonym jest tak jaknapisałem wyżej a przy wyłączonym kalibruje się zamykając zawór do 0 procent i ponownie otwiera się do zadanej temperatury.
  12. No ale nie rozumiem problemu, ładujesz 3/4 wsadu zamiast całego i problem znika.
  13. Polecam bardzo ciekawy filmik.
  14. Rzeczywiście masz rację w sumie nie ma znaczenia czy jest za kotłem czy przed bo i tak jest przed zaworem i spełnia tą samą funkcję mieszania.
  15. Nie wiem co masz na myśli przed kocioł i za kocioł, ja mówię o pompie przed zaworem i za zaworem, ale to w zasadzie chyba to samo? Tu masz trochę informacji na ten temat od 4 minuty zawory 3 d
  16. No właśnie pozycja pompy przed czy za , zmienia działanie zaworu 3d na zawór mieszający lub rozdzielający.
  17. Z siłownikami 3d to tym bardziej działają inaczej w zależności gdzie jest pompa , jeśli pompa za zaworem działa jako mieszacz , jeśli pompa przed zaworem to nie miesza tylko rozdziela wodę , poczytaj trochę nie wprowadzaj w błąd że to jest bez znaczenia.
  18. Myślę że zawór nie będzie pracować prawidłowo, nie sprawdzałem bo skoro producent zaworu zaleca montaż pompy żeby zasysała wodę przez zawór to chyba się nie myli.
  19. Grzanie na nocnej taryfie to jest jakaś opcja, ale w sumie to ten wymiennik jest zbędny nawet jak kiedyś będziesz chciał dołożyć pompę ciepła.
  20. Zawór zwrotny pomiędzy wymiennikiem a trójnikiem od pompy ciepła. Ja osobiście zrobił bym inaczej osobny zbiornik cwu i pompą ciepła nie grzał bufora.
  21. Źle umiejscowiona pompa w obiegu kotłowym , powinno być na powrocie pomiędzy kotłem a zaworem temperaturowym. Zawory zwrotne w obiegu podłogówki na powrocie przed buforem za trójnikiem do zaworów 3d.
  22. Z 1000L przybywa ci jakieś 30L więc 80 w miarę ok.
  23. Otwarte to tak 50l ok .Chociaż odrobinę większe nie zaszkodzi , rzadziej będziesz dopuszczał wodę.
  24. Już to przerobiłem na swoich błędach więc nie masz racji. Mam 7.5 procent objętości całego układu, około 2000L i naczynie 150L ciśnienie wzrasta od 1,1 przy 30 stopniach do 2,5 przy90 stopniach. Musisz zrozumieć że naczynie zamknięte ma poduszkę powietrzną gdzie jest powietrze pod pewnym ciśnieniem wstępnym więc nie możesz go napełnić do pełna to powietrze na to nie pozwoli , przyjmuje się że jedna 3 więc jak masz 800L to 4 procent to jest 32 l razy 3 to 100L będzie optymalnie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.