Skocz do zawartości

gryesiek1209

Forumowicz
 • Liczba zawartości

  96
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O gryesiek1209

 • Tytuł
  Rozkręca się

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Powiat Otwock

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  240 m2 budynku jednorodzinnego

Ostatnie wizyty

544 wyświetleń profilu
 1. Zawory są dwa. Jeden klapowy (ZK) pod tą kopułką na zdjęciu i drugi zwrotny (ZZ). Co ciekawe gdy zakręcę czy to jeden zawór czy drugi (na zmianę te zawory przy mieszaczu) to i tak ciśnienie na manometrze przy wodomierzu wzrasta zgodnie z ciśnieniem w naczynku. Co może być jeszcze nie tak ? Koniecznie dawać ZZ na wodzie przychodzącej z przyłącza ? (przed mieszaczem)
 2. Chyba najlepiej wykorzystać łączniki schodowe z jakimś timerem przy pompie.
 3. Rozmawiałem z serwisantem z ATMOPOL-u. Sugeruje na 90%, aby założyć RCK, które poprawi spalanie i dzięki temu obniży się temperatura spalin (Ustawienie na 23 Pa). Wierzyć ? Wracając jeszcze do instalacji, czy takie podłączenie podejść w moim przypadku nie byłoby lepszym wykorzystaniem temperatury z bufora ? Powrót grzejników jest w temperaturze bardzo zbliżonej do temperatury zasilania podłogówki dzięki czemu woda w środkowej części szybko grzałaby się do temperatury około 40 st. i w tym czasie załączałaby się pompa podłogówki. 1/3 bufora zostawałaby na CWU przy takim podłaczeniu, a wyłączenie pompki na grzejniki mógłbym ustawić np na 55 st., a pompka podłogówki cały czas by chodziła do osiągnięcia np. temp 30 st. (góra bufora jednak cały czas byłaby nagrzana do wyższej temp.) Może jeszcze pokusić się o rozdzielenie powrotów i powrót z grzejników dać wyżej, a z podłogówki na samym dole ?
 4. Czy w przypadku gdy kotłownia jest na poziomie "0" to można takie napowietrzanie zrobić tylko poprzez przebicie się fi160 na wylot przez ścianę bez robienia tego "Z" ?
 5. Nie. Do obrotów wentylatora mam oddzielny regulator obrotów silnika z Alle... Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
 6. A co proponujecie aby zmniejszyć temperaturę spalin ? Może zawirowywacz pod kształtką w dolnej komorze ? Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
 7. Nie. Pompa jest wpięta w zimną wodę dochodzącą do bojlera, a rurką cyrkulacyjną z instalacji Zdaję sobie z tego sprawę. Gwarancji nie mam. Zawór jest na samej górze bufora więc nie będę tam zaglądł i przez przypadek nie zakręcę zaworu Ale uważasz żeby go przenieść czy dać po prostu drugi ?
 8. z czym związany jest taki a nie inny układ wpięcia cyrkulacji ? u mnie w tym układzie też woda w instalacji sie podgrzewa.
 9. Mówisz o funkcji pracy bufora i kotła na grawitacji czy o czymś innym ? Ogólnie wiem, że te drzwi nie są zbyt szczęśliwe, ale niestety nie przeskoczę tego. Na kilku zdjęciach firmy ATMOPOL, która robi takie instalacje właśnie tak było to zrobione i działało.
 10. Jest zawór kulowy tylko na wyjściu zimnej z CWU w bojlerze. Musi tam być ze względu na przyszłą ewentualną obsługę bojlera. Pozostała droga do naczynia jest bez zaworu Zgadza się. To się przerobi na odpływ do kanalizacji.
 11. Ad. 1 Przepraszam. Zawór jest na 3 bary, a wskaźnik na manometrze jest na 4.Dziś sprawdziłem. Rzeczywiście kocioł jest na 2,5 więc ten zawór jest do zmiany na mniejszy. Ad. 3 Zawór zwrotny jest (rysunek niżej). Moze nie działa skoro podnosi się ciśnienie na przyłączu ? Ad. 4 Zamknięta
 12. Ok. To że są dwa to nie zmienia układu trojnikowego. Poprostu w miejsce drugiego wchodzi instalacja. Tak jest na schematach z jednym buforem. Co do przeponowego to tak myślałem że koło 20 l musi byc Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
 13. Co sugerujesz w takim razie ? Skorzystać ze schematu ATMOSa ? Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
 14. 1. Najwyższy grzejnik jest na wysokości około 3,5 m od poziomu kotła. Ciśnienie na zimnej wodzie 1.4 bar, przy 80*C gora-dół jest 2.4 bar. Ile wody ? Nie wiem. Jest 14 grzejników roznych + 800 l bufora. Kocioł ma 45 l. W sumie to może być jakieś 1000l. Zawór bezpieczeństwa na powrocie do kotła wielkości 1000l do 4 bar. Drugi na cwu na 6 bar 12 l. 3. W naczyniu mam zawsze to samo ciśnienie co na reduktorze. Nie da się inaczej tego ustawić. Dziś zauważyłem że jak ciśnienie rośnie w naczyniu to rośnie również na reduktorze- dziwne. Nie wiem o co chodzi...z tym naczyniem. 4. Przy min obrotach temperatura spalin w granicach 200-250 st. Dziś testowałem z uchylona wyczystką. Zbyt dużej różnicy nie ma. Nadal spaliny powyżej 300 na nominalnych obrotach wentylatora ;(.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.