Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Jockey niewiem czy mam dobrze ustawionem dmuchowe 

POWIETRZE MINIMALNE 10%

POWIETRZE MAMMALNE 35%

DODMUCH GDY PODAJE 0%

i nie umie ustawić dmuchawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jockey

Absolutnie tego nie neguję tylko propozycja moja dotyczy momentu uruchomienia funkcji czyszczenia okresowego palnika aby była realizowana co np.1-2-3 4-... godziny czy tak jak sobie użytkownik ustawi w momencie podawania czyli ruchu złoża, efektem byłoby skuteczniejsze wydmuchanie z palnika wszelkiego drobiazgu, w porównanie z dmuchaniem w bezruchu złoża.

Bardzo fajnie widać to jak są wysokie obroty dmuchawy i nastąpi podawanie i ruch koronki obrotowej w pancerpolu ....wszystko fruwa i lepiej nie otwierać i nie zaglądać wtedy do kotła.... :-))))

Pozdrowienia dla fedrujących  YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=77486]YaroXylen[/mention] dla przykładu, mam ustawione dodmuch, gdy podaje na 5 i czyszczenie palnika co 5min. na 5 sekund. I mnie dodatkowy ruch podajnika przy czyszczeniu zupełnie nie jest potrzebny, bo to dopiero byłoby zamieszanie na palniku, gdyby był podawany dodatkowy węgiel przez czas czyszczenia palnika (ilość problemów wzrosłaby w tym wątku kilkukrotnie...) To nie oprogramowanie wymaga zmiany, tylko świadome ustawianie opcji przez użytkowników
Poniżej wykres jak opcje dodmuch gdy podaje i czyszczenie palnika co 5 min wpływają na proces spalania w moim kotle (czyszczenie dobrze widoczne na linii spalin)
dodmuch.thumb.JPG.aab2b711ac2c97d93e3491be2e4cc39d.JPG
 
 
Że się wtrącę, a u mnie wykres przedstawia bez dodmuchu podczas podawania oraz czyszczenie palnika co 180 min 607f17ac8fb801160bf71dba0e6890fc.jpg

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie o tym mówię, u każdego to może wyglądać inaczej, tylko trzeba być świadomym, jak włączenie bądź wyłączenie jakiejś funkcji wpływa na pracę w konkretnym kotle i czy włączenie takiej opcji jest komuś potrzebne, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jockey ale ja niem i mam czarno w piecu i jeszcze jest co nie tak nie czy mam z durze powie to mammalne cz zmniejszyć to minimalne?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, marekd napisał:

Jockey niewiem czy mam dobrze ustawionem dmuchowe 

POWIETRZE MINIMALNE 10%

POWIETRZE MAMMALNE 35%

DODMUCH GDY PODAJE 0%

i nie umie ustawić dmuchawy

@marekd jeśli Ty będąc przy kotle nie wiesz, czy masz dobrze ustawione powietrze, to ja siedząc przed monitorem, tym bardziej tego nie wiem.

Wybacz, próbowałem już kilka razy Ci pewne rzeczy wytłumaczyć, ale ja nie umiem, nie potrafię Tobie pomóc, choć próbowałem. Nie chowaj urazy, to nie na moje nerwy, ja wobec Twoich "problemów" jestem bezsilny. 21.gif

p.s. Może jeszcze raz: nie kręć tymi opcjami we wszystkie strony według tego, co Ci ktokolwiek coś zaproponuje.

Ustaw raz moc, podajnik, kaloryczność i korektę i już tego nie ruszaj! Wyłącz dodmuch i czyszczenie, i zacznij ustawiać tylko powietrze min. i max. bez żadnych korekt. Jak to zrobisz tak, aby się paliło bez dymu, to będzie ok.

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jockey to jest piec w Zabrzu i jego nie umiemy ustawić dmuchawy  i jest z tym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......ale niedobre chłopaki......buuuuuu

nie chcą pomóc...........

Yaro.

