Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, 8010 napisał:

Kup mu braweran i konar zapłonie -:))

A to coś to na przeczyszczenie czy na łupierz ? :)))

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, YaroXylen napisał:

Witam kolegę.

 Chyba się nie pomylę ale pps 25kW ma nie mniej jak 15kg/godzinę przewalania... tobie to 5,6 wyszło może :)  w 15 minut....

Kolego a może ty masz w swoim kotle wrzuconego małego  pps17kW???? bo nieciekawe rzeczy wypisujesz kocioł  masz 16kW a palnik zamiast 17kW to 25kW???

Jeśli nie zmieniałeś palnika to fabrycznie do twojego kotła  montowany był mały pps17, od 25kW duży talerz chyba by się ogóle nie zmieścił.

Mały po zewnątrz ma 23cm, duży 28cm tutaj fotka malucha.:

2000038130_HEITZEKO2-17-50.pdf-AdobeReader.jpg.dc66f6fe62eeb08527310786f7493ed2.jpg

large_Pierscien_25_kW_mial_1-Resizer-_800x800Q100SR.jpg.4b19e2c9b84602494fb2ea6f43e8bbf5.jpglarge_Pierscien_17_kw_mial_1-Resizer-_800x800Q100SR.jpg.ad3da9e9a39c0f808b88209f6b772c46.jpg

Pozdrawiam. YARO.

YARO.

Napewno mam PPS 25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy się ponownie rozpali zależy głównie od budowy palnika i opału.

Jak Tobie zgaśnie to rozpalisz od nowa :-) jak znajomy. Kupił piec z dwustanem bo żal mu było dołożyć 300zł ( na brak kady nie narzeka ) W zeszłą zimę potrafił 2 razy w ciagu zmiany urwać się z pracy żeby rozpalić bo zona dzwoniła że zimno...  Mieliśmy z niego rechot do dziś. A najlepsza była jego mina jak na pytanie czy często chodzę do piwnicy  odpowiedziałem że jak mi się przypomni to idę wyrzucić popiół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, modzl napisał:

Napewno mam PPS 25

Kolego nie opisałeś swojej instalacji (albo coś przegapiłem). Moim zdaniem to wykres wynika z zalewania kotła zimną wodą. Jak masz zawór 3D to pewnie wina głowic na grzejnikach. Jak nie masz to pewnie masz regulator typu euroster włączający pompy. Wymiennika/sprzęgła pewnie nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, modzl napisał:

Panowie ja nikogo nie oszukuje, pisze jak jest. 

O 15-15.30 zmieniłem powietrze na 8-36 osłona otwarta do końca

Kolega ma starego typu powolną przekładnię, silnik zamontowany wzdłuż.... i taki możne być mały przesyp ....ona chyba 1 obrót robi w 1,5 minuty.... Ale mogę się mylić..

Pozdrawiam. YARO

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 8010 napisał:

 A najlepsza była jego mina jak na pytanie czy często chodzę do piwnicy  odpowiedziałem że jak mi się przypomni to idę wyrzucić popiół.

..... z drugiej strony patrząc ... kto bogatemu zabroni.... Niestety mnie na luksusy nie stać i muszę fedrować w kotłowni... w sumie to teraz, gdyby nie ciekawość z nowego nabytku to pewnie z raz lub dwa razy w tygodniu, a że zanabyłem sobie drogą kupna zabawkę na święta(skzp) i zamiast choineczki na kotle stoi świecąca "ala" choinka, to choćby popatrzeć pójdę i postoje jak sobie miga  :)) a tu coś pokręcę tam coś pokręcę, raz się polepszy a raz..... poprawi :))  na starość to ludzie dziecinnieją..  :)))

YARO

Edytowane przez YaroXylen
geriatria:))
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, YaroXylen napisał:

Kolega ma starego typu powolną przekładnię, silnik zamontowany wzdłuż.... i taki możne być mały przesyp ....ona chyba 1 obrót robi w 1,5 minuty.... Ale mogę się mylić..

Pozdrawiam. YARO

i to cos daje rade nasypac tyle opalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też tak mam:)))Idę popatrzeć bo jak miałem zasypowca to faktycznie musiałem fedrować kurde biegiem po pracy bo w chałupