Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze za mało osób używa tych kociołków, żeby mieć pełny obraz ich pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2021 o 11:38, pawlopawlo napisał:

Zgadza sie,tyle teoria,ale nie kazdy ma takie same warunki dlatego zapytalem 

Masz rację. U mnie czasami otworzę klapę załadunkową bez krótkiego obiegu i bez wyciągu i nic nie dymi. Czasami otwarty krótki obieg, załączony wyciąg a zadymi. U mnie bardzo jest to uzależnione od pogody (temperatura, ciśnienie) z tego co zaobserwowałem przez lata użytkowania kotła.

Koledzy dodałem nowy post w kategorii inne tematy. Pomoże ktoś?

W dniu 17.11.2021 o 15:28, kin napisał:

Witam - ma podobny problem z nowym 1 -miesięcznym  kotłem MPM 18 wood - nie mogę osiągnąć temp. na kotle powyżej 55 st. Kocioł z wentylatorem i układem antykondensacyjnym, komin 7 m ,średnica 20 cm ocielony - do tego bufor 750 l. Nic nie pomaga - ciągła praca wentylatora, otwieranie drzwiczek czy dolotów powietrza . Szukam pomocy i znalazłem to forum - czy mam palenisko wyłożyć szamotem - bo żar mi wypada do popielnika .Palę drzewem 1 rok sezonowanym ,wszystko ocieka smołą. Dzwoniłem 4 x do serwisu i bez efektu .Może ktoś mi pomoże?

 

Wydaje mi się, że do tego kotła drewno sezonowane 1 rok to słaba opcja...U mnie najlepiej spala się 2-3 lata sezonowana brzoza oraz trochę sosny. Nie wiem jak w tym nowy kotle, ale w moim było podobnie dopóki nie wyłożyłem rusztu szamotem (teraz mam cały wyłożony wcześniej tylko przed palnikiem) oraz nie dorobiłem wlotu powietrza w środkowej klapce. Te dwie proste modyfikacje rozwiązały problem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - jak zmniejszyłem do 0,4 to wszystko się w piecu czy pompie przelewa ,słychać jak pracuje naczynie wzbiorcze - z niego też upuściłem przez zaworek trochę powietrza - może za dużo - Jakie powinno być w nim ciśnienie - przy parterówce ? Cyba się coś zapowietrzyło  lub wygania resztki powietrza z nowej instalacji - przy ciśnieniu 1 atm tego nie było słychać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że kontroli ciśnienia wstępnego oraz jego korekty dokonałeś na odłączonym i pustym naczyniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz to podłączone na jakiejś szybkozłączce, żeby taki zbiornik odpiąć bez spuszczania wody z układu? Pomiaru ciśnienia wstępnego poduszki powietrznej dokonuje się na odłączonym i pustym naczyniu. Zalecana jest chociaż raz na pół roku taka kontrola ciśnienia. Dodatkowo jest to ułatwienie jeśli w zbiorniku padnie membrana i trzeba ją wymienić lub zbiornik w sytuacji gdy jest niewymienialna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś w stanie prawidłowo ustawić ciśnienia wstępnego bez odłączenia naczynia od układu.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na wychłodzonej instalacji ustawić ciśnienie w na zbiorniku przeponowym na 0,4, To jest najważniejsze - ilość powietrza w tym zbiorniku, to musisz ustawić. To powietrze jest dogniatane i jak się zmniejsza objętość na powietrze tak ci rośnie ciśnienie. Jak ci wpłynie 25l wody do zbiornika to ciśnienie ci rośnie dwukrotnie. I teraz od ciśnienia wstępnego zależy czy dwukrotnie od 1,5 bar, czy od 0,4bar.  Następnie dopuść tyle wody żeby ci grzejniki nie gadały, te 0,5 na wodzie wystarczy podejrzewam. I będziesz chyba musiał odpowietrzyć grzejniki. 

Tak jak chłopaki piszą wyżej powinno się to robić na odłączonym zbiorniku, jak nie masz takiej możliwości to zrób to na podłączonym też zadziała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociołki czekają na zamontowanie lub w fabryce,w przyszłym sezonie się zacznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej do producenta zadzwoń,co ci dystrybutor powie;że czeka aż kocioł od producenta przyjdzie?U źródła powinni powiedzieć z czego wynikają takie terminy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to tak nie działa. Pytanie zasadnicze czy producent również bezpośrednio prowadzi sprzedaż kotłów czy ma model biznesowy oparty o sprzedaż tylko i wyłącznie przez przedstawicieli? Jeśli to drugie to moim zdaniem nie macie po co dzwonić do producenta. Stroną dla Was jest w takim momencie przedstawiciel z którym podpisaliście umowę/zamówienie. Producent w takim przypadku nie prowadzi tego typu rozmów i odbijecie się od ściany. Znam sprawę z autopsji, bo 5 lat byłem kierownikiem biura handlowego związanego ze stolarką okienną, drzwiową oraz systemami osłonowymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie napisałem. Prawdopodobnie jest tak jak miałem często ja pracując w wyżej wspomnianym biurze. Producent obiecuje jakiś tam termin realizacji plus minus zapas na standardowe opóźnienia, awarie itp. Z racji pandemicznego pierdolnika producent zawala te terminy ponad wszelkie granice przyzwoitości. Dystrybutor jest prawdopodobnie między młotem a kowadłem tj. między Tobą jako klientem a producentem, który ma duże opóźnienia. Często w takich sytuacjach nie ma możliwości określenia kiedy towar przyjedzie, więc grają głupa licząc, że sprawa jakoś się rozejdzie a producent w końcu się wywiąże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest ciężko. Swój kocioł na ekogroch zamawiałem w połowie czerwca. Dostałem go w okolicy początku października. Jest masakra i radzę wszystkim planującym wymianę źródła ciepła nie czekać do ostatniej chwili aż stary kocioł wyzionie ducha, bo będzie krucho.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przemq89 Dzwoń do gościa z którym zawarłeś umowę i mów że stary kocioł się rozciekł i potrzebujesz na gwałt nowego.

Wpłacałeś jakieś pieniądze...?

@Animus do kogo ten numer.?

Edytowane przez krzych13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.