Skocz do zawartości

bartoosz

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bartoosz

  1. Panowie, czy do bufora 1000 litrów można zastosować otwarte naczynie wyrównawcze o poj. 100 litrów. Oraz czy można łączyć dwa naczynia np. 2x50 litrów czy musi być jedno.
  2. Panowie, jak podłącza się laddomat (21-60) do kotła Atmos. Chodzi mi o kabel. Czy jest gdzieś gniazdko/wtyk?
  3. Panowie, powiedzcie czy jak stosuje się laddomat to czy jeszcze na powrocie, na rurze z bufora do laddomatu musi być zawór klapowy?
  4. Irek14 rozważ zakup bufora prostopadłościennego, więcej litrów wejdzie. Żeby dostać dofinansowanie do tego pieca potrzebny jest bufor (urzędnicy liczą pojemność bufora według jakiegoś wzoru).
  5. Czy ma ktoś wersję 21. Jak długie drewno się mieści?
  6. Panowie czy kotły wymienione w tym wątku czyli MPM-y i Atmosy można podłączyć do komina wymurowanego z cegły. Czy konieczne jest wstawienie wkładu ze stali kwasoodpornej.
  7. Panowie, wiecie czy można uzyskać certyfikaty na kotły robione przez p2ar. Chodzi o to czy taki kocioł przejdzie jak będzie trzeba się spisać (czasu coraz mniej).
  8. Ciekawe czy MPM w przyszłości wprowadzi jakieś modyfikację w kotłach na drewno, czy ten model to ostateczność. Znalazłem stronę niewielkiej firemki robiącej kotły na drewno: https://www.p2ar.pl/oferta/oferta-kotłów/kus-iii/ Na załączonych fotkach widać, że komora na drewno jest wyłożona szamotem. Ogólnie to ciekawe konstrukcje robią, ale nie mają chyba ekoprojektu(nigdzie na stronie nie ma informacji).
  9. Witajcie, sam rozważam wymianę swego starego kotła na MPM lub Atmos. Na schematach widać, że MPM ma dłuższy obieg spalin. Najlepiej jakby wypowiedzieli się osoby, które już użytkują DS WOOD 18kw lub któryś z Atmosów. Jakie wady zalety, problemy z użytkowaniem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.