Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Czy modulacja na tak wysokim poziomie przy temperaturach około 3-0 stopni na zewnątrz , świadczy o tym ze czas podnieść parametry kotła .  wykres z 6 h średnia kotła niecałe 55 tak jakby nie dociągał do zadanej.

Opera Zdjęcie_2019-11-24_192247_wojszym2244.usermd.net.png

Opera Zdjęcie_2019-11-24_192447_wojszym2244.usermd.net.png

Opera Zdjęcie_2019-11-24_192549_wojszym2244.usermd.net.png

Opera Zdjęcie_2019-11-24_192712_wojszym2244.usermd.net.png

Edytowane przez Natben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SławekOrfi to akurat nie pomaga. Może na nią już czas aby zmienić.
Znajomy miał taki problem z dmuchawą
. Ster wymieniony dalej to samo. Dmuchawa wymieniona ten sam objaw. W gniazdku zamieniłem miejscami fazę z neutralnym i to pomogło. Do dziś pracuje bez zarzutów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldek , z uwagi na głowice termostatyczne woda wychodząca z kotła ma sporo większa temperaturę niż powracająca, przeciwnie do sytuacji gdy głowic nie ma, a zawór dziś mogę ustawić w trybie manualnym aby jakoś ochronę powrotu realizował ale w trybie automatycznym(sterowany przez sterownik) mam większą pewność że ochronę powrotu zrealizuję dziś i jutro, z kolei z uwagi na brak pompy na obiegu CO , po otwarciu zaworu powyżej 65% nie pompuje mi na najwyższe piętro,więc roli obniżania temperatury obwodu CO nie realizuje, jednak jako ochrona powrotu spisuje się idealnie 

napisze tak żebyś zrozumiał 

- siłownik to nie fszystko ale i bez silownika wszystko hu....la ; )

 

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jockey napisał:

@darko240973 z ciągłym dodawaniem powietrza to uważaj, bo można łatwo pójść w niewłaściwą stronę, jeśli kopiec będzie na nieodpowiednim poziomie. To, że kopci, to nie zawsze świadczy o tym, że jest ustawiona za mała wartość procentowa dmuchawy, dym świadczy o tym, że mieszanka paliwo/powietrze na złożu jest nieodpowiednia, a to nie jest to samo.

Dzięki za przypomnienie.Właśnie ze szczególną uwagą przyglądam się kopczykowi,aby nie był za niski.Pamiętam o tym po wiadomościach na priv ustawienia kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TchomaSz chyba to nie moje  zdjęcia jak bym takmial to bym nic nie kombinował No ale....
Przepraszam Cię. Faktycznie sprawdziłem Twój post #18294 na zwykłej przeglądarce i nie ma pod nim żadnych zdjęć. Tapatalk spłatał mi figla i dorzucił do tego posta fotki z #18296 (nie mam pojęcia czemu tak). Jeszcze raz wielkie sorry@marekd


Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam minął rok od zakupu sterownika i powiem wam że się nie zawiodłem, ster jest dla mnie na tyle dobry że kupiłem następny na  kocioł ogniwo ekoplus 10kw. tym razem bez dodatków bo podgląd będę miał z miśka a panelu pokojowego nie potrzebuje. Obecnie palę zrębka z ogrodu plus miał grenpal,  zmiana ustawień sterownika ograniczyła się do podniesienia mocy kotła o 100%. i małej  korekty podawania.   pozdr  20191111_101102.thumb.jpg.c6ec3033115e4edfc536e6365167da16.jpg20191112_181903.thumb.jpg.47af06597b7c012443f0ac317d10b695.jpg20191124_111932.thumb.jpg.f4e803d491a654c0a3c3378588b99b1d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie mogę znaleźć opcji aby wprowadzić ilość nasypanego opału do kosza.  Wczoraj jeszcze mi się udało, a dzisiaj nie daję rady :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekran główny-lewa karta zasobnik-zasyp-

wpisujesz ile kg wsypane lub klikasz pełen zasyp

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurka wodna faktycznie że to tak jest :)  sto razy patrzyłem na ten przycisk.  Dzięki wielkie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych wykres obrazuje uwolnienie mocy kotła z 22kw na 25 kw .

806D90CD-38C6-4344-A4E4-AEC606FC6AE1.jpeg

CB8E65FC-9E91-452A-B47C-3C565EDC299F.jpeg

283DB5A2-F422-456F-83B1-90B62FA7BE8B.jpeg

81C6FF9E-738C-4F8C-BF30-1AAE1E80E7A1.jpeg

A3E381AA-231A-4F8E-B266-1E5C892011DE.jpeg

28140FE6-D89D-4EA8-9349-A6C74F5BFF12.jpeg

62E95CEA-4958-49A9-A565-93DEC1C6E3D7.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

MarekD  mam pytanie ...czym ty palisz że masz takie zużycie 30,3kg na dobę?

Ja mam większą chatę, stała 23stopnie i 22kg/dobę IMG_20191125_092431.jpg.7f68b6f24e2eae0baab6c7f9b4ca0c94.jpg

Pozdr. YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YARO weglem 30Mj  tyle ile piec daje z siebie czyli 55 tyle idzie na grzejniki jak masz pomysł to daj by mniej palić .widze u ciebie ze masz kocioł na 67 st to tez sprawność idzie góry . Cza by dużo pisać jaka to inst . Jest i nie reformowalny dziadek na dole domu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, YaroXylen napisał:

MarekD  mam pytanie ...czym ty palisz że masz takie zużycie 30,3kg na dobę?

