Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W tym kraju trzeba ogrzewać domy przez 8 miesięcy w roku więc paliwo powinno być tanie bo inaczej ludzie będą używać alternatywnej energii czytaj będą palić co popadnie.

 

A co robią obrońcy czystego powietrza? Podwyższają ceny ekologicznych pieców do 10 tysięcy to jest wartość przeciętnego samochodu przeciętnego obywatela w tym kraju, podnoszą ceny czystego paliwa oraz dobrego węgla. Czy to są działania pro ekologiczne? Oczywiście, że NIE.

 

Najbardziej śmieszą mnie te produkty ZERO emisyjne, tylko nie podają ile energii zużyli żeby je wyprodukować i te wszystkie plastiki rakotwórcze, akumulatory oraz ile energii zużyją żeby je zutylizować pewnie gdzieś na wybrzeżu Afryki bo tam wolno a u nas nie.

 

No i ostatnia rzecz, na horyzoncie mam elektrownię, wokół miejsca gdzie mieszkam od dziesiątek lat ludzie palą tylko węglem i to kopcą srogo nawet dzisiaj, wiecie jaka jest śmiertelność? Normalna! Umierają starzy a młodzi tylko wtedy jak po pijaku wjadą w drzewo.

 

W miastach oprócz smogu jest inny syf groźniejszy. Jest to żywność w sklepach z chemią gospodarczą nazywanych marketami oraz promieniowanie bo na każdym bloku jest jakiś maszt, który promieniuje elektromagnetycznie, że niektórzy pewnie świecą w nocy jak choinka, o komunikacji, wibracjach, zanieczyszczeniu światłem (w miastach nie ma nocy a brak zaciemnienia podczas snu powoduje raka to potwierdzone) i wiele innych powoduje wysoką śmiertelność. Oczywiście tego nie mówią w telewizji więc trudno się przebić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie telefony szkodzą tak szkodzą, jedzenie szkodzi tak szkodzi ,ale próbujecie wmówić że pmy nie szkodzą,szkodzą panowie tylko tak jak te komurki i jedzenie ,pomalutku ,powolutku jednemu mniej drugi umrze niby na grypę a tak na prawdę na powikłane zapalenie płuc a że płuca słabe ,no życie ,a ja wam mówię pmy,ja je co dzień czuję w moim mieście i w innych też

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiar trzeba znać, promieniowania elektromagnetycznego wogóle się nie czuje i nie straszą poziomem promieniowania bo nikt pewnie tego nie mierzy a jakby kto zaczął to szybko by skończył bo to kasa konkretna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maronka poprzestań na paleniu w piecu i nie siej propagandy którą nas cały czas atakują lobby produkujące odnawialne zródła energii.Powtarzasz bzdury ludzi  którzy chcą zniszczyć polski węgiel.Potrzebna jest edukacja ludzi w zakresie palenia w kotłach co.Pamiętam jak kiedyś ludzie palili w kotłach co,bez nadmuchów,wentylatorów i innych ustrojstw i nie kopcili bo się wiedzieli o co w tym chodzi.Piszesz o gazie,robisz wyliczenia,powiem ci że papier wszystko wstrzymie a w praktyce to wygląda inaczej.Polska gaz sprowadza z Rosji,a węgiel mamy swój więc nie wydaje mi się że węgiel kiedyś będzie droższy od gazu.Tak się składa że dwa razy byłem w Nowym Jorku ostatnio w tamtym roku od 16.IV do 12.XII 2017 i nie spotkałem się aby ktoś tam nażekał na smog.Gaz w USA jest tani dlatego wymienili ogrzewanie z węgla na gaz.W Nowym Jorku rezygnują nawet z ogrzewania olejowego na rzecz gazu chciaż olej tam jest bardzo tani.Trochę zdrowego rozsądku zanim coś powtórzysz.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów się robi bałagan w tym temacie..

