Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

W moim kotle skamp 13kw zapalarka rozpala groszek 3 - 5 minut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od węgla. U mnie w Technix 12KW Stabek też szybko się odpala, ale nie wiem jaką u siebie mam średnicę dyszy. U brata wolałbym mieć gniazdo z dyszą 10 mm. Przyjdzie czas modernizacji to pomierzę i będę wiedział na czym stoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pisałeś o tym wcześniej, że również jest inne ułożenie zapalarki w gnieździe. Czy mając dyszę 10 mm można założyć, że zapalarka jest umieszczona w bardziej dogodnym dla skuteczności działania miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrWolf obecnie Skarbek z Bobrka. Ostatnie rozpalenia jak widziałem to po 3 minutach przechodził w stabilizację. Podawanie mam ustawione na 35 sekud a test ognia na 5 sek podawanie. Przy Karliku, podawanie do rozpalenia 70 sekud rozpalał około 10 - 12 minut. Zdarzyło się nawet że podjął druga próbę rozpalenia po zejściu z ilością podawanego węgla z 70 do 50 sekud. Przy karliku test ognia był na 1 sekundę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ilu godzinach czuwania eko lub przerwy masz czas rozpalania 3 min?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet po 4-5 godzinach postoju po nieudanym teście ognia potrzeba 3-4 minuty by wszedł w stabilizację. Myślę właśnie, by ten test ognia zmniejszyć do minimum bo cykl pracy jest u mnie taki, że nie ma szans na odzyskanie żaru, tym bardziej że mam 5 minut dopalania złoża przed wejściem w czuwanie eko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiłem dopalanie na 10 min. Po tym czasie zostaje jeszcze żar, ale dymi już tylko bardzo delikatnie.
Ostatnio rozpalałem przy temperaturze kotła 26°C, rura podajnika 20°C, a palnik na tyle wystygł, że mogłem dotknąć wnętrza ręką na około 10 sekund.

U mnie jest: dawka startowa 60sek., max czas rozpalania 10min., powietrze 40%, spaliny 5°C, test ognia 3min., test-dawka 10sek., stabilizacja 3min., dopalanie 600sek., dopalanie powietrze 50%,
W ciągu trzech minut licząc od rozpoczęcia dawki startowej pojawił się płomień i temperatura spalin wzrosła o 2°C. Dalej już go nie pilnowałem, ale przypuszczam, że całkowity czas rozpalania włącznie z testem ognia i stabilizacją to około 10 minut. 
A nawet jeśli byłby to kwadrans, to i tak nie zamierzam się ścigać z automatem, bo rozpalając ręcznie drewnem i tak przegram. 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Macie świetnie rezultaty. Myślałem o sprawdzeniu zapalarki i średnicy dyszy, lub czy się nie przytkała. Mam kocioł Malina w wersji ecodesign. Wentylator i kanał zapalarki schowane są za osłoną. Podajnik i zbiornik miałem ostatnio zdemontowane przy montażu kotła i na chwilę obecną nie mam ochoty na to. Dopóki wszystko działa jestem zadowolony, nawet z czasu rozpalania na poziomie 10-15min.

Ps. Tydzień temu kupiłem opał 25Mj po 1090zł. Dzisiaj po 1140zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że podczas palenia karlikiem z PGG wytwarza się taki nagar na palniku. Przy husky, silverach, goldach i innych też ale nie aż tak. Da się to normalnie zeskrobać szczotą drucianą lub jakimś kawałkiem blachy.

Co to za "dziura"?

InkedScreenshot_2022-03-04-18-34-08-248_com.facebook.katana.thumb.jpg.d506981cb6390ccf17d66e9a5b4d638d.jpg

Edytowane przez wypalaczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca w dwustanie, skoki temperatury. Długa pauza, a potem praca na wysokiej mocy. Lub opał z dużą zawartością siarki, do tego wilgotny = kwas siarkowy.

Nagar tworzy się również przy dużo za dużym nadmuchu. Przerabiałem to u znajomych. 2-3mm nagaru a pod nim wżery. Przyczyna - niedrożne otwory w ruszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2022 o 20:51, wypalaczu napisał:

Co to za "dziura"?

Jeżeli to dziura to zaklei się zaprawą szamotową i jedzie się dalej potem ewentualnie można podjąć dalsze działania w tym zakresie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj korzystając z ciepłej pogody wygasiłem kocioł, mając w zamiarze po kilku godzinach przy chłodnym palniku wybrać popiół spod rusztu. Od tego się zaczęło, a skończyło na wyszczotkowaniu całej komory powietrznej, przeczyszczeniu wiertłem otworów powietrza wtórnego i rusztu, i zeskrobaniu dość sporej ilości nagaru w rozwidleniu. Czyli niemalże pełny serwis. 🙂

A potem rozpalanie:
https://www.udrop.com/6oXz/niedzielne_rozpalanie.mp4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zostawić telefon i zamknąć drzwiczki?  Ja jeszcze nie oszalałem. 😅

Poza tym ja nie nagrywałem filmu aby zobrazować jakiś problem, tylko chciałem dla potomnych przedstawić jak wygląda rozpalanie i zapłon węgla. A wyświetlany czas filmu jest tylko dla punktu odniesienia, bo przecież dużo jest przyśpieszeń aby film nie był zbyt długi i nudny. 🙂

Poza tym drzwiczki nie mają tu nic do rzeczy. Stabilizacja trwa 3 minuty bez względu na to w jakim tempie rośnie temperatura spalin. A jeśli chodzi o etap zapalarki, to jeśli przy otwartych drzwiczkach temperatura spalin wolniej rośnie, to zapalarka grzeje dłużej, a więc więcej węgla zostanie rozgrzane, co z kolei może przyśpieszyć późniejsze rozżarzanie paleniska w czasie stabilizacji.
Odnośnie całkowitego czasu rozpalania nadmienię, że z palnikami jest jak pociągiem - im większy/dłuższy tym wolniej się rozpędza. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2022 o 18:40, Hitower napisał:

Tydzień temu kupiłem opał 25Mj po 1090zł. Dzisiaj po 1140zł.

Sprostowanie. Zamówiłem opał po 1140zł. Dzisiaj mieli go dostarczyć. W pracy dostałem telefon, że opał będzie, ale po nowej cenie i czy mają go przywieźć. Zapytałem po ile? ... 1500zł/t 😳😬🥺😭. Odmówiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanko do posiadaczy sv200, palił ktoś może węglem sortymentu groszek? Niby granulacja 8 - 31.5, jak myślicie przejdzie.?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wielkość bryłek węgla to spokojnie pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie dokupić stoker do zasobnika? Szukałem np. na cokamar, ale nie mogłem znaleźć.
Czy istnieje jakiś dedykowany stoker do SV200 czy to wsio-rowno aby taki do pelletu?

PS.
Nie mówię, że będę przechodził na pellet. Absolutnie. Ale zrębką chętnie bym spróbowałbym palić. 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli przystawkę oddzielająca z drugim podajnikiem taki jak jest w kotlach dwupaliwowych od Technixa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.