Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z fotowoltaiką - wyłączanie inwertera.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Emilien

Mam takiego i rano na pewno tak robi wieczorem nie widziałem mogę zobaczyć dziś.

On budzi się i sprawdza napięcie na panelach czy już ma wystartować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to trochę bo napięcie ma cały czas z AC dlaczego tam nie potrafią zrobić zasilania ?

Czy to zdrowsze odpalanie elektroniki na dc i wyłączanie za zaniku napięcia - obstawiam że jakiś kondensator ładuje się po DC i po odpaleniu rozładowuje.

Falownik jedzie dziś na gwarancję - ktoś podpowie jak można wymusić wymianę na nowy jeśli stary od nowości nie działa prawidłowo?

Jakoś nie widzi mi się teraz czekać z miesiąc na naprawę bo powiedzą że z chin musi coś przyjechać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i ostrzegam przed serwisem SOFAR po ponad miesiącu czekania przysłali mi używany inny falownik zamiast nowego.

Co śmieszne przysłali mi czapeczkę jako przeprosiny, chyba tak tego nie zostawię otrzymałem falownik starszy niż mój nie działający pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Hm hm hm...... oddałeś samochód do do serwisu gwarancyjnego..... nie dość że nie oddali Tobie twojego własnego ... to oddali starszy rocznikiem... sory ale tak sobie to tłumaczę..... coś nie tak.... a może ten co oddali  jest kradziony??? a jakieś dokumenty, faktura...

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój nie działający wysłali pewnie do Chin 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2022 o 14:01, szakallo napisał:

No i ostrzegam przed serwisem SOFAR po ponad miesiącu czekania przysłali mi używany inny falownik zamiast nowego.

To niedopuszczalne, chyba, że po naprawie odeślą twój, a ten tymczasowy, na podstawkę, żeby produkcja szła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisałem im że się nie zgadzam na takie warunki i czekam na przysłanie nowego.

Yaro - tak samo pomyślałem, papierów też niema ale na stronie sofar jest zarejestrowany od daty mojego tylko rocznik produkcji falownika o rok starszy 😄

 

OCZYWIŚCIE mój nowy falownik płynie w Chin. Chyba powinienem wreszcie zacząć grac w lotto bo praktycznie zawsze trafiam wszystko co gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie na osiedlu było pół roku temu dość wysokie napięcie. Pewnego dnia było zaplanowane wyłączenie prądu i już jest wszystko w normie. Było 242 w nocy. Teraz jest 227 w nocy na wszystkich fazach, a ciągu dnia dochodzi do 248. Jest różnie. Raz na L1 jest więcej, raz na L2, a raz na L3. Na większości domków już nie widać dachówek, tylko panele.

image.png.d050af50a35c0c13aedd5e9fd8c21149.png

image.png.165c8f5f8ba66a1314e6155b68f035c5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hallo Koledzy!

Z powodu bardzo częstego wyłączania inwertera chciałbym podłączyć przekaźnik napięcia, który włączy grzałkę w instalacji cwu. Są takie np. zamel , ale cena 200 zł  /na jedną fazę/  to trochę dużo. Są też chińczyki po 40-50-70 zł za sztukę ale nie wiem czy mają one regulację voltów  o np. 1; jeśli mają 5V  to nie ma sensu.Czy wiecie jaki ew. przekaźnik  ten tani nadawałby się do tego pomysłu?

POzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F&F tez robi sprawdz czy ci pasuja. Np. CP-710 lub inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wacio1967 A u mnie w nocy wygląda to tak. I PGE mimo próśb o obniżenie napięcia nic tym nie robi. Wg nich wszystko jest ok, bo mieści się w normie. Tylko że przy słonecznym dniu, napięcie przebija maksimum i falownik się wyłącza. W logach Froniusa maksymalne zarejestrowane to 283V.

image.png.1877f4667dc0f075bf1c3124479e1687.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PioBin -o ile się interesowałem te wszystkie z obrotowymi nastawami mają rozdzielczość 5V więc trochę słabo - prawdopodobnie najlepsze są te gniazdka smart wifi  bo mają do 1v rozdzielczość tylko trzeba grzebać w firmware żeby zrobić z nich automat do włączania powyżej 252V powiedzmy

mkwapisz ale na wykresie masz max 248 czyli spoko - gdzie masz te za wysokie napięcie?

 

wacio1967 e ale na tych wykresach nie ma ani jednego wyłączenia produkcji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szakallo 5V dotyczy histerezy a nie progu przelaczenia raczej. Histereza musi byc gdyz samo zalaczenie urzadzenia moze spowodowac spadek napiecia i tym samym rozlaczenie przekaznika i takie cykanie w kolko. Lepiej gdyby ta histereza i prog byly programowalne z dokladnoscia 1V zgoda. Sa i takie ale drozsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiazaniem i tak są te urządzenia  które płynnie regulują mocą grzałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moca grzalki (cieplna) tak, ale moca elektryczna juz nie tak prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.