Każdy z was ma trochę racji i pisze ogolnikowo, ale czy tu na forum jest jakiś truciciel, który mógł by się wypowiedzieć dlaczego z jego komina wydobywa się notorycznie czarny smierdzący dym zimną? Byłem kilka razy po córkę do przedszkola, ogólnie odbiera ją żona, za każdym razem z budynku przy przedszkolu, (chyba stolarni) wydobywa się dym, zakopcone całe osiedle, smród spalonych płyt, wali laminatem, że aż oczy lzawią,co to ma być? Tu edukacja nie pomoże,.. Tu nawet drony niepotrzebne, żeby stwierdzić, że ktoś ruinuje czyjeś zdrowie. A co do lobby to się zgadzam, nie dajmy się sprowadzić, na jedno słuszne źródło opału..

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła stolarnia paląca drewnem tak nie śmierdzi. Ale też znam gościa, co robi meble na zamówienie z płyt a odpadami ogrzewa stolarnię. Dym z tego to prawdziwa trucizna, tego nawet wysoka temperatura nie oczyści z toksyn a co wypadnie z komina zatruwa glebę wokół. Ciekawe, czy takich płyt nie da się robić z jakichś mniej toksycznych materiałów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dym z tego to prawdziwa trucizna, tego nawet wysoka temperatura nie oczyści z toksyn a co wypadnie z komina zatruwa glebę wokół. Ciekawe, czy takich płyt nie da się robić z jakichś mniej toksycznych materiałów ?

Te robione teraz to są mało toksyczne podłóg tych starych.

Formalehyd się spala w wysokiej temperaturze,tak samo jak WWA.

W kotle Wery palili płytami meblowymi i wyszła im mała emisja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blinker jaką ja propagandę rozsiewam ,ja widzę normy przekroczone dziesięciokrotnie w czasie wyżów w  większości miast i powolne zatruwanie społeczeństwa ,jak tego nie widzisz znaczy tylko ,ze nie chcesz widzieć  i faktycznie kończę temat bo zaśmiecamy  

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oglądałem alarm smogowy czy jak to się tam nazywa zaraz po pogodzie w TV jest i w całym kraju zielone powietrze bardzo dobrze nawet w Krakowie ale przecież jest mróz za oknem i każdy daje czadu na węglu a oni pokazują, że nie ma smogu :)  Byłem w sklepie i jak zwykle ci co zawsze dym z komina mają. To jak to jest?

Czy może jest tak jak sławny redachtur mówił, że w Polsce tylko 10 procent ludzi rozumie dziennik telewizyjny :)

 

Podsumowanie było takie, że powietrze czyste bo wiosna przyszła i ludzie nie palą w piecach, patrze na termometr a tam minus 5 za oknem, no to ładnie myślę sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z smogiem prawda jest taka, że jak masz bezwietrzny dzień lub z lekkim wiaterkiem to zawsze czujnik pokaże przekroczone normy smogu. W miastach i centrach tak nie wali jak w mniejszych miejscowościach lub zabudowaniach na obrzeżach. Np.czujki nad morzem praktycznie zawsze pokazują zielony kolor, czasami w bezwietrzne dni pomarańczowo.

Te 2 zdjęcia idealnie to pokazują.

Mapka z windy.com [Południe i wschodnia część kraju z wiatrem około 3 m/s, zachód i północ 4-6 m/s]

post-75109-0-52555900-1521679967_thumb.png

Tutaj mapka smogu

post-75109-0-18896700-1521679961_thumb.png

Edytowane przez Marc0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maronka, nie przejmuj się. Już tak jest na świecie, że ludzie mają oczy a nie widzą, mają uszy i nie słyszą , i mają nosy a nie czują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problematyka "smogu" nie jest, tak prosta i oczywista, jak niektórym tutaj się wydaje. Również uważam że jest nagonka medialna, wyolbrzymianie wielu spraw i że w znacznym stopniu można ograniczyć emisję innymi sposobami, niż jest to teraz propagowane.

Ale "na litość boską" nie ma co wmawiać że dym z komina sąsiada jest "zdrowy" Tak wszystko może nam szkodzić, tylko na niektóre rzeczy, nie mamy wpływu a na kilka już tak. Tym bardziej że wcale nie trzeba kosmicznych technologii,a w większości jedynie dobra wola i chęci, by żyło nam się lepiej. :)

Ciekawy filmik o "smogu"

https://m.youtube.com/watch?t=61s&v=TlmT54keGPI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gredy ,filmik który zapodałeś owszem wyjaśnia co i jak ale nie brałbym go tak dosłownie ,prawda lezy zawsze gdzieś posrodku ,jak dla mnie to takie ciche lobbowanie na rzecz gazu ,a później Putin bedzie dyktował warunki jak tu wczesniej napisano ....

