Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

"Made" in Czechoslovakia, "born" in Czech Republic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 11,7 kg ale yes łykend i głowice mają nakazane cały dzień 22stC, poza tym spalanie zależne jest od kaloryczności opału, bercus  pali węglem 18kJ więc i spalanie ma wyższe, ciekawostka Elektrownia Siersza też pali 18-19 kJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Natben napisał:

Co wy te linie od linijki robicie :)

Modulacja : minimalna ( ze średniej) 20% - max 90% pompa na powrocie. patelnia z nierdzewki pod rusztem wodnym, zawór 4 drogowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie macie ja mam juz spalanie 31 Kg/d a na zewnątrz dopiero 2,5 C

Edytowane przez Natben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bercus napisał:

Nie ma potrzeby nowego softu,po polski juž dajem spoko rade.

Zuch chłopak. Załatw mi ten medal z Patem i Matem :)

 

29 minut temu, 8010 napisał:

Jedni testują durszlak, inni przetak a ja wolę cedzak :)

Po jakimś czasie, części lotne pokonają dziurki durszlaka. Trza puknąć co kilka godzin, dni, miesięcy - jak kobitę :)

Edytowane przez Deafnezz
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Deafnezz napisał:

Po jakimś czasie, części lotne pokonają dziurki durszlaka. Trza puknąć co kilka godzin, dni, miesięcy - jak kobitę :)

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co powiecie o takim wykresie . Kilka dni temu zainstalowany sterownik . Wydaje mi się ze piec jest bardzo często na najniższej modulacji ( tak może być ? )

4CEAB84D-6862-4807-8ECD-27A834B0ABF0.jpeg

Edytowane przez Lenino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Deafnezz napisał:

Po jakimś czasie, części lotne pokonają dziurki durszlaka. Trza puknąć co kilka godzin, dni, miesięcy - jak kobitę :)

Jak to mówią ... kto puka nie błądzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, jolo747 napisał:

u mnie 11,7 kg ale yes łykend i głowice mają nakazane cały dzień 22stC, poza tym spalanie zależne jest od kaloryczności opału, bercus  pali węglem 18kJ więc i spalanie ma wyższe, ciekawostka Elektrownia Siersza też pali 18-19 kJ

Słaby ten węgiel...normalnie ma 18 MJ ;) Tylko nie mów, że "czeski błąd" - bo Ci @bercus nie wybaczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czepiasz się ,18kJ z grama , 

podpowie ktoś ? nie ładują  mi się wykresy w aplikacji timela-a , może to być spowodowane za wolnym internetem ? nawet jak odznaczę tylko moc kotła to , pojawia się /czekaj/ i tak czekam w nieskończoność 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledz pytanko jak wygląda sprawa pomp , chodzi o to ze pompa cwu jest u mnie też jako pompa kotłowa i tu jest problem , mianowicie jakie obroty ustawić na tej pompie ? czy jeżeli mam 3 pompy , maja byc wszystkie na jednakowych obrotach ? czy trzeba jakoś je ustawiać ponieważ jak dodam na grzejniki spada powrót jak dodam na CWU spadają grzejniki jest jeszcze pompa od podłogówek która tak samo się gubi w tym wszystkim . Proszę o jakieś info jak ustawić pompę CWU jako kotłowa ale żeby nie mieszał innym pompą 

Edytowane przez Natben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lenino napisał:

Co powiecie o takim wykresie . Kilka dni temu zainstalowany sterownik . Wydaje mi się ze piec jest bardzo często na najniższej modulacji ( tak może być ? )

Nie jest źle, jeżeli masz wszystko ładnie dopalone i nie jest czarno w piecu, spróbuj podnieść do 15 procent modulacje min - czyli średniej z 12 godzin. Powinieneś mieć praktycznie zero skoków modulacji według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czepiasz się ,18kJ z grama , 
podpowie ktoś ? nie ładują  mi się wykresy w aplikacji timela-a , może to być spowodowane za wolnym internetem ? nawet jak odznaczę tylko moc kotła to , pojawia się /czekaj/ i tak czekam w nieskończoność 
Jaki masz adres IP serwera

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenino, podnieś na razie modulacje min na 14 - 15 procent, powietrza nie ruszaj, niech pochodzi kilka godzin i sprawdź jak wygląda popiół. Spieki to może być wina węgla lub powietrza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamika czy  ma wpływ na modulacje miałem na 7 z ciekawości przez noc to mod między temp.kotla czekam na lepszy podglad wykresu dałem z powrotem na 2 . Z obserwacji piec prężnie pracował z marnym efektem grzania bo i tak ciężko dochodzi do zadanej .Tak czy siak nie wiem już co zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zakupiłem ten sterownik do pieca skamp pv sv200 na  filmiku Kamila Miernika obejrzałem to i powiedział,  że są tylko końcówki A przewód trzeba sobie dokupić i zarobić na wtyczki czy to prawda. Jak tak to jaki przewód mam kupić 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.widzę że Panowie potrafią pomóc!

To pierwszy mój  sezon z tym sterownikiem.domek drewniany średnio ocieplony. 80m2 pow.kaloryfery w całym domu.piec 12kw

Dwie pompy Co i Cwu  bez kotłowej.zawór 4d z siłownikiem . Wrzucę kilka zdjęć i proszę o jakieś sugestie odniśnie wykresu , czy tak ma to wyglądać bo wydaje mi się że za często pracuję na mocy 100proc.

Jeszcze mi się nie podoba gdy jest zadane 63st na kotle to modulacja  ze100proc.zwalnia dopiero przy ok.62.1 st.czy to normalne. Pozdrawiam

 

20191124_084433.jpg

20191124_084402.jpg

20191124_084347.jpg

20191124_084339.jpg

20191124_084330.jpg

20191124_084320.jpg

20191124_084155.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarekP serwer mam z koncówką ...215

trolik , po co ci 63 zadana ,moim zdaniem to ok 20% strata opału, dał bym zadaną 53, modulację ograniczył do max 50% (jesli masz wpisana moc kotła 12kw ,twój dom potrzebuje max 5kW) i czas przekroczenia 10 min , dynamika 3 , powinno ci dobowe spaść do 10kg

daj wykres z 2 godzin ,i pokaż co na palniku (napisz przy jakiej modulacji zrobiłeś zdjęcie )

Edytowane przez jolo747
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ThomaSz napisał:

@Michaelkw Wtedy właśnie co było minus 5 w nocy , spalanie miałem ok.13kg / doba . Wczoraj i dziś temperatury u mnie nie spadają narazie poniżej zera a już mi spalanie pokazuje prawie 17kg na dobę i cały czas rośnie. Ten wiatr robi robotę. Nic się nie poradzi.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Ok,dzięki.Zatem czekam aż się uspokoi i przyjdzie mrozik lekki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.