Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, marekd napisał:

Jolo 747 To definitywnie nic nie robić tylko szukać miski ?

tak,  jak masz czarno, to trzeba obniżyć paliwo albo dodać powietrza , skoro nie można już dodawać powietrza  bo płomień się strzępi , to trzeba obniżyć jeszcze paliwo, może się okazać że po dodaniu michy będzie ok ,więc ja bym się wstrzymał

jak wstawiasz fotkę z palnika to koniecznie sprawdzaj przy jakiej mocy to jest   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Misiu napisał:

mazi ty tego czujnika spalin nie masz od początku czy może umarł?

"Błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Misiu napisał:

mazi jeżeli sterownik kupiłeś nowy powinien być w kpl. Moja sugestia zorganizuj czujnik, to jest tak jak być samochodem jeździł bez czujnika lambda.

Od kiedy tak jest? W opcji podstawowej czujnik jest możliwy do dokupienia osobno. W podstawie jest czujnik kotła i cwu który można wpiąć np. jako czujnik powrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiesiłem miskę od teściowej (niestety emaliowana), musiałem obciąć z wysokości nieco. Jak sądzicie, jak wysoko ją powiesić? I co będzie sugerowało, że wisi za nisko/ za wysoko? Czy jak dodam pompę kotłową to wpłynie jakoś drastycznie na ekonomię (aktualnie chodzi pompa CWU non stop).

IMG_20191119_150815.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8010 ja kupowałem w sierpniu kocioł ze sterownikiem i dostałem sterownik z czujnikiem spalin doplacałem tylko za moduł internetowy. Jeżeli podstawowa wersja jest dostępna bez czujnika spalin to przepraszam za wprowadzenie w błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy da tu się jeszcze poprawić? Może chociaż ograniczyć te spadki temp. przy ładowaniu bojlera?

Czy ogólnie wygląda to dobrze? Jak coś jeszcze potrzeba to wstawię foty :)

Jockey może Ty coś podpowiesz jako osoba doświadczona :)

wykres.jpg

Edytowane przez baranowski.jakub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Misiu napisał:

podnosząc moc zwiekszasz nawęglanie

O nawęglaniu czyli "ilości węgla w czasie" decyduje zapotrzebowanie na ciepło danego obiektu oraz moc z jaką aktualnie pracuje kocioł żeby utrzymać zadaną i dostarczyć to ciepło.

Wpisana wyższa czy niższa moc kotła nie ma z tym nic wspólnego bo jak ustawimy przykładowo  moc 14kW i średnia modulacja dobowa wyjdzie 50% (7kW)  to bedzie oznaczać że dom potrzebował średnio około 1kg paliwa na godzinę i spalił ok 24kg na dobę.

Jak ustawimy moc 28kW to średnia modulacja obniży się na 25% bo dom nadal bedzie potrzebował średnio 1kg na godzinę i nawęglanie będzie zbliżone.

Mówię oczywiście o sytuacji gdy proporcja paliwo-powietrze w całym zakresie mocy jest ustawiona dobrze i kocioł nie musi skakać do 28kW w domu który tyle nie potrzebuje. Pomijam też kwestię "rozdzielczości" czyli ile Watt przypada na 1% mocy w jednym i drugim przypadku bo w ciągu doby to się powinno wyrównać i różnice w spalaniu jeśli będą to niewielkie i wynikające (moim zdaniem) raczej z lepszego czy gorszego dopasowania dmuchawy.

Już wiele razy czytałem tutaj to co w cytacie i wg mnie jest to bzdura do kwadratu - no chyba że ja nie rozumiem dobrze pojęcia nawęglanie :-) 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Misiu ja mówiłem o wyposażeniu stera w opcji podstawowej przy kupnie od producenta. Przy kupnie z kotłem to może być różnie. Jak dostałeś z czujnikiem spalin to jesteś chyba 50zł do przodu :)

Byłem osobiście u Pana Tomka ( mieszkam 15km od niego ) i muszę powiedzieć że można dokupić co tylko jest nam potrzebne do doposażenia naszej zabawki. Bardzo miły człek i bardzo pomocny.

