Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a może to nie dmuchawa, nie kondensator... tylko płuca za słabe :)

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o siłownik afriso to nadal jest problem pomimo wszelkich kombinacji dalej się rozjeżdża. Dwa, trzy dni jest dobrze potem z dnia na dzien jest coraz większa różnica. Może przyczyną jest "MÓZG" sterownika poprostu nie daje już rady tym aktualizacjom. Chodzi mi oczywiście o procesor.

Edytowane przez BDG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego proponowałem już powrót do sterowania mieszaczem z wersji 2.10.

  W dniu 8.01.2019 o 14:21, TomekBrz napisał:

Być może trzeba wprowadzić parametr zaawansowany pt. "minimalna długość impulsu" aby 

obsłużyć wszystkie sytuacje.

W dniu 8.01.2019 o 15:19, carlo napisał:

to już chyba będzie zadanie na sezon 2019/2020 a teraz proponuję przywrócić sterowanie mieszaczem z wersji 2.10

Jeśli 2.19B ma być wersją oficjalną to w tym sezonie Ci co mają problemy z siłownikiem mieszacza będą zmuszeni korzystać z ostatniej oficjalnej wersji czyli 2.10

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jockey napisał:

Co to jest za dmuchawa, że ma tylko 4% regulacji powietrza dla 23 kW w całym zakresie modulacji???

Jeśli jest sprawna, a tylko w takim zakresie da się ją ustawiać dla tej mocy kotła, to ja bym ją od razu wymienił, na taką, która ma jak największy zakres regulacji powietrza.

Przy WPA 07 dla 12kW mam 42% zakresu regulacji powietrza.

Dmuchawa WBS-5A 105 W 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok spokojnie sprawdzę go jak padnięty to się wymieni jak będzie na Polce to po robocie .

Dzieki za podpowiedz. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marekd napisał:

Dmuchawa WBS-5A 105 W 

Wydajność: 380 m³/h

Ciśnienie statyczne: 340 Pa

Pytanie, po co dmuchawa o tak wielkiej wydajności dla palnika 25kW?

Sama jej wydajność świadczy, że trudno będzie ją wysterować do płynnej pracy w pełnym zakresie modulacji, a przedział regulacji będzie niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, carlo napisał:

Dlatego proponowałem już powrót do sterowania mieszaczem z wersji 2.10.

Jeśli 2.19B ma być wersją oficjalną to w tym sezonie Ci co mają problemy z siłownikiem mieszacza będą zmuszeni korzystać z ostatniej oficjalnej wersji czyli 2.10

 

Panowie a może to nie jest wina sterownika, ja mam siłownik Afriso ARM 343 ProClick i przy wersji 2.10 też mi się rozjeżdża, muszę co kilka dni korygować.
Z tego co piszecie, to problemy z rozjeżdżaniem są tylko przy siłowniku Afriso, przy innych siłownikach wszystko działa dobrze. 

Więc może to jest wina siłownika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Afriso ARM 323 i się nie rozjeżdża przy wersji 2.10.
W wersji 2.10 jedynie co zauważyłem (to nie wina siłownika tylko raczej softu) to przy ustawieniu, np. max otwarcia na 100% to gdy jest całkowicie otwarty na sterowniku wyświetla się 99%. Wyświetlacz sterownika zawsze pokazuje o 1% mniej niż jest ustawione max otwarcie. Przy MIN otwarciu jest to samo, zawsze jest różnica 1% pomiędzy ustawieniem a tym co wyświetla ekran sterownika.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, darek69 napisał:

Panowie a może to nie jest wina sterownika, ja mam siłownik Afriso ARM 343 ProClick i przy wersji 2.10 też mi się rozjeżdża, muszę co kilka dni korygować.
Z tego co piszecie, to problemy z rozjeżdżaniem są tylko przy siłowniku Afriso, przy innych siłownikach wszystko działa dobrze. 

Więc może to jest wina siłownika??

Kolego już próbowałem wszystkiego. Podłączyłem swój siłownik na tydzień u brata do  K1PR V4 i działał prawidłowo czyli siłownik jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój się rozjeżdża od samego początku, np. dzisiaj po 2 dniach od pozycjonowanie jest różnica między wskazaniami sterownika a siłownikiem ok. 10%.
Kolega ma taki sam siłownik tylko że wersja sterownika 2.08 i też mu się rozjeżdża

Edytowane przez darek69
dopisanie tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, carlo napisał:

Ja mam Afriso ARM 323 i się nie rozjeżdża przy wersji 2.10.
W wersji 2.10 jedynie co zauważyłem (to nie wina siłownika tylko raczej softu) to przy ustawieniu, np. max otwarcia na 100% to gdy jest całkowicie otwarty na sterowniku wyświetla się 99%. Wyświetlacz sterownika zawsze pokazuje o 1% mniej niż jest ustawione max otwarcie. Przy MIN otwarciu jest to samo, zawsze jest różnica 1% pomiędzy ustawieniem a tym co wyświetla ekran sterownika.

to się zgadza u mnie też jest różnica 1% pomiędzy ustawieniem a tym co wyświetla sterownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jockey napisał:

Wydajność: 380 m³/h

Ciśnienie statyczne: 340 Pa

Pytanie, po co dmuchawa o tak wielkiej wydajności dla palnika 25kW?

Sama jej wydajność świadczy, że trudno będzie ją wysterować do płynnej pracy w pełnym zakresie modulacji, a przedział regulacji będzie niewielki.

To mam pytać producenta poć takie coś założył masakra sugerujesz na wymianę jaka podłożyć by się płynnie sterowała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki masz palnik, to może koledzy coś Ci podpowiedzą, jakie mają sprawdzone dmuchawy, być może ktoś ma taki palnik jak Twój, więc może służyć radą, ale najpierw sprawdź kondensator.

Ja bym założył dmuchawę o mniejszej wydajności, aby mieć szerszy zakres regulacji powietrza, ale to tylko moje zdanie - do niczego Cię nie namawiam.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik jest z kotłem hef kocioł stary może ze 13/15 lat tak myśl wiec nawet w DTR ce nie ma nazwy wiem tyle ze to ich wyrób tyle.

konensator cza podłożyć i sprawdzic . 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 105 W dmuchawy "mądry" wzór podpowiada kondensator 3,28 uF

 Daj 3 uF/400 V - będzie dobrze. Tylko jakiś markowy, Miflex lub podobny.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gmaj22 napisał:

Dla 105 W dmuchawy "mądry" wzór podpowiada kondensator 3,28 uF

 Daj 3 uF/400 V - będzie dobrze. Tylko jakiś markowy, Miflex lub podobny.

Fabryczny jest 2uF No tak markowy trzeba podłożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy WPA 07 fabryczne też są 0,68 uF ale wskazany jest 1,2 uF. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, 
Chciałbym Was prosić o pomoc.

Zakupiłem siłownik marki GOSHE. Podłaczyłem go wg załączonej instrukcji jednak siłownik nie działa. Sterownik pokazuje ze zawór otwarty jest na 99% jednak nie ma to przełożenia na zawór (jest cały czas w tym samym połozeniu) Co może być nie tak? 
 

20190126_152445.jpg

20190126_152554.jpg

20190126_152833.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zamienić przewody brązowy z białym może masz odwrotnie otwieranie zaworu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób najpierw zdjęcie samego zaworu 3D i jak jest podłączony w instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.