Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark eko wood


marcin25
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Micha90zgaz,

Rekomendowane odpowiedzi

A co to za hałas? Może jest za duży przepływ szumi? Może jest powietrze w układzie. U mnie jest regulacja płynna obrotów, ale jak dam na maxa to też słychać szum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Na dniach będzie u mnie montowany stalmark eko wood 21 kw i bufor 1000l. Czy warto inwestować w laddomat czy wystarczy tylko zawór trójdrożny ? Instalacja stare żeliwne grzejniki,rurki miedziane i cwu 120 l.,bez podłogówki.., układ otwarty. 

Edytowane przez Irek14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Irek14 napisał(a):

Witam. Na dniach będzie u mnie montowany stalmark eko wood 21 kw i bufor 1000l. Czy warto inwestować w laddomat czy wystarczy tylko zawór trójdrożny ? Instalacja stare żeliwne grzejniki,rurki miedziane i cwu 120 l.,bez podłogówki.., układ otwarty. 

Laddomat albo zawór z dobrymi pompami cenowo wyjdzie podobnie.Ja mam zawór trójdrożny plus 3 pompy Afriso.Polecam dodatkowo sterownik Tech 281C (pokojowy ),dużo większa wygoda w sterowaniu temp. w pomieszczeniach .Ustawiasz temp. jaka Ci odpowiada i masz komfort bez biegania do kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy w tym piecu ktoś próbował palić brykietem? Jak to wygląda? Kolejne pytanie czy polecacie ten piec bo po przestudiowaniu całego tematu odczucia mam mieszane bardziej na nie. Szukam pieca na przyszły rok i po opini forumowiczów skłaniam się ku kupna attack slx ale stalmarka rozważam z tego względu że polecił mi to instalator. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Razuch3 napisał(a):

Witam mam pytanie czy w tym piecu ktoś próbował palić brykietem? Jak to wygląda? Kolejne pytanie czy polecacie ten piec bo po przestudiowaniu całego tematu odczucia mam mieszane bardziej na nie. Szukam pieca na przyszły rok i po opini forumowiczów skłaniam się ku kupna attack slx ale stalmarka rozważam z tego względu że polecił mi to instalator. Z góry dziękuję za pomoc.

Attak napewno trochę lepszy ale cała instalacja z tym kotłem to 50 tysiaków najbiedniej.Samo kocioł około 30 tys.Ja ze swojego Stalmarka narazie jestem zadowolony.Co prawda dopiero kilka prób palenia.Coś więcej będę mógł powiedzieć po sezonie grzewczym.Teraz jednym wkładem zagrzewam 1200 L wody plus CWU 300 L .Całość kosztowała mnie 34 tys.

W jednej z prób paliłem małymi kawałeczkami klocków.Paliło się normalnie czyli brykiet też będzie zasówał

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stalmark przemawia pod względem ceny ponieważ stosunkowo do innych pieców nie jest drogi . Sam nie wiem narazie jaki wybrać szukam najlepszego rozwiązania. Wiem jedno bufor będę zakładał 2 tys litrów ponieważ mam stary nie ocieplany dom na ten moment planuje docieplać z czystego powietrza ale pierwsze trzeba piec wymienić. Dlatego chcę się dowiedzieć czy brykietem będzie się dało palić ponieważ mam dostęp do trocin to i brykieciarke kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się wahałem po różnych opiniach że dymi, że zawiesza się opał , że duże kawałki kiepsko się palą.. jestem dopiero po kilku paleniach i jestem zadowolony nie ma porównania do mojego mpm ds, zjada wszystko, tworzy sporo żaru po godzinie zero dymu a wydajność też bardzo dobra.Zastanawialem się nad 21 kW ale wziąłem 37 +dwa bufory 800 i super spora komora i jeden wsad wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, widelec1 napisał(a):

Też się wahałem po różnych opiniach że dymi, że zawiesza się opał , że duże kawałki kiepsko się palą.. jestem dopiero po kilku paleniach i jestem zadowolony nie ma porównania do mojego mpm ds, zjada wszystko, tworzy sporo żaru po godzinie zero dymu a wydajność też bardzo dobra.Zastanawialem się nad 21 kW ale wziąłem 37 +dwa bufory 800 i super spora komora i jeden wsad wystarczy

A robiłeś jakieś przeróbki w piecu mam na myśli uszczelnienie paleniska? Kocioł nie wygląda że jest zły ale zawsze jest jakieś ale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Attack 25/35 kw ro nie 30 tylko 18 tyś, chyba że z sondą lambda. W sumie to płaci się 5,5 tyś więcej aby mieć komorę na 69 cm długą i o pojemność nie 100 a 200 litrów i możliwość dodania więcej PW do w stalmark cały czas na full i nie wiem czy na drobnym opale nie dymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, widelec1 napisał(a):

 

Na ta chwile rozglądam się tylko i attack przemawia z ceną zgodzę się 18 tyś ale może być mniej jak załatwisz to przez instalatora. Dziękuję widelec za odpowiedzi stalmark wygląda spoko pod tym względem że serwis jest na miejscu. Ale czy w tych czasach awarie pieców że nie da się palić zdarzają się często żeby kupić od producenta za granicą? To jest też jedna niewoadona nad czym rozmyślam. Następna jest jak bede palić drewnem+ brykietem żeby ten piec dobrze ustawić. Lambda była by spoko jakby była w stapmarku bo w attack to 10 tys więcej ale to już za dużo lepiej ogarnąć samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Irek14 napisał(a):

Witam. Na dniach będzie u mnie montowany stalmark eko wood 21 kw i bufor 1000l. Czy warto inwestować w laddomat czy wystarczy tylko zawór trójdrożny ? Instalacja stare żeliwne grzejniki,rurki miedziane i cwu 120 l.,bez podłogówki.., układ otwarty. 

Warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Po kolejnych próbach palenia w kotle odnoszę wrażenie że przydały by się większe bufory.Na początku tak planowałem ale niestety fabrycznych nie wstawiłbym do kotłowni.Firma która mi to instalowała przyszła z pomocą.Zamówiliśmy w Metalbet na dennicach 50 cm o wys. 230 cm. Daje to około 1200 L. Powierzchnia grzewcza to około 180 m2 na grzejnikach panelowych w nieocieplonym domu.Sam kocioł w porównaniu do innych(MPM, ATMOS )jest spoko. Zwłaszcza że ATMOS z wymiennikiem rurowym kosztuje sporo więcej.Zrobiłem tylko małą przeróbkę.Zamieniłem pozycjami czujniki temperatury na zbiorniku CWU. Z solarów poszedł na niższą pozycję a kotła wyżej bo nie wyłączał pompy(Wody niżej nie miała zadanej 55 C).Teraz działa tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Kocioł stalmark eko wood 21 kw i bufor 1000l ł prawie zamontowany. Dziwi mnie jednak naczynie wyrównawcze bo hydraulik chce zamontować 30 .Coś chyba za małe? 🤔 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-7% pojemności całej instalacji powinno mieć naczynie.  Tu bedą duże wachania temperatur więc ja mam 10% pojemności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.