Może to głupie pytanie ale je zadam:

Jeżeli nie ma różnicy przy wpisywaniu mocy kotła, to po co jest ta opcja w menu???

Wydaje mi się że przy tak przemyślanym i rozbudowanym sterowniku każda z opcji ma jakieś znaczenie ( mniejsze lub większe...)

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krisgie To samo pytanie, idąc tym torem myślenia, który zaproponowałeś, można zadać odnośnie, potencjału, kaloryczności i korekty.

Czy jakakolwiek ich zmiana ma wpływ na "zapotrzebowanie na ciepło danego obiektu oraz moc (rzeczywistą) z jaką aktualnie pracuje kocioł żeby utrzymać zadaną i dostarczyć to ciepło?"

To, czy te opcje mają wpływ na nawęglanie, czy nie? Czym innym jest zapotrzebowanie na moc i zużycie mocy budynku, a czym innym ustawienie właściwych parametrów spalania. Gdyby moc nie miała wpływu na proces nawęglania palnika, to można by przecież ustawić ją jakąkolwiek lub w ogóle w ustawieniach pominąć. A jeśli się moc zmieni, to zmienia się od razu proporcja mieszanki paliwo(nawęglanie)/powietrze

Więc trzeba powiedzieć, że moc ma wymierny wpływ na ustawienia parametrów nawęglania w stosunku do napowietrzania palnika (wg mnie)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krisgie , u mnie w sterowniku jeżeli kocioł pracuje na stałej modulacji np 20 % i w tym czasie mam ustawioną moc kotła na 15 kw pokazuje mi spalanie 0.4 kg/h i w tym czasie zmieniam moc na kotła na 20 kw to sterownik będzie pokazywał nadal 0.4 kg/h czy się zmieni , bo u mnie się zmienia, może źle to nazwałem jako nawęglanie ale wzrasta zapotrzebowanie na wegiel na pewno na początku. Dlaczego producenci palników podają zakresu pracy np 15 - 25 kw a nie tylko jedna moc np 20 kw.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej parametrów zwykły użytkownik będzie musiał wprowadzać w sterownik tym bardziej będzie potrzebne takie forum jak to i podobne, tym bardziej że " powtarzalność " partii ekogroszku ma jeszcze dużo do życzenia w naszym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekogroszek jakim palę to ecodesign z sambudrolu

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Skąd wziąłeś kaloryczność tego groszku skoro producent podaję na worku że 28-30MJ?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wziąłeś kaloryczność tego groszku skoro producent podaję na worku że 28-30MJ?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Ustawiłem taka kaloryczność bo wydaje mi się że przerwa między pidawaniami w trybie automatycznym jest dłuższa ....?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłuższa będzie napewno bo czym większa kaloryczność to będzie mniej podawał ale nie będzie taką jaką deklaruje sprzedawca.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli będzie troszkę dłużej leżał...a on lubi trochę "poleniuchowac"

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak go ustawiłem i wypala mi się dobrze....także narazie nie zmieniam ustawień

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypala sie dobrze,no nie na prawidlowych ustaweniach.Oszukanie danych sterownika(potencjal,kalorycznosc) zwykle nie robi osczednosci.Kiedy juž ma polenuchowač,jest opcja korekta paliwa.Najlepiej jest ale dobrač dobro powietrze do ustawien prawidlowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co narazie jest ok. Moje wysokie ustawienie kaloryczności jest spowodowane tym że prowadząc pizzerie posiadam dosyć dużo przepalonego oleju rzepakowego, także zawsze w sezonie wlewam około 2l w środek pelnego zasobnika (czyli raz na 270kg ekogroszku). Powietrze lekko do góry i tyle). Smarowanie ślimaka i do darmowe kalorie gratis .

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I raz do roku olej silnikowy?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzysz? Kup sobie 1litr w biedronce i sprawdź?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.