Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam piec 25kw podobno, palnik 15-25 i ciągnę na 15, wszystko zależy od potrzeb instalacji

teraz próbuje ogarnąć palenie VARMO na ekoenergi, wszystko pięknie ale jakby  na minimum za mało towaru dawał, przesyp mniej więcej ok, powietrza niżej już nie dam bo od 20% mam na 4 przy wpa06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, loko00 napisał:

ja mam piec 25kw podobno, palnik 15-25 i ciągnę na 15, wszystko zależy od potrzeb instalacji

teraz próbuje ogarnąć palenie VARMO na ekoenergi, wszystko pięknie ale jakby  na minimum za mało towaru dawał, przesyp mniej więcej ok, powietrza niżej już nie dam bo od 20% mam na 4 przy wpa06

Hej. To mój pierwszy kontakt z pod więc wiem że czeka mnie ciężka walka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężka nie, ale słuchaj bardziej doświadczonych i bądź cierpliwy 

napisz coś o domu i instalacji to może będzie można coś podpowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak radzicie siebie z mialom na retortach? Tegoroczny groch,to ........ Powietrze mi niedodmucha do srodku paleniska,tym bardzej jest na krawedzi,gdzie powstaja ogromne spieki i w srodku rosnie kopczyk wegla...Przedmuchač ten syf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Pawel0377 napisał:

Dom 100 metrów lata 70. Ściany 18 cm bardzo kruchy gazobeton. Ocieplenie ścian 5 cm styropian. Strop bez ocieplenia. Same grzejniki aluminiowe na czterodrogowym. Cwu 100 litrów. Kotłownia oddzielnie w odległości 13 metrów od domu

Wejdź na stronę  Ciepłowłaściwe.pl  i tam wpisz wszystkie dane budynku. Program zrobi odpowiednie obliczenia, bo widać docieplenie słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel0377

http://cieplowlasciwie.pl/ wprowadź dane będziesz wiedział mniej więcej zapotrzebowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo spóźniłem się za długo pisałem 

ustaw 18 zobaczysz czy wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, loko00 napisał:

oo spóźniłem się za długo pisałem 

ustaw 18 zobaczysz czy wystarczy

Obecnie ustawiłem moc palnika 25 kw taka jaka jest jego maksymalna i po tencjal 16.8kg (ekogroszek 25.9 plus 1 procent bo certyfikat mówi 25837 kj/kg stan roboczy) . Poczekam dobę i zobaczymy co  dalej będzie. Obecnie każdy przekazuje tyle wskazówek że aż nie chce co chwilę mieszać sobie w głowie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No  dobra A jak mam kocioł 12kw! A wychodzi na to że palnik jest ....cytuję....stara ekoenergia 15-25kw ! To jak to wszystko poustawiać od początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oldek  mnie masz punkt in plus

 Sprawdziłem to ciepło właściwe. Jedyne co może się zgadzać to koszt pompy ciepła. Reszta to z czapki brane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wpisuję moc zbliżoną do mocy kotła. 

Zawsze możesz przestawić choć jak byk na sterowniku pisze "moc kotła"

Co z tego że wpiszesz 35kW moc palnika jak masz kociołek wielkoścu kozy? W takim skrajnym przykładzie komin będzie gorący bo mały kocioł nie będzie w stanie odebrać ciepła. Oszukując sterownik oszukujemy tak na prawdę siebie :)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)W wiekszosci przypadkow nie možliwe przepchač przez kociolky mocy palnikow w nich zastosowanych.

2)Nawet wiekszosc kotlow przewymiarowanych do instalacii.

Moc ustawiamy dla zapotrzebowania budynku,poniewaž wieksza nie potrzebujemy.Tak,czy owak kociol mamy wiekszy,o palniku nie mowie....Kiedy palnik daje rady na mocach minimalnych,wygralismy!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kijasr napisał:

A tak na poważnie jest błąd w wersji 2.31. czy ktoś już go może wyłapał? On jest w karcie mieszacza nie działa ograniczenie tempetatury w max.

U mnie nie gaśnie wykrzyknik na rysunku powrotu.Muszę wejśc i wyjść to dopiero jest ok.Natomiast przy piecu tego nie ma,a na panelu tak się dzieje.Też po paru dniach sama przestawiła się wartość gdzie kocioł pompa kotłowa.a tam gdzie sterowanie na mieszacz lub kocioł to miałem na mieszacz i tez się wygasiło że nie było sterowania , zauważyłem to w domu na panelu noi w domu jakoś chłodniej mi się zrobiło.Patrze a tam brak sterowania przez mieszacz.Wróciłem do wersji 2.28 i nic się nie dzieje i jest stabilna.Szkoda tylko że nie miga mi już pompa na powrocie.tak fajnie dla oka było.Żeby nie było przywracałem wcześniej ustawienia fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem nie ma sensu wpisywać niższych mocy w sterowniku.

Przecież sterownik jeżeli ma prawdziwe dane (np. 25kW ) a potrzebuje np.15kW to nie wejdzie na 100% tylko odpowiednio niższą modulację. 

Nie mówię oczywiście o ogromnym przewymiarowaniu kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jestem świadom i wiem co to wersja testowa.Tylko jestem w etapie ustawień kotła i nie mogę tak walczyć z piecem gdy coś się dzieje.Dlatego napisałem co mi się działo i na razie wersję 2.31 odinstalowałem.Chętnie wrócę jak ustawie piec lub wyjdzie stabilna wersja.

Edytowane przez darko240973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wy bredzicie , w sterowniku jest napisane moc palnika, więc wpisujemy moc palnika,w przypadku retorty 15-25 wpisujemy 25, ostatecznie 20 , bo inaczej sterownik na podstawie kaloryczności,mocy i potencjału dobierze złe nawęglanie, jeśli kolega ma kocioł mniejszej mocy niż palnik, to wpisuje ograniczenie max. modulacji do mocy wymiennika lub preferowanej maksymalnej mocy (poniżej mocy wymiennika), to podstawa dalszej prawidłowej regulacji kotła , np moc palnika 25kW ograniczone do 12,5kW (modulacja 50%)

 

Edytowane przez jolo747
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 8010 napisał:

Zawsze możesz przestawić choć jak byk na sterowniku pisze "moc kotła"

u mnie jest napisane , znamionowa moc Palnika 

20191211_000741.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.