Polska na węglu stoi i trzeba to wykorzystać ,a nie na paliwach importowanych ,dlaczego ten temat o MPMie ma tyle stron ? bo ludzie sa coraz bardziej świadomi czystego palenia i szukaja kompromisu w połączeniu tradycyjnego naszego opału czyli węgla i czystego spalania ,a to tylko świadome rozpalanie kotła GS od góry lub kocioł dolnego spalania jak nasz MPM ,do tego otoczka klasy emisji klasy 5 i wybór pada na MPMa.

Zaraz ktos powie ze sie czepam ,szukam ,wytykam to po co chwale ? krytyka powinna byc rzeczowa i merytoryczna i tak sie staram a czy wychodzi inni ocenia ,sa tematy do zmian,poprawek jak wspomniałes producent jest tego świadomy ale baza konstrukcyjnie nie jest zła choc nie idealna i mozna by w końcu stworzyc cos na miare naszych potrzeb do Polskiego Węgla .

U nas tylko zakaz ,a na zachodzie da sie palic w kotle tradycyjnym ale wymóg z buforem ,kominiarz sprawdza co rok czy jest ok ,jak problem bierze "wymaz" z komina i kombinacje ze smieciami drogo kosztuja ,jezdziłem za granice w latach 90tych pracować i sie dziwiłem po co takie wielkie bojlery na wode ,wiec sie wtedy dowiedziałem o buforze .

U nas fachowcem z branzy ogrzewania i autorytetem pozostaje najczęściej kominiarz z którym wiekszość ma styczność ,może srodki unijne przeznaczyc na szkolenia kominiarzy i akcje ulotkowa typu rozpalanie od góry kotła GS lub montaz bufora tam gdzie jest miejsce i wkazanie zalet tego rozwiazania jako akumulatora ciepła ,ulotki i edukacja przy okazji odwiedzin kominiarza .

Sory że sie rozpisałem ,temat ostatni to kiedys wspomniałem o małym dolniaku na typowe mieszkanko 50-60m2  ,taki mini kociołek mocy 2-5KW cos czego brak na rynku bylby hitem ,bo nawet my kombinujemy i schodzimy z moca nisko .

Kolega zaczynał w branzy zduńskiej od stawiania piecy kaflowych w mieszkaniach komunalnych gdzie często patologia wczęsniej jak dostawała mieszkanie to rozmontowywała centralne i sprzedawała ,teraz ma roboty ze nie może sie wyrobić , ludzie starsi powoli wracaja do piecy kaflowych ,stawiaja nowe  a zasada podobna jak z buforem ,palic czysto dużą mocą i akumulować ciepło w szamocie i kaflach - więc cos w tej akumulacji jest bo jest znana od setek lat ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pisałem o tym w innym miejscu, każdy ogrzewa się tym co ma najtańsze bogata Norwegia ma gaz, my mamy węgiel i biedę a bieda jest dlatego, że  mamy ogrzewać drogim gazem i nabijać kabze sąsiadowi wspierając jego zbrojenia, zamiast wspierać swoich. Zaraz będzie heca bo prądu zaczyna brakować a nowych elektrowni nie widać więc będą kolejne podatki pewnie do faktury za prąd i węgiel na budowę nowych elektrowni...

 

Dym z komina nie jest zdrowy nikt chyba tak nigdy nie napisał tak jak dym z diesla, z huty czy nawet z grilla ale cały świat korzysta z paliw kopalnych bo na razie nie ma innych źródeł energii i utopienie 350 mld jest niewspółmierne.

A co z blokami z wielkiej płyty, które są niedocieplone ile tam się energii traci.

Jak budują kolejne nadajniki, które promieniują elektromagnetycznie to nikt nas nie pyta czy akceptujemy poziom promieniowania. Nikt nie mierzy promieniowania w przedszkolach. Żywność to samo.

