Skocz do zawartości

tofek

Stały forumowicz
  • Postów

    220
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez tofek

  1. Panowie, czy można zawór różnicowy wykorzystać jako ZZ. Chodzi o to, że ostatnią w zimę podczas ogrzewania w kotle gazowym musiałem zakręcać zawór kulowy przy kotle węglowym, żeby woda ciepła nie płynęła przez niego. Chciałbym zamiast zamykać obieg zaworem ręcznym, wykorzystać do tego celu różnicowy. Jednocześnie informuję, że nie posiadam wymiennika, kotły (gazowy i węglowy) pracują w układzie otwartym.
  2. tofek

    Kocioł DS MPM

    Taka ciekawostka http://energetyka.wnp.pl/piotr-wozny-normy-jakosci-kotlow-zostana-uszczelnione,319995_1_0_0.html
  3. czy uszczelniłeś wszystkie sznury czerwonym silikonem, zgodnie z zaleceniami kol. Adama. Ja mam bardzo mocny ciąg kominowy, ale po uszczelnieniu mogę klapkę PG zamknąć i w kotle wygaśnie.
  4. @ipos Masz prawdopodobnie słaby napływ świeżego powietrza do kotłowni, albo masz za słaby ciąg w kominie. Ja użytkuje ten kocioł już 4 sezon i nie mam takich problemów, początki były trudne (ciężko z GS na DS), ale teraz bez problemu palę cały czas. Ostatnią komorę czyszczę raz na 2 tyg.
  5. http://www.portalsamorzadowy.pl/ochrona-srodowiska/uzdrowiska-wymiana-piecow-blekitne-paliwo-to-polsrodki-w-walce-ze-smogiem,104839.html
  6. @blachaxxx posiadam kocioł firmy Thermagen 28/24 jest to klon kotłów ACV
  7. Mam rozumieć, że Klasa 3 od 2017 została wycofana i zastąpiona 5 ?? Ok, w takim razie jak przyjdzie pracownik urzędu miasta to co mam mu przedstawić, jaki dokument ?
  8. Dziś zrobiłem zdjęcie tabliczki znamionowej kotła i tam nie ma nigdzie napisane, że to Klasa 3. To jak to jest z ta klasą ??
  9. @Mancio czy na noc obniżasz temperaturę w pomieszczeniach ?
  10. Witam, Posiadam kocioł gazowy kondensacyjny który jest przystosowany do pracy z układem otwartym i jest podłączony pod starą instalację. Jedynie co musiałem przerobić, to dołożyć żeberek do grzejników żeliwnych. W układzie hydraulicznym mam też 3 grzejniki aluminiowe, bez porównania żeliwo pracuje znacznie lepiej.
  11. Czy czy mogę prosić o zdjęcie, bądź linka do strony gdzie jest napisane, że to 3 klasa. Przyznam, że czytam na stronie Defro i nigdzie nie znalazłem takiej informacji.
  12. Panowie, rodzice chcą wymienić stary kocioł (Olsztyn) na Defro Optima Komfort, pytanie czy ten kocioł jest wykonany w 3 klasie ? Tak, żeby jeszcze popracował z ok. 10 lat.
  13. Ocieplać raczej nie będę, ponieważ koszt ocieplenia mojego budynku to ok. 40 tys zł. Schładzam na noc, ale później kocioł praktycznie pracuje cały czas, więc przez ten okres grzejniki ciepłe. Temperaturę jaką utrzymuje na kotle to 50st.C, powrót mam 30st.C., przy temperaturze zewnętrznej, w dzień od 0 do -2, w nocy -4 i -5. Gaz mam z PGNIG, okręg mazowiecki, więc nie wiem jaka jest obecnie cena.
  14. Ogrzewam pierwszy tydzień (od 10.02) gazem, średnie zużycie dobowe wynosi 16m3. C.O i C.W.U oraz kuchenka gazowa. Czy to dużo ?? Temperatura w budynku 21-22st.C w nocy 20st.C (od 21 do 6) Dane budynku: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/39uh
  15. tofek

    Kocioł DS MPM

    @maronka Opis na stronie 15 https://www.buderus-sklep.pl/files/1582155650/201209240820580.s1112instrukcjaobslugi.pdf
  16. tofek

    Kocioł DS MPM

    Dakon zaleca stosowanie Turbulizatora gdy temperatura spadnie poniżej -7st.C
  17. Ja np. ze smoleniem radze sobie tak, że węgiel sypię po jednej stronie komory, a z drugiej zostawiam szczelinę. Kolejny zasyp analogicznie z drugiej strony. Dodatkowo uchylam klapkę w drzwiach zasypowych. Smolenie nie występuje, jedynie lekka sadza.
  18. tofek

    Kocioł DS MPM

    Znajomy kupił to "Cudo" i *** na czym świat stoi. Proponowałem, żeby kupił sprawdzony kocioł DS (koloru niebieskiego), ale wybrał właśnie TEN, który jest tak zachwalany w internecie, grubsze blachy, palnik wirowy itd.... och, ach. A teraz ja się śmieję, bo mówiłem, że fabryka D......, posiada zaplecze techniczne, prowadzą badania, itd..., a nie "Cepelia" garażowa.
  19. @colover, nie wiem jak u Ciebie, ale ja w swoim S-111 zaobserwowałem, że przy dokładaniu do kotła nowej porcji węgla, lepiej i spokojniej się spala (w palniku), jeśli na ruszt do górnej krawędzi wymiennika wrzucam gruby węgiel, a na to dopiero drobny. Kociołek powoli dochodzi do zadanej, nie szarpie klapą PP. Tak się zastanawiam, czy zakupie opału na nowy sezon 7t nie kupić 5t drobnego i 2t grubego.Jeszcze mam prośbę, czy masz możliwość zrobienia zdjęcia ramienia miarkownika, co ile nawiercałeś otwory i jak masz wychylone ramie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.