Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Aż tak dobrze mieć nie będziesz.Nie po to męczyłem się z kociołkiem,żeby teraz sprzedawać i bawić się z nowym.Co najwyżej przyjedziesz do mnie i zrobisz dokumentacje do przeróbek w swoim kociołku.Za dużo się dzieje teraz na rynku paliw żeby przewidzieć przyszłość.Możliwe ze następnego kociołka po prostu już nie będzie.Za szybko te zmiany idą do przodu.Kiedyś nigdy nie myślałem że będę jeździł samochodem elektrycznym,teraz to rzeczywistość,podobnie jak z kociołkiem,przyjdzie czas na nowe.

Wiedziałem że tak powiesz :D ale fakt faktem chyba na chamca  muszę kupić 8-10kw bo patrząc na te wariactwa o kotłach to za kilka tygodni-miesięcy już nie kupię i trzeba będzie robić tą pompę ciepła bo za kocioł węglowy 5-tej klasy nie dałbym chyba 10-12 tys raczej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wczoraj zamontowalem kosciol mpm ds 8/10 kw i mam problem nie moge go bardziej rozgrzac bez pompy ledwo 60 c z pompom 48 c i na weglu stara instalacja 5 grzejnikow 2m i 4 g po 1m + bojler 120 l dom do ogrzania 120m2 aha z komina nie dymi   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj aż dobrze nagrzejesz dom,nie wygaszaj kociołka,niech sie stale pali i napisz czy jest poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie kocioł ma co robić żeby nagrzać trochę wychłodzone wnętrza.Skoro nie może się rozbujać i nie kopci to pewnie chodzi na pełnej mocy,instalacja odbiera szybciej niż jest w stanie kocioł nagrzać.Na pewno nie jest przewymiarowany.Masz sporo wody w instalacji,rozruch będzie długi,potem bedzie lepiej.

Edytowane przez carinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Carinus radzi ,wskazana duza cierpliwość i trzeba poczekać aż dom jak akumulator nabierze ciepła ,wtedy zobaczysz po zużyciu opału że juz sie nagrzał .

A tak dla ciekawości ile dobowo spalasz węgla i jakiego podczas rozgrzewania domu ,węglarka to ok 10-12kg ,ale fajnie że nie wziełes wiekszej mocy .

Zalecam stałe palenie ,wiem że juz było ale moze sie komu przyda :

http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/jak-ogrzewac-by-sie-ogrzac/

Edytowane przez brodekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak taka komora powinna wyglądac coś się zmieniło bo trapezowe są znane od dawna . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klepsydra jest zwężona a piasek się nie zawiesza.Kotły mamy,jakie mamy i trzeba sobie jakoś radzić.Odpowiednia granulacja,gatunek albo mieszanie z czymś co zapobiegnie sklejaniu.Nic więcej nie doradzę bo nie mam takiego problemu,gdybym miał to pewnie bym kombinował.

Edytowane przez carinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po paru pierwszych paleniach MPMem, i jak na razie jestem zadowolony. Przy obecnych temperaturach zasyp 10 kg węgla wystarcza na ok 7 godzin przy przepalaniu co już jest raczej lepszym wynikiem niż w poprzednim KSGW Zgoda 15 kW. Dość długo dochodzi od zera do zadanej temperatury, około godziny. Na zaworze 4D ustawiam tak aby kocioł trzymał ok 60C a na kaloryfery idzie około 45C. Jeden minus to sposób montażu miarkownika z boku, przez co miarkownik ma problem z podnoszeniem klapki po spadku temperatury. Musze pokombinować z przeciwwagą i dorobieniem do klapki dźwigni...

Co do szybra to mimo że wyraźnie go chciałem to mimo wszystko jest w 100% otwarty ;)

 

A pierwsze palenie to była masakra, instalator nawalił cały kocioł kartonu i drewna i w kotłowni była istna komora gazowa, zanim złapał cug ;) Wywalało dym każdą możliwą szczeliną. Wystarczy złożyć ogień małymi szczapkami przy samym palniku i w zasadzie zero dymu przy rozpalaniu.

Edytowane przez Jaco80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier ,tektury sie nie nadaja i zakituja kocioł czyli wejście do palnika ,po drugie palnik je wciąga i szybko mamy zapchaną komorę nawrotna czyli wyczystke na dole obok wejścia PW Znane z autopsji ,ale to jest napisane w DTRce ,wiec mądry polak musi sprawdzić ,a może sie da ,sam tak też miałem i raz starczyło;-)

Przed palnik stosik suchego drobnego drzewa ,podpalic tak palnikiem by płomień palnika od razu przy rozpalaniu wchodził do palnika i go ogrzewał ,klapka krótkiego obiegu otwarta do ok 45-50st bo zamknięta za wczesnie działa jak hamulec na cug w kotle ,na góre od razu węgiel by nie otwierac już kotła i gwarantuje zero dymu poza kotłem,zreszta sam sprawdzisz pewnie ,powodzenia :-)

post-65608-0-42581400-1507370848_thumb.jpg

post-65608-0-65277100-1507370849_thumb.jpg

post-65608-0-43998800-1507370850_thumb.jpg

post-65608-0-86372200-1507370850_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek czepiasz się szczegółów przecież i to i to tak samo się pali.

Osobiście widziałem kilka paleń drzewa w lesie , ale największe wrażenie zrobił na mnie pożar na półwyspie Athos w Grecji

- tam musieli kopać spychaczami rowy w poprzek lasu aby uratować słynny klasztor na górze Ahtos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy i właśnie przebrnąłem przez 327 stron pomocnych bardziej i mniej. Czy ktoś byłby w stanie odpowiedzieć, na jakiej minimalnej mocy może stabilnie pracować na węglu MPM 10kW? Mam 210 m2 i piec 12kW Per-Eko KSW i niestety przez większą część roku kocioł muli i smoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy mpm  termometr kotła pokazuje 70 (drugi zamontowany do sprawdzenia też pokazuje 70)  na wyjściu z kotła termometr pokazuje 52 skąd taka różnica czy u was jest tak samo . Ja mam Dakona na kotle 70 to i na wyściu z kotła 68-70 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam różnicę ok 4-5C a spowodowane jest to tym że na wyjściu kotła mam przymocowana czujkę termometru która przylega do rury tylko jedna stroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piramidalna.

Czyli trapezowa .Nawet taka budowa komory zasypowej nie stanowi dobrego rozwiązania dla spalania węgli koksujących do pewnego momentu będzie dobrze a dalej już nie koniecznie  :D ,

 

Witam, jestem tu nowy i właśnie przebrnąłem przez 327 stron pomocnych bardziej i mniej. Czy ktoś byłby w stanie odpowiedzieć, na jakiej minimalnej mocy może stabilnie pracować na węglu MPM 10kW? Mam 210 m2 i piec 12kW Per-Eko KSW i niestety przez większą część roku kocioł muli i smoli.

Na taka mała moc to warto sie zastanowic nad peletem albo pompa ciepła ostatecznie ekogroszek .Zaden kocioł zasypowy nie wyeliminuje niedogodnosci typu muli i smoli  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.