Ja mam większą chatę, stała 23stopnie i 22kg/dobę

Ale Ty nie ogrzewasz połowy podwórka i sąsiadów wkoło. :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekD ,sprawdził bym jeszcze , uszczelnienie retorty, wyjąć , wyczyścić,  wkleić od nowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z retorta za dużo roboty jak stanie piec na 5 godzin to z 23 zrobi się 18 st może to sprawdzę ale nie teraz .Sprawdze w DYRce Oli ma spalać na dobę jak wrócę za pracy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, YaroXylen napisał:

Witam.

MarekD  mam pytanie ...czym ty palisz że masz takie zużycie 30,3kg na dobę?

Ja mam większą chatę, stała 23stopnie i 22kg/dobę IMG_20191125_092431.jpg.7f68b6f24e2eae0baab6c7f9b4ca0c94.jpg

Pozdr. YARO.

Też bardzo mnie to ciekawi ze masz większy do i spalasz dużo mniej  ja co prawda nie mam ocieplenia ale metraż mniejszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marekd napisał:

YARO weglem 30Mj  tyle ile piec daje z siebie czyli 55 tyle idzie na grzejniki jak masz pomysł to daj by mniej palić .widze u ciebie ze masz kocioł na 67 st to tez sprawność idzie góry . Cza by dużo pisać jaka to inst . Jest i nie reformowalny dziadek na dole domu. 

Witam.

Musisz sprawdzić dokładnie bo minimum 1/3ciepła ucieka Tobie gdzieś... no właśnie ...gdzie??

1 godzinę temu, marekd napisał:

Jest i nie reformowalny dziadek na dole domu. 

Ja jednak zacząłbym od siebie, .......  przy takim zużyciu. No chyba że dziadek ze 3 okna otworzył całe i wietrzy....

Dodam że ja palę ruskiem 23-24MJ dlatego ilość zutylizowanego paliwa u Ciebie daje duuuuużo do myślenia.

Apropos moja kobitka też mówi że jestem dziadek i do tego niereformowalny.... ale zbieżność ᕦ(ツ)ᕤ

YARO.

Edytowane przez YaroXylen
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Natben napisał:

Też bardzo mnie to ciekawi ze masz większy do i spalasz dużo mniej  ja co prawda nie mam ocieplenia ale metraż mniejszy 

Witam

No właśnie.... nie masz ocieplenia.... a w zimę kurtkę i spodnie zakładasz??

Jako ciekawostka zobacz ile groszku poszło od wgrania softu 2.19B bo taki jak tylko się pojawił to wgrałem i po wgraniu wyzerował się licznik. Jeśli pamiętam to w styczniu 2019r.

Bywalcy wiedzą że palę okrągły rok na CW tzn. ładuję bufor raz w tygodniu. Zużycie wody spore bo 6 osób 2 łazienki 2 wanny+2 prysznice i CW do basenu ogrodowego kilka razy też była dolewana po wymianie wody.....  no i ten gówniany, najgorszy, syfowany, zakamieniony.... nic nie warty...ruski groszek :-)))

Yaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

53 minuty temu, Natben napisał:

Też bardzo mnie to ciekawi ze masz większy do i spalasz dużo mniej  ja co prawda nie mam ocieplenia ale metraż mniejszy 

Mam podobne spalanie co Yaro Xylen . Ekogroch ok.24,5MJ.Z ostatniej doby 23kg (na zewnątrz cały czas minus)

Edytowane przez szelest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko to czysczenie przy mocach srednych........Po každym czysczenim nastepuje spadek mocy,przy rozpedanym palenisku czysczeniem istotno powodzuje zamiast czystoty czarnoty.....

Delta jest roznica pomedzi zasilaniem i powrotem kotla.

Edytowane przez bercus
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, bercus napisał:

Po každym czysczenim nastepuje spadek mocy,przy rozpedanym palenisku czysczeniem istotno powodzuje zamiast czystoty czarnoty.....

Witam.

Zgadzam się w 100%, już sugerowałem kilku kolegom , aby czyszczenie jeśli muszą uruchamiali np. co 3 godziny na 10sek i wyłączenie zwiększenia nadmuchu podczas podawania. Niestety to rozpędza niepotrzebnie palnik.

Również dobrym pomysłem było by gdyby Pan Tomasz twórca softu pomyślał nad tym aby samo czyszczenie odbywało się podczas ruchu złoża czyli podczas podawania paliwa, efekt byłby lepszy i czas dmuchania krótszy, co nie rozpędzało by palnika aby później się dusił i smolił ...

Pozdrawiam YARO.

Edytowane przez YaroXylen
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@YaroXylen Jakieś przeciwstawne propozycje przedstawiłeś: najpierw sugerujesz "wyłączenie zwiększenia nadmuchu podczas podawania", a zaraz potem aby" twórca softu pomyślał nad tym aby samo czyszczenie odbywało się podczas ruchu złoża czyli podczas podawania paliwa"

Możliwości sterownika  w zakresie podawania dodatkowego powietrza w czasie podawania i okresowego czyszczenia są bardzo dobre i nic w tym zakresie nie trzeba poprawiać. Bo jakie ich wartości są wprowadzone do sterownika, to tylko kwestia indywidualnych ustawień operatora sterownika, który nie zawsze wie co robi i co chce w wyniku tych zmian osiągnąć...

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.