Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, rotor122 napisał:

Witam do czego służy opcja w czuwaniu , wyjście z czuwania (s)?

W tej funkcji określasz czas, jaki upływa do pojawienia się płomienia na palenisku po wyjściu z czuwania, zanim rozpocznie się normalna modulacja.

Przez ten określony przez Ciebie czas, dmuchawa pracuje z wartością ustawioną w karcie "czuwanie" jako powietrze.

Po upływie tego czasu przechodzi w modulację.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TA teraz rozumiem to jest po to żeby jak wyjdzie z czuwania to dało wiatru ,a temat zaczelem bo dziś wlazł mi piec w czuwanie i prawie wygasl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odpowiednio dobranych parametrach czuwania kocioł może stać i 9 godzin, a potem bez problemu wychodzi z czuwania

czuwanie1.thumb.jpg.01144468a26cc676c363ac0d9ad8d84d.jpg

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mniej powietrza (być może górną i dolną wartość) i trzymaj wyższy kopiec.

Varmo potrzebuje niewiele powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Jockey napisał:

Przy odpowiednio dobranych parametrach czuwania kocioł może stać i 9 godzin, a potem bez problemu wychodzi z czuwania

czuwanie1.thumb.jpg.01144468a26cc676c363ac0d9ad8d84d.jpg

 

Trochę tu obserwuję i tak patrze na twoje wykresy, jak u Ciebie ze spalaniem? Po 9h odpoczynku to pewnie i spalanie w dół nieźle idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, aikon91 napisał:

Trochę tu obserwuję i tak patrze na twoje wykresy, jak u Ciebie ze spalaniem? Po 9h odpoczynku to pewnie i spalanie w dół nieźle idzie

To nie jest wykres z dziś, lecz z okresu letniego z grzania CWU. Poniżej zużycie w miesiącach letnich (czerwiec - sierpień), gdy kocioł stoi w czuwaniu, a woda podgrzewana jest w godzinach 6:30 - 7:30 i 19:30 - 21:30

image.png.d28d82337184387d0b4b8fbc36b7c865.png

@rotor122 Ustawienia czuwania musisz określić sam dla swojego palnika i opału którego używasz, bo na każdym węglu może być inaczej, a moje mogą Ci się do niczego nie przydać, bo ja mam inny palnik, inną dmuchawę, inny motoreduktor i inny opał niż u Ciebie.

Generalnie trzeba zwracać uwagę na poziom kopca w czuwaniu, ma się nie zapadać, ani nie podnosić i utrzymywać żar w palenisku.

IMG_20190319_203340.thumb.jpg.4322faa34cce0d2ba7cff29456eb9073.jpg

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem nie miałem jeszcze SKZP02 i paliłem w zwykłym dwustanie. Na oko moje wyniki były podobne w granicach 9kg ale ile razy dzienni grzało wode to nie wiem. Nie obserwowałem a funkcji wykresu nie było. To lato mam nadzieję że będzie lepsze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, spalanie rzędu 2,4 - 3/24h do 9/24h raczej podobne nie jest msn-wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa zapomniałem dodacze zasobnik ma pój. 300l wiadomo ze od zera niegrzejemy lat tak od 45 tak spadnie przez  noc i do 16 okol.Ja nie widzę za bardzo rozwiązanie by zachowa mały spadek temp.na kotle ,chyba ze jak temp.powrotu spadnie np.o 2-5 st to modulacja ostro w górę ale to tylko Tomek może zadziałać w tym temacie  by była szybka reakcja na takasytuacje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość modulacji zależy też od szybkości spadku temperatury kotła jeśli temperatura kotła szybko spada to sterownik będzie trzymał odpowiednio wysoką modulację żeby zapobiec zbyt dużemu spadkowi temperatury nawet jeśli temperatura będzie powyżej zadanej

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa zapomniałem dodacze zasobnik ma pój. 300l wiadomo ze od zera niegrzejemy lat tak od 45 tak spadnie przez  noc i do 16 okol.Ja nie widzę za bardzo rozwiązanie by zachowa mały spadek temp.na kotle ,chyba ze jak temp.powrotu spadnie np.o 2-5 st to modulacja ostro w górę ale to tylko Tomek może zadziałać w tym temacie  by była szybka reakcja na takasytuacje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa zapomniałem dodacze zasobnik ma pój. 300l wiadomo ze od zera niegrzejemy lat tak od 45 tak spadnie przez  noc i do 16 okol.Ja nie widzę za bardzo rozwiązanie by zachowa mały spadek temp.na kotle ,chyba ze jak temp.powrotu spadnie np.o 2-5 st to modulacja ostro w górę ale to tylko Tomek może zadziałać w tym temacie  by była szybka reakcja na takasytuacje .
Jest na to rozwiązanie dajesz na cwu zawór 4d i pompa chodzi cały czas a 4d ustawiasz temperaturę na cwu to wtedy nie będzie tak bardzo dużych spadków temperatury powrotu bo na cwu będzie cały czas obieg wody o stałej temperaturze tylko że będzie dłużej grzać wode

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek Dabrowski ok ale nie bede już przerabiał inst.mozna puścić pompę cwu na stałe na małym biegu ja mam 4 w i przykręcony zawór ale zasobnik 300 l ma co grzać .

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt 300 litrów to dużo to jedyne co dać dynamikę na full ja nie mam baniaka i nie będę montował bo mam przepływowy gazowy

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.