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo medyka, wzrosła mi mocno temp spalin, była 80-90* a jest 155-120*.
Wszystkiemu winien chyba był wiatr ale teraz ucichło i dalej wysokie. 
Nawet przy modylacji 20-30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, YaroXylen napisał:

efektem byłoby skuteczniejsze wydmuchanie z palnika wszelkiego drobiazgu

Bez włączonej funkcji czyszczenia na pewno z powyższym lepiej sobie radzi dmuchawa 80W niż 40W z uwagi na m.in. większy wydatek powietrza i ciśnienie sprężania.
 

831.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u marakaD jest to do ogarniecia tylko trzeba się cofnąć do początku

 nie walczymy o spalanie ale o czystość kotła która przy okazji może nieco obniżyć spalanie a na pewno ilość czasu włożonego w obsługę kotła , problem jest taki że nawet spora korekta dawki paliwa w dół nie przynosi efektu w postaci mniejszej ilości sadzy, rozwiązaniem może być inny deflektor , jednak okazuje się że w Zabrzu jest wszystko poza miskami nierdzewnymi, poza tym sterowanie kotłem marka przez forum wygląda jak sterowanie samolotem z pourywanymi linkami sterów, niby ciągniesz w górę a ster jest wychylony w dół 

 

carlo , pokaż spalanie ?

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reksio pomidorek pl.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy linie na wykresach powinny być zbliżone do płaskich?
Można powiedzieć jaki parametr odpowiada za pofalowany wykres czy jest za dużo zmiennych ażeby to stwierdzić.

W sobotę założyłem nowy czujnik spalin. Jaki on ma wpływ na ilość spalonego opału.
Odkąd go założyłem spalanie zaczęło powoli rosnąć. Było 16.... dzisiaj jest 19.4
Ja wiem że to nie dużo oglądałem film K.Miernika. chodzi on to tylko czy czujnik spalin pokazuje tylko temperaturę czy może parametr ten ingeruje w algorytm sterownika.
Inna sprawa to temperatura na zewnątrz spadła o 4 stopnie.

I to jest ważne, może sadza w kotle ma wpływ na gorsze parametry i na ilość spalanego grochu. Nie wiem, chyba tej sadzy nigdy się nie usunę. Albo wtedy jak zmienię palnik z tego dziadka na jakiś nowoczesny.
Może za dużo Od razu chce się dowiedzieć ale akurat mam czas żeby to wszystko napisać:)
6f901bbe57239abd79dcace83086ca55.jpgc386e02e031c9d1c140aa9d62118d8dc.jpgcdfb024a6fbb05c47d66321353ed4517.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarepP im gladsza linia wody tym lepiej pracuje sterownik . Nie musi się za bardzo rozpędzić by dogonic do zadanej . Tu trzeba posilkowac się przeplywem wody . Dążyć do jak najmniejszej różnicy pomiedzy wyjsciem a wejściem . Ja bym Ci radził zostawic te ustawienia proporcji paliwo/powietrze . I skupic się na uregulowaniu przepływu . Po tym dopiero mozna starac się ustawic palnik tj pozbywać się sadzy . Może ona byc efektem hustawki pt gon I czekaj na niższej mocy . Jak ustabilizujesz przeplyw w tedy sterownik będzie pracował bardziej gladko . Taka moja teoria na dziś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wykresy wyglądają dosyć ładnie, przynajmniej tak mi się wydaje.

Strasznie wzrosła mi temp spalin i czy są jakieś rady/ pomysły aby ją obniżyć?

Za tym idzie też chyba wysokie spalanie 15 kg. 

Może doświadczeni palacze wtrąca swoje 3 grosze.

IMG_20191126_164214.jpg

IMG_20191126_164206.jpg

IMG_20191126_164156.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie delikatne rozpoznanie robię w temacie gazu, a nóż wyjdzie taniej  ;)
Strasznie spalanie skoczyło i spaliny to moje zmartwienie.
Podłogę zasilam 30* w domu 23-23,5*

Może gdzies gubię ciepło ?? Jeszcze tydzień temu przy temp 10* spalał 8kg a wszystko popsuła sie gdy ten wiatr przybył/
Wykres w miare sensownie wygląda ale cos by może w nim udoskonalić.

Oldek mówisz, że zatęsknię ze wzgledu na koszt czy atmosferę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.