Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Nie trzeba v pidzie taky plomien jak w dwustanie.I w pidzie ciag kominowy nieprzeskadza.Tylko w czuwaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu mam problem z pracą pompy CWU w programie czasowym - powinna chodzić od rana do wieczora (mniejsza o godziny), niestety sama się wyłączyła, nie wiem dlaczego.

Zauważyłem też, że jeżeli temperatura CWU jest większa od ustawionej histerezy, to pompa się nie załączy, mimo że według programu czasowego powinna chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, modzl napisał:

po nocy z nowymi ustawieniami, cwu na stałe włączone

mod 10-40, wiatr 8-36, podawanie w auto 10

 

Witam kolegę.

No i wykres temperatury spokojny :)... jak teraz popracujesz parę dni to niebawem obieg kotłowy sobie zrobisz i gitara :))

A teraz ja się pochwalę jako nowicjusz w SKZP.....pierwszy wykres to zakres ładowania bufora z dużej mocy (z kagańcem modulacji 10-40%) na doładowywanie i oczywiście cały czas ogrzewanie

20181216_161041-1.thumb.jpg.2367e5567f9db6562e9d18d8eb9ecbec.jpg

A ten wykresik ostatnie dwie godziny dochodzenia do pełnego bufora

20181216_161127-1.thumb.jpg.570627cb437fda146f7f63fc8061a435.jpg

I o to mi chodziło!!!!!!!!!!!

Na wolnej dynamice temperatura i kocioł zaczyna falować, a na dynamice 1 temperatura.......stoi jak cham pod lasem :)))

Już zauważyłem że dynamika mogłaby być jeszcze szybsza, troszkę szybsza reakcja na zmiany.... Może kiedyś twórca sterownika pomyśli o tym :/

Yaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, bryan64coll napisał:

Zauważyłem też, że jeżeli temperatura CWU jest większa od ustawionej histerezy, to pompa się nie załączy, mimo że według programu czasowego powinna chodzić.

Witam.

A czy to nie jest normalne? jeśli woda jest wystarczająco gorąca to się pompa nie załączy :)).......... jak na piecu masz 95stopni to chyba nie dorzucasz węgla....dopiero jak spadnie temperatura to dosypujesz, mimo że do końca zimy daleko. :))

Przepraszam ale coś mnie tak naszło.....

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tryb pracy pompy CWU miałbym na "stale włączona", to jak najbardziej się z tobą zgadzam - dobija do zadanej i pompa się wyłącza.

Ale w trybie programu czasowego, przynajmniej mnie, nie interesuje temperatura zadana CWU, pompa ma chodzić cały czas, żeby kociołek równo modulował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bryan64coll napisał:

Ale w trybie programu czasowego, przynajmniej mnie, nie interesuje temperatura zadana CWU, pompa ma chodzić cały czas, żeby kociołek równo modulował.

Kolego.

To włącz ją bezpośrednio do gniazdka na ścianie i nie potrzebny do aż takich skomplikowanych rzeczy sterownik..

Podnieś temperaturę CWU kilka stopni ponad zadaną kotła ustaw histerezę na 1 i działa....a do czego tobie sterowanie czasowe jak kocioł działa cały czas?

Pozdrawiam.YARO

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest sterownik z takimi opcjami,  żeby nią odpowiednio sterował.
Poza tym, nie chcę, żeby pompa CWU chodziła w nocy, bo po co. W nocy jest większy pobór ciepłą przez grzejniki i kociołek pracuje równo.

Ale to nie jest moim problemem, problemem jest samoczynne wyłączenie pompy CWU, gdy według programu czasowego powinna chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :)

Pompa ma chodzić od 8:00 do 22:00 w każdy dzień tygodnia (według programu czasowego). Pracowała od 8:00 do ok. 16:15 i się wyłączyła. Temperatura CWU nie przekroczyła zadanej - specjalnie ustawiłem dużo wyższą, żeby takiego problemu nie było, ale niestety jest - histerezę ustawiłem na jeden stopień.

Być może jest to problem w testowym oprogramowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, aikon91 napisał:

Jaką masz temp powrotu i w jaki sposób rozwiązaną ochronę?

Temperatura powrotu bliska temperatury zadanej kotła.(55°C)

W zimniejsze dni, gdy siłownik zaworu 3D jest otwarty bardziej ~50°C

Rozwiązanie ochrony powrotu jest ze "średniowiecza" - bojler jest blisko kotła (krótki obieg), pompa kotłuje wodę na bojler i wraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bryan64coll napisał:

Miałem nadzieję, że ktoś pomoże, ale widocznie nikt nie korzysta z programu czasowego pompy CWU :)

Poczekaj chwilunię, myślę, że TomekBrz - producent, (jak pisali wyżej, czuwa na forum i się wypowie)

W tygodniu mają być poprawki softu.

Ja też wgrałem 2.17 i wróciłem do 2.11, ponieważ miałem błędy w siłowniku zaworu.

Poczekajmy cierpliwie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bryan64coll napisał:

No właśnie :)

Pompa ma chodzić od 8:00 do 22:00 w każdy dzień tygodnia (według programu czasowego). Pracowała od 8:00 do ok. 16:15 i się wyłączyła. Temperatura CWU nie przekroczyła zadanej - specjalnie ustawiłem dużo wyższą, żeby takiego problemu nie było, ale niestety jest - histerezę ustawiłem na jeden stopień.

Być może jest to problem w testowym oprogramowaniu :)

Program czasowy CWU jest do tego kiedy ładować zasobnik do temp. zadanej a kiedy go nie ładować pomimo spadku temperatury. Sterownik działa prawidłowo w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tej wypowiedzi nie rozumie.

ON: 8:00
OFF: 22:00
Temperatura zadana CWU: 68 stopni (specjalnie tak wysoka)
Temperatura CWU: 58 stopni.

Więc dlaczego o 16:15 pompa się wyłączyła, skoro nie przekroczyła temperatury zadanej i nie minęła 22:00?

Edytowane przez bryan64coll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo temperatura cwu  była wyższa od tep. kotła.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dlaczego gdy mam czujnik mieszacz temp pokazuje 58, a jak przełożę wtyczkę w sterowniku to mam temp 57 i na kotle mam już korektę +3???


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c2b6d4798df2b72aa3554d81ae57cbb5.jpg


Tak jak na zdjęciu, a gdy wtyczkę od czujnika mieszacza włożę w czujnik kotła to temp na kotle pokazywana jest niższa o 1*C mimo ze na kotle mam korektę +3


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, bryan64coll napisał:

Nic z tej wypowiedzi nie rozumie.

ON: 8:00
OFF: 22:00
Temperatura zadana CWU: 68 stopni (specjalnie tak wysoka)
Temperatura CWU: 58 stopni.

Więc dlaczego o 16:15 pompa się wyłączyła, skoro nie przekroczyła temperatury zadanej i nie minęła 22:00?

Obwód CWU nie nadaje się jako sterowanie pompy kotłowej. Do tego celu była dodana opcja "pompa włączona" ale to jest zamiast timera. W opisywanej sytuacji pompa się wyłączyła bo różnica na piecu i cwu musi być powyżej 1st. (trzeba wziąć pod uwagę zaokrąglenia w wyliczeniach i korektę czujnika). U ciebie widać 1,1st no to możliwe że się wyłączyła.

Więcej nie piszę na ten temat więc nie pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.