Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Przemq89 napisał:

Więc poprostu dystrybutor wodzi mnie za nos?

Zadzwoń do producenta. Przecież sprzedają bezpośrednio kotły. A o dystrybutora przy okazji zapytaj czy w ogóle z nim współpracują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem koledze z forum odsprzedanie mojego kociołka, ale jak widzę potencjalne problemy z dostaniem nowego, to zaczynam się niepokoić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie inaczej, najchętniej kupiłbym nawet używaną sztukę, ale to czysta loteria że coś takiego się pojawi w takiej konfiguracji jaką potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź cierpliwy, bo było kilka sztuk nawet na forum. Są osoby, które kupują za duże mocowo kotły i do tego mają słaby komin, przeszkadza im pył w kotłowni, chcą tam zrobić suszarnie, nie umieją palić w dolniaku. Wybawisz ich z tej udręki i obie strony będą zadowolone. Daj ogłoszenie czego potrzebujesz i czekaj - sami się zgłoszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie potrzebuję dużego potwora, choć dla mnie to znaczenia dużego nie będzie, gdyż bufor przyjmie każdą nadwyżkę. Po sezonie zacznę polowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z serwisem kotłów MPM  - kolejny raz . Twierdzą ,że naczynie powinno być 4-do 5% instalacji i powinno sie je ustawić na 1 atm. mówiłem o zaworze 3,5  - kocioł wg. nich do 4 atm znosi ćiśnienie bez problemu. 1,5 wg. danych w gwarancji to tak aby się zabezpieczyć w razie reklamacji.

U mnie wg waszych porad chodzi na 0,5 - i też jest dobrze - na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyższym ciśnieniu wzrasta temperatura wrzenia wody i tyle z tego pożytku. Naczynie przeponowe liczy sie inaczej niż tylko przyjęcie 4-5% pojemności układu i jest sporo zmiennych, które decydują o pojemności i ciśnieniu wstępnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Przemq89 napisał:

Tak wpłaciłem 1000 zł... zaraz jadę to oko w oko pogadam o co w tym chodzi bo byłem cierpliwy do czasu ale to już za długie przegięcie już..

I cóż tam się dowiedziałeś....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie się kończą nerwy, a mnie ogarnia zwątpienie czy dalej myśleć o zmianie kotła. Jak mam przechodzić podobne numery to się odechciewa.

Edytowane przez carinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym najpierw zrobił wywiad u producenta a potem skonfrontował to z tym co mówi dystrybutor.Nie będą raczej robili tajemnicy z tego jak stoja z realizacją zamówień ile trzeba czekać na kociol.A przy okazji wypytasx o swojego sprzedawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Przemq89 napisał:

Nic.. przy mnie dzwonił do producenta i nie mógł się coś dodzwonić 

A na jaką się cenę umówiłeś i jakiej mocy?

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obawy że ze względu na wymogi wymiany starych kopciuchów, wszystkie kotły 5 klasy będą zaklepywane na pniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest z jeden.

https://alekotly.pl/product-pol-458-MPM-DS-WOOD-18-kW.html

https://alekotly.pl/data/lang/pol/available_graph/graph_1_10.pngProdukt dostępny
Możemy wysłać już
w ciągu 9 dni

6 600,00 zł

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozemy wysłac ale nie musimy,albo telefon ze mamy mały problem bo producent sie nie wyrabia i musi pan troche poczekac.Jak wszedzie długie terminy to tutaj wyjątek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.batgaz.pl/images/piece/batgaz-pro/new/Bat-Gaz-PRO-PRZEKROJ.png

Kasę może wycofać, facet przekroczył gwarantowany termin. 

Kocioł Bat-Gaz PRO

http://www.batgaz.pl/batgaz-pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.