 

Administracja traktuje nas jak bydło a my na to pozwalamy więc nikt się nas o nic nie pyta, Mariuszek po zawodówce gastronomicznej siedzi w ministerstwie z partyjnego nadania i decyduje o energetyce biorąc 15 tysięcy wypłaty z naszych podatków plus nagroda a potem wychodzi i mówi, że mu się należy bo on się w zawodówce dobrze uczył ma nawet licencjat. I dodaje, że trzeba się było uczyć to też byście tyle zarabiali. Taki mamy wpływ w tej demokracji na cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofek ,co do zakazu produkcji i sprzedazy kotłów CO ponizej klasy 5 po 1lipca 2018r  i wyjatkach w tym przepisie chodzi pewnie o wykorzystanie kotłów do podgrzewania CWU jako obejście tego przepisu .

Mogło to tak wygladać że kocioł podgrzewał bojler CWU czyli bufor ,bo czy bojler zamiast 100-300litrów nie moze miec 2-3 ton wody ? grzejniki podłaczmy w obieg bojlera-bufora i niejako spełniamy warunki wyjatku -podgrzewamy bojler cwu ,takie nagięcie przepisu-zależy jak sie go interpretuje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interpretacja przepisów należy do urzędnika, natomiast konsekwencje tej interpretacji ponosi petent. Nawet w tym samym urzędzie dwóch różnych urzędników interpretuje inaczej te same przepisy, wiem bo doświadczyłem tego i to podobno jest całkowicie legalne czyli jak to nazywają socjaliści wolna amerykanka tylko w stylu komunistycznym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie "podgrzewaczy wody". W sumie jakby była taka interpretacja to wcale nie byłoby najgorzej. Przecież wiadomo, że najmniej problemów jest właśnie jak piecyk chodzi na wysokich obrotach. A te 1 czy 2 tony wody to na "pół gwizdka" nikt nie będzie grzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy producenci zmieniają nieznacznie nazwe kotła oraz paliwo,w tym przypadku (Kamen) paliwo niedrzewne (brykiety ze słomy itp). Niezła nazwa,jakas nowomowa. Jakis przepis otwiera 2 furtkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Panowie co zrobić by nie rozpalał się cały wsad drewna w komorze załadunkowej, a płomień szedł bardziej w palnik? Palę z blachą na 1/3 powierzchni rusztu zasłoniętej od strony palnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz ładować pół wsadu,nie ma opcji żeby paląc drewnem nie było takiego zjawiska,podając dodatkowo powietrze przez zasyp,czyli typowo dla drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podawać PP przez zasyp to nie rozpali się cały wsad, ewentualnie tylko trochę. Ja przy drewnie podaję środkiem i trochę pod ruszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górny otwór szczelnie zamknięty ,ja podaję dwoma klapkami i pali się tylko do wysokości palnika lub ciut wyżej tylko jak bym uchylił drzwi górne i na zawiasie postawił ,wtedy zapali się cały opał ,mi nawet z szamotkami po bokach do samej góry w zasypowej komorze, rozpalał się tylko może połowę opału albo mniej,widać to było wyraźnie dokąd były wypalone szamotki a odkąd już ciemnie,okopcone

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie trochę głupie ale gdzie montujecie czujnik temp do sterownika pomp? U mnie jest wsadzony w miejsce termometra ale okazuje się że na sterowniku temp o 10 stopni niższa niż na termometrze w tym samym miejscu. Macie jakieś sposoby na to?

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam proste rozwiązanie ,czujnik sterownika od pompy na wyjściu przy róże 2 cale taśmą owinięty ,i u mnie o dziwo plus minus 5 stopni zgadza się temp.na sterowniku z tą na kotle,plus minus dlatego że czasami jest idealnie ,czasami wyższa na kotle a czasami wyższa na sterowniku ,myślę że jak  się ostro pali i temp spalin duża jest ,znaczy bardziej grzeje przy zasilaniu i wtedy jest równa temp na sterowniku i kotle lub nawet na sterowniku wyższa ,a jak więcej temp z żaru już jest ,na węglu przede wszystkim to wtedy trochę na termometrze z kotła jest wyższa temp niż na wyjściu

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.