Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Przepowiedziałem już Oldziowi kiedyś, że świat się kończy... 44.gif

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą wersję oprogramowania uważacie  za najbardziej stabilną ? 

Taka sytuacja z rana . Kocioł zadana 54 . Powrót około 50. Baniak nagrzany . Niby nic nie powinno go zmusic do podnoszenia modulacji . A tu goni jak by się szykował na argagamedon . Temp 55,8 rosnie modulacja 58 , po chwili rosnie do 60 . 

Soft mam ostatni testowy ,oj wiem testowy . Jednak takich siupek wcześniej nie zanotowalem . Co go kurna boli ,hmmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, szneider napisał:

Na razie ustawiłem min. na 38, zadaną na 42, zewnętrzny regulator pokojowy i tryb pracy pr. czasowy. Nie wiem czy to dobrze, czy źle, ale po włączyłeniu i wyłączeniu sterownika teraz jest 41,8 za mieszaczem.

Jak korzystasz z regulatora pokojowego to zwróć uwagę na tem. zadaną i faktyczną w domu. Jak faktyczna będzie większa od zadanej, a nie przekroczy histerezy to sterownik obniży tem. za mieszaczem.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pracy regulatora pokojowego žyje temperatura za mieszacom swoim žywotom.Zanim sie naucze,wchodzi po chwile na min i max bez wzgladu na zadana i wzmocnienie.Kiedy troche opanuje bezwladnosc,jest liepiej.

Na poczatku tež myslalem,že jest to czyste zlo,no nauczylo sie i trzymalo temp. w miare gut.Užywajem,kiedy jest ponad 10°.

Edytowane przez bercus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atak szalonego sterownika . To już drugi dziś .

IMG_20200206_174352.jpg

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia godzina na tym ekg wygląda mi na migotanie przedsionków. Zaserwował bym 100ml :)

A tak na serio to co mu odbiło? Nagłe piknięcie i spadek modulacji, na chwilkę 0 powrót. Może któryś czujnik zgłupiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem . Wylaczylem go na chwilę niech odsapnie . Jutro się biorę za wgrywanie innej wersji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie się tak działo jak miałem małą różnice między temperaturą zadaną a maxymalną , np zadana 54, max 57, od kiedy zmieniłem maxymalną na 65 anomalie nie powróciły

 

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam na 70 ustawione . Może to ochrona powrotu . Chociaż ona też była daleka od zadzialania bo 4 stopnie . Póki co wylaczylem ja I restart stera . Że mnie podkusilo drugi raz się z nią bawić . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej bo jeszcze dziś mu zagram na kablu :) . Wszystko mam na jednej pompie , więc to odpada . Nie mam zmian zadanej I tego nie tykam . Dziwne to tylko czym spowodowane .

IMG_20200206_191556.jpg

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, FAFAŁ napisał:

...Dziwne to tylko czym spowodowane .

IMG_20200206_191556.jpg

Nikt nie dmuchnął w czujnik temperatury pokojowej? Mówię o przeciągu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takowego . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuch :) . Taki staż I jeszcze dwa razy dziennie :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FAFAŁ napisał:

Ej bo jeszcze dziś mu zagram na kablu :) . Wszystko mam na jednej pompie , więc to odpada . Nie mam zmian zadanej I tego nie tykam . Dziwne to tylko czym spowodowane .

Nie ma temperatury powrotu, ale obstawiam taką reakcję modulacji w odpowiedzi na spadek temperatury powrotu, jeśli wzmocnienie modulacji było różne od 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carlo troszke wcześniej wspomnialem przy pierwszym ataku  jest tam ostatnia testowa .

@Jockey to było by zrozumiale tylko że zapas powrotu byl 4 stopnie . Nie dzialo sie to gdy byla instalacja  niedogrzana . Wlasnie przeciwnie . Gdy było juz wszystko ustabilizowane . Baniak zaladowany A delta około 5 stopni. 

Po wczorajszym wylaczeniu ochrony nie widac szalenstw na wykresie . 

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.