Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

To co chlopaki , na sobote wybieramy sie stroic kociol  i gardła :) 

oj bylby z komina ogień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takim zakrapianym strojeniu kocioł zacznie produkować węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ogrzewanie było by parowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisowe - worek golda ;) 

jakie widzieliście najniższe spalanie dobowe w okresie letnim na sterowniku skzp02, palicie w ogóle latem ? a jeśli tak to w modulacji czy dwustanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, FAFAŁ napisał:

A ogrzewanie było by parowe :)

Zależy ile przyjedzie par :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnia spalanie spadlo juž teraz.Može cieplutko i može Sabina.Wzgladom k poziomu domu,poziomu wlotu powietrza w piwnicy jest w kotlowni nadcisnienie.Testowal ktos zetke z dmuchawa na wlotu ? Polaczyc z wentylatorom kotla byloby ladne :-)

P.s. Komin radzi sobie z rck.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jolo747 napisał:

jakie widzieliście najniższe spalanie dobowe w okresie letnim na sterowniku skzp02, palicie w ogóle latem ? a jeśli tak to w modulacji czy dwustanie ?

Najniższe jakie widziałem w lecie to było 2.8kg, najczęściej bywało między 3.5-4.5kg.

Niby w modulacji ale co to za modulacja, obudzi się na chwilę i za chwilę idzie spać :-).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bercus napisał:

Testował ktos zetke z dmuchawa na wlotu ? Polaczyc z wentylatorom kotla byloby ladne :-)

Nie wiem czy zimne powietrze, nie schładzało by kotła za mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie,  jeśli by zasysało  ciepłe powietrze np, z kanału wentylacyjnego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jolo747 napisał:

nie,  jeśli by zasysało  ciepłe powietrze np, z kanału wentylacyjnego 

Ciekawe ile czasu będzie potrzebować, żeby zasysać wreszcie, zimne z zewnątrz...

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono. Chciałbym się podzielić z wami pewnymi przypadłościami które zauważyłem u siebie na sofcie testowym 2.31. Mianowicie co jakiś czas mój siłownik od zaworu ląduje na pozycji 0 chociaż ma zadane minimalne otwarcie na 20%. Nie idzie go w żaden sposób zmusić do pracy. Na sterowniku jest 0%i nic się nie rusza. Nie pomaga zmiana zadanych temperatur na mieszaczu ani zmiana zadanej temp w domu. Jedyne co go zmusza do pracy to wył. sterownika z sieci na minutę lub reset do fabrycznych. Kolejna przypadłością jak sądzę tego softu jest wada programu czasowego dla cwu. Już kilka razy zdarzyło się (nawet dziś) że temp spadła poniżej histerezy na cwu, a sterownik nie uruchomił pompy choć był w godzinach pracy. Rozwiązaniem jest znów wyłączenie z sieci lub reset do fabrycznych lub ustawienie pracy ciągłej. Na pracy ciągłej nigdy nie zdarzył się taki cyrk. Taka przypadłość występuje tylko na trybie czasowym. I na pewno nie jest to wina złego zaprogramowania programatora bo jeden tydzień jest dobrze a drugi już lipa. Mam nadzieję że Tomek jeszcze tu zagląda i weźmie moje problemy pod uwagę. 

Dodam że na poprzednich wersjach nic takiego się nie działo i nawet u mnie nie występował problem z siłownikiem jak u innych że się rozjeżdżały wskazania.

Może jest ktoś kto również zauważył podobne problemy jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w sterowniku przy funkcji mieszacza pozycjonuj co (g) jest wartość <> 0, to siłownik właśnie się pozycjonuje i idzie do pozycji 0 (musi zakodować sobie gdzie jest zero%) Trwa to ok. 20-30 sek i mieszacz się otwiera. Jeśli dobrze pamiętam to fabrycznie jest tam wartość 48. Zmień to na 0, a pozycjonuj kiedy widzisz potrzebę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnia wlot powietrza jest tež wlotom Azora (Elsy).Dobro jest jej przy kotlu  :-) .Potestowalbym dodatkoy nadmuch.Mam wolna wpa 06 i na kotlu 07,idealna sada.Elsa nie duža,no wiatrakom nie przechodzi.Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Oldek napisał:

Jeśli w sterowniku przy funkcji mieszacza pozycjonuj co (g) jest wartość <> 0, to siłownik właśnie się pozycjonuje i idzie do pozycji 0 (musi zakodować sobie gdzie jest zero%) Trwa to ok. 20-30 sek i mieszacz się otwiera. Jeśli dobrze pamiętam to fabrycznie jest tam wartość 48. Zmień to na 0, a pozycjonuj kiedy widzisz potrzebę.

Pozycjonowanie mam wyłączone. Co jakiś czas sterownik sprowadza siłownik na pozycję 0 i tak już stoi do momentu aż to zauwaze i zresetuje sterownik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam wersji 2.28.Dla mnie bardzo stabilna.Wersję 2.31 odinstalowałem bo bardzo dziwnie działała,nawet dwa razy wgrywałem  od nowa,ale nic to nie dawało.Np po dwóch dniach samoczynnie wygasała zakładka gdzie odbywa się sterowanie przez kocioł lub mieszacz.Na głównej grafice "Kocioł" nie znikał wykrzyknik ochrony powrotu gdy było ładowanie cwu.Gdy powrót wrócił do zadanej np 50* i go przekroczył to wykrzyknik zostawał.Trzeba było kliknąć na zakładkę "Kocioł" i wtedy wykrzyknik znikał.Jeszcze jak ustawiałem potencjał podajnika np 32.6 to sterownik sam pomniejszał na 32.4 .Dopiero po trzecim resecie mogłem zmienić.Wgrywając 2.28 wersje nie mam tych problemów.No ale nie mam tej grafiki z pracująca pompką powrotu,tylko jak dawniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również w weekend powrócę do poprzedniej wersji. Może gdy pan Tomek coś poprawi to wgra się jeszcze raz.

Edytowane przez lechumb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, darko240973 napisał:

Wgrywając 2.28 wersje nie mam tych problemów.No ale nie mam tej grafiki z pracująca pompką powrotu,tylko jak dawniej.

A co to była za grafika, bo nie przypominam sobie takiej. A jeśli chodziło i grafikę pompy pracującej jako kotłowa, to chyba taka jest, tylko bez wyboru między CO2 a pompą cyrkulacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od niecałych dwoch dni moj kociol z pleszewa blue term 15 kw, pracuje ze sterownikiem skzp 02f.

Palnik jest od 15 kw do 25kw.

Instalacja jest z  zaworem 4d bez mieszacza na dniach bedzie zainstalowany.

CWU 100l.

Ogolnie chodzi mi o zbicie spalania oczywiscie jakby byla taka mozliwosc.

Nizej zarzucam filmik z ustawieniami.

 

https://m.youtube.com/watch?v=K16wvoxMetc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wažne jest co na palniku,jak wyglada popiol,zamiast tego co na ekranie.Widze tylko kociol jest w czuwaniu,to zle.Trzymaj obieg wodny na stale i popracuj z nadmuchem tak,by dobro sa palilo i kociol nie wchodzil do czuwania.Na poczatok daj kaganiec modulacii mocy trzymac kilka godzin max.15%(bez wzgladu na temperature) i ustaw prawidlowo powietrze minimalne.Taka podstawa nr.1.Potym možno szukac powietrze max.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez przy wichurach spalanie wzrasta , trzeba będzie pomyśleć o RCK powinno trochę pomóc lub się nie przejmować i nie zadręczać się tym

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.