Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

"czyli z 30,2 na 31,7 ", ja obstawiam, że nowy deflektor spełnia swoją rolę, spalanie opału bardziej wydajne a tym samym zapotrzebowanie na opał mniejsze.

Edytowane przez cez19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...albo nie może utrzymać zadanej, to moc zwiększa i w końcu przewala. Spadek temperatury spalin to nie zawsze powód do zadowolenia, bo może znaczyć, że powietrza jest za dużo i wychładza wymiennik. Stąd sadza - sam piszesz, że się "posmoliło"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"posmoliło" bo za dużo było opału do zapotrzebowania,  wystarczy zrobić dodatkową dawkę paliwa, wentylator ot tak nie zmieni obrotów na wyższe, jak opału za dużo to będzie smolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, MarepP napisał:

Ja go wyłączyłem przyciskiem wyłączenia na sterowniku i potwierdzilem komendą WYŁĄCZ.


Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

To masz odpowiedz dlaczego jak wróciłeś wygasło,ponieważ nie wcisnąłeś Rozpalony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wentylator jest zasilany z gn.230v to wiadomo ze skacze a ster. Tego nie poprawi bo nie jet od tego stab. Napięcia sieci może UPS sinus sobie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta żółta, prosta zielona, sinus niebieska, czerwona - najlepiej zbliżona do żółtej ale będzie sinusoida poszarpana.  Prosta = może być lekko falująca. Tyle w skrócie :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2019 o 14:31, Jockey napisał:

Na proces spalania nie ma wpływu.

Powoli chyba kończą mi się moce (w lutym był by rok) na walkę z tymi ustawieniami i poszukiwaniem oszczędności.Poniżej wykres.Owszem widać ok 20 pewne zawirowania ,tzn.szukając przyczyny niedogrzania ostatnich grzejników postanowilem wyczyścić filtr przed pompa.Po tym zostawiłem pompę na jakiś czas na wyższym biegu ale wykres wariował poprzednio postanowilem wrócić do starego wierząc ze tak jak poprzednio układ się ustabilizuje .Jak.Widać nie

Screenshot_2019-11-23-18-51-09.png

Edytowane przez Michaelkw
Kontynuacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być.  Najważniejsze - jak najmniej dymu, opału, i ...

alkoholu. :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Michaelkw napisał:

Powoli chyba kończą mi się moce (w lutym był by rok) na walkę z tymi ustawieniami i poszukiwaniem oszczędności.Poniżej wykres.Owszem widać ok 20 pewne zawirowania ,tzn.szukając przyczyny niedogrzania ostatnich grzejników postanowilem wyczyścić filtr przed pompa.Po tym zostawiłem pompę na jakiś czas na wyższym biegu ale wykres wariował poprzednio postanowilem wrócić do starego wierząc ze tak jak poprzednio układ się ustabilizuje .Jak.Widać nie

Screenshot_2019-11-23-18-51-09.png

zrobił tego.Co chwilę,cyklicznie temp.zadaną spada o sr 1,5 C i kocial goni.Efekt-teraz mam 34kg spalania,gdzie nawet jak zaczynałem przygodę z skup takiego nie miałem.Głowice na grzejnikach również nie powodują takiej reakcji.Nie wiem czy jest cokolwiek co można by było jeszcze zrobić?Dodam że.Dziś założyłem zamiast deflektora miske azora;:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolo 747 piękne cycki  szkoda ze nie żywe tylko rysowane przez super piec może jeszcze coś lepszego narysuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Michaelkw napisał:

Powoli chyba kończą mi się moce (w lutym był by rok) na walkę z tymi ustawieniami i poszukiwaniem oszczędności.Poniżej wykres

Skup się na tym co najważniejsze, patrz na palnik.

Jeżeli nie ma żadnego dymu, a w kotle jest czysto, to weź pod uwagę, że wykresy odzwierciedlają nie tylko proces spalania, ale również reakcje instalacji. Już raz Ci wspominałem, że Ty masz głowice termostatyczne, a one, jeśli działają tak, jak są do tego przeznaczone (wszystkie nie są ustawione na "5"), to rysują inny rodzaj wykresów niż instalacje z zaworem xD. A to, że spalanie idzie w górę? To normalne, zrobiło się chłodniej i jest silny wiatr, u mnie dziś 6 kg więcej niż 2 dni temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ze spalaniem u mnie też ok 5-6 kg wyżej  ( 13,5-14kg) ale wieje niemiłośiernie. 
@Jockey jeśli to nie tajemnica to ile zabiera Ci kg?

Z racji dużej aktywności grupowiczów spróbuje zapytać czy ktoś wie jak czyścić ekoenergię?? U spodu palnika nie ma klapki do odkręcenia i wysypania syfu. Pozostaje jedynie "grzebać łapą" od góry??

Edytowane przez aikon91
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jockey napisał:

Skup się na tym co najważniejsze, patrz na palnik.

Jeżeli nie ma żadnego dymu, a w kotle jest czysto, to weź pod uwagę, że wykresy odzwierciedlają nie tylko proces spalania, ale również reakcje instalacji. Już raz Ci wspominałem, że Ty masz głowice termostatyczne, a one, jeśli działają tak, jak są do tego przeznaczone (wszystkie nie są ustawione na "5"), to rysują inny rodzaj wykresów niż instalacje z zaworem xD. A to, że spalanie idzie w górę? To normalne, zrobiło się chłodniej i jest silny wiatr, u mnie dziś 6 kg więcej niż 2 dni temu...

Ok,wykres wykresem raz lepszy raz gorszy....to co mnie dziwni to porównanie spalania +-3 tygodni kiedy to w nocy było na minusie teraz.Może faktycznie wiatr robi swoje.U mnie tez piz..zi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie temu, to miałem spalanie ok. 11kg/24h, 2 dni temu - 13kg, a dziś 19kg/dobę. U mnie wiatr robi największa robotę jeśli chodzi o zużycie opału... 21.gif

1948510163_wykres7.thumb.jpg.a720aeba7133072a6fbc5cc983152cc0.jpg

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michaelkw Wtedy właśnie co było minus 5 w nocy , spalanie miałem ok.13kg / doba . Wczoraj i dziś temperatury u mnie nie spadają narazie poniżej zera a już mi spalanie pokazuje prawie 17kg na dobę i cały czas rośnie. Ten wiatr robi robotę. Nic się nie poradzi.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.