Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Natben napisał:

Fajnie macie ja mam juz spalanie 31 Kg/d a na zewnątrz dopiero 2,5 C

Pociesze Cię,ja mam 32,6kg...Za każdego spadku choćby o 0,2 kg cieszę się jak głupi do sera.Wczorajszy dzień to jednak masakra jeśli chodzi o wzrost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Natben napisał:

to z Altanki :)

@Misiu wykres świetnyczy mogę pomarzyć ale szczerze czy  taki sposób daje jakaś oszczędności? Pytam poważnie bez nuty ironii.Sam szukam kg które by zostały w zasobniki...:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiu kocioł to taki jak na foto. To jakaś firma z okolic Wrześni .Lisewo chyba.kocioł 12kw A palnik nie zagłębiałem się czy jest 12kw czy większy

Jolo747 zdjęcia poniżej.a foto zrobione przy modulacji 100proc

 

20191124_104550.jpg

20191124_104543.jpg

20191124_103401.jpg

20191124_102126.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie 22kg doba . Na zewnątrz od -1 do -3 w nocy. Ekogroch ok. 24,5 MJ.(sterowanie pogodowe)

 

WP_20191124_09_49_41_Pro.jpg

Edytowane przez szelest
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Trolik76 napisał:

A palnik nie zagłębiałem się czy jest 12kw czy większy

Większy...stara Ekoenergia 15-25 kW z szeroką ramką zasobnika. Po "rogach" poznać :)

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gmaj22 czy to  że palnikwiększy niż moc kociołka to może być jakiś problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Potrzebuje troche pomocy w ustawieniach.Mam 4d i wszystko co potrzeba łącznie  z RCK.Mam 150 m domek jednorodzinny z grzaniem też piwnicy bez podłogówki Jockey wyprowadzil mi kocioł z 25 kw na 15 kw i dużo pomógł.Pompa cwu równolegle się załancza.Na 15 kw choćby nie wiem jak ustawiał to piec potrafił się odstawić po 12 h lub 24 h jakby zalezy od cwu to wtedy przebijaale raz bez cwu też wszedł w podtrzymanie.Na 14 kw sam zmieniłem i juz nie odstawia się ale długo dochodzi z 56* na 60* zadanej, a najlepiej w tym pomaga cwu jak spadnie temperatura i przejdzie do 63 stopni i spada ale juz nie odstawia się jak na 15 kw.Koledzy co trzeba podać to piszcie.Nie chce tu robić opowiadania.Bardzo spaliny długo są na maksa.Dołącze zdjęcia i może coś mi podsuniecie na co zwrócić uwagę.Te korekty takie bo to kgm gold ale jak zmniejsze to powoli zaczyna być okopcony deflektor.Na palenisku boki są dobrze dopalone .Zdjęcie paleniska mogę zrobić tylko z góry od poziomu nie ma szans-taka konstrukcja pieca.Kopczyk jakieś 2 cm powyzej retortyZdjęcie z mocy min i powietrza 17/50 dmuchawa 40w z przysłoną X. w domu 23.5* oraz panel pokojowy.Kurcze da się to jakoś uspokoić.

20191124_104431.jpg

20191124_104439.jpg

20191124_104447.jpg

20191124_104605.jpg

20191124_104735.jpg

20191124_104704.jpg

20191124_104820.jpg

20191124_104836.jpg

20191124_104848.jpg

20191124_104906.jpg

20191124_105508.jpg

20191124_104925.jpg

20191124_111748.jpg

Edytowane przez darko240973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to do mnie to już mam Dynamike na 1 jak na zdjęciu

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie:

1. Czy potencjał dobrze wpisany

2. Czy kaloryczność dobrze wpisana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze czy masz aktywną ochronę powrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, darko240973 napisał:

Jeśli to do mnie to już mam Dynamike na 1 jak na zdjęciu

Sorry , przeglądam forum na tel i niedojrzałem , mam dmuchawe dm85 z przeslona x w piecu 16kw i chyba muszę spróbować tych korekt , ja pale energobielsk extra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darko240973 zmniejsz przepływ wody przez CWU o połowę, o ile jeszcze nie jest zmniejszony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2019 o 12:09, 8010 napisał:

Podstawowe pytanie:

1. Czy potencjał dobrze wpisany

2. Czy kaloryczność dobrze wpisana.

 

W dniu 24.11.2019 o 12:10, 8010 napisał:

Sprawdź jeszcze czy masz aktywną ochronę powrotu

 Witaj.Ochrona jest aktywna sprawdzałem..Potencjał trzy razy sprawdzany a od dwóch wychodzi ten sam.Sprawdzany jak u Jockeya na filmikuKaloryczność 8.1 lub 8.2 .Kgm Gold tak wychodzi nawet gdzieś na YT u Kamila.M widziałem.Kgm nie ma tolerancji od- do wiec tak można ustawić.

