Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie aktywny bo pokazuje położenie zaworu.  Najważniejsze jest poczytać instrukcję bo może być w położeniu B. No chyba  że jest uszkodzony. Jest kostka wystarczy zmierzyć czy wychodzi napięcie ze stera

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyświetla położenie zaworu to raczej jest ustawiony na aktywny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i czas otwierania w instrukcji masz podany 140s a nie 120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gmaj22 napisał:

Przy WPA 07 fabryczne też są 0,68 uF ale wskazany jest 1,2 uF. 

Ja założyłem 2uF i hula jak trzeba. Im większy (w granicach rozsądku) tym łatwiej wchodzi na obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiuu posprawdzaj sobie na spokojnie czy wszystko masz dobrze podłączone. Jeśli tak to masz dwie możliwości albo ze stera nie wychodzi napięcie albo walnięty jest siłownik chociaż w żadną z tych wersji nie bardzo chce mi się wierzyć ale bardzo łatwo jest sprawdzić. Ten środkowy przewód na kostce niebieski jest neutralny i tak samo musisz podpiąć do stera.

siłownik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że kocioł jest podłączony z prawej strony, więc otwieranie zaworu masz w lewo. Sprawdż siłownik podłączając go do gniazdka 240 V: przewód N-niebieski oraz jeden z fazowych L1 lub L2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, TomekBrz napisał:

W przyszłym tygodniu poćwiczę jeszcze sterowanie mieszaczem.

To nowy soft pod koniec stycznia przyszłego roku dla ślimaków, a dla reszty to jeszcze ze dwa latka trzeba dorzucić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordeczki, powiedzcie, czy na tą naszą rozbieżność siłownika mieszacza, może mieć wpływ długość przewodu?

Przypuśćmy 5mb.

Edytowane przez Deafnezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z problemami z siłownikami czyli praca mieszacza zauważyłem ze po włączeniu ochrony powrotu i wpisaniu tam temperatury minimalnie niższej od możliwie najniższej faktycznej temperatury powrotu . Mieszacz tak jakby ma obcięta modulacje z dołu i w związku z tym wykonuje mniej nerwowe ruchy i powoli się stabilizuje . Możliwe ze ta wskazówka pozwoli na nie rozjeżdżanie się wskazań mieszacza ze stanem faktycznym . W związku z tym proszę o przetestowanie tego sposobu może to niektórym forumowiczom pomoże .
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Klaudiusz3 napisał:

Możliwe ze ta wskazówka pozwoli na nie rozjeżdżanie się wskazań mieszacza ze stanem faktycznym .

A jak mam wyłączoną ochronę powrotu, to włączyć-zmienić temp.-i wyłączyć.

Da to coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, BDG napisał:

Podajcie dane wpisane w sterownik może mi się coś pozmieniało. Konwerter łączy się z ruterem bo swieci dioda że połączony a ze sterownikiem nie chce. Prośba moja taka. Soft który mam wgrany to 19B

 

ID,PIN własne,IP 46.41.149.215,PORT 88

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sofcie 2.18B mieszacz nie zamyka się mimo wybrania opcji "zamknij gdy pompa wyłączona". Czy w 2.19B jest to poprawione? Reszta działa u mnie ok. i tylko dla tej zmiany nie chcę aktualizować softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.