 

W dniu 24.11.2019 o 12:26, Jockey napisał:

@darko240973 zmniejsz przepływ wody przez CWU o połowę, o ile jeszcze nie jest zmniejszony

Witam-dzięki za aktywność w poście.No pompkę mam na 3-im biegu.Dam na jedynke.Faktycznie nie zmniejszałem obiegu.Zmieniłem na 14 kw z 15 kw i jest spoko pod względem odstawiania sie.Kurcze poocieplałem dom okna nowe i drzwi i teraz mam mniejsze zapotrzebowanie,ale to nic jakoś sie ustawi

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa CWU na 1 i przymknij zawór na powrocie z bojlera na1/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktoś na forum co powie jak doprowadzić kocioł do temperatury powyżej zadanej bo mi to coś nie wychodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyłączyć może ochronę powrotu i obserwuj. Może to ona tak podbija. Jeszcze jedno. Jaka jest różnica między zasilaniem a powrotem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekd zdejmij kaganiec z modulacji to przekroczysz zadaną. ( Mod max. 100 proc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbija mu modulację, bo po załączeniu pompy CWU spada temperatura kotła, reakcja prawidłowa, tym bardziej, że pompę miał na max biegu i nie kryzowany przepływ CWU. Tak reaguje instalacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, 8010 napisał:

Spróbuj wyłączyć może ochronę powrotu i obserwuj. Może to ona tak podbija. Jeszcze jedno. Jaka jest różnica między zasilaniem a powrotem ?

Od 3 do 5*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dałem pompe cwu na 1 to nie pchało do bojlera ciepłej wody.Na 2-e tak.Doczytałem od Jockeya następna odpowiedż  ze skryzowaniem powrotu z bojlera i dałem spowrotem na 1-y bieg i chyba ruszyło grzanie wody.Muszę sprawdzić czasowo bo jak dałem na drugi biek to rurka na bojlerze z letniej zrobiła sie bardzo gorąca i wlała już troche ciepłej wody do bojlera.Na jedynce temperatura spadała jeszcze mniej i nikt nie pobierał wody.Po skryzowaniu moze będzie dobrze na jedynce.Po obserwacji już widać że na 1-ym biegu ze skryzowaniem jednak tez temperatura wody spada w cwu.To dam na 2-i biek ze skryzowaniem na 1/2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie z postu nr 18308 oraz powyższych odpowiedziach.Przesyłem dwa zdjęcia.Dodam jeszcze że pompa na dom jest na 1-ym biegu a powrotu na 2-im.Tak jest OK.Inne biegi nie wpływaja już dobrze na instalacje lub nie widać poprawnych zmian.Powrót jak i grzejniki dobrze się spisują w całym domku 150 m.Trochę bym chciał wyrównać prace kotła nie patrząc na zużycie eko na dobę.Zużycie samo przyjdzie na zapotrzebowanie domu na energię.Stabilizacja plus czysto w kotle i to mi wystarczy. Dzięki za zainteresowanie i jak najbardziej na dalszą pomoc.Może coś jeszcze trzeba spróbować zmienić to czekam na sugestie szanownych kolegów.

20191124_134335.jpg

20191124_134404.jpg

Edytowane przez darko240973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktoś na forum co powie jak doprowadzić kocioł do temperatury powyżej zadanej bo mi to coś nie wychodzi .

Na jednym Twoim zdjęciu z dzisiejszego poranka widać temperaturę przebitą o prawie 13° ponad zadaną. Co zrobiłeś że teraz nie może dobić do zadanej?  

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michaelkw napisał:

@Misiu wykres świetnyczy mogę pomarzyć ale szczerze czy  taki sposób daje jakaś oszczędności? Pytam poważnie bez nuty ironii.Sam szukam kg które by zostały w zasobniki...:)

Ja palę na palniku SV 200 i powiem szczerze nie zauważyłem różnicy przy linii " prostej " modulacji jak i przy sinusoidzie. Jest za tym żeby wprowadzić w sterowniku opcje "średniej modulacji" wyliczana z 8 , 12 godzin z opcją oczywiście włącz wyłącz dla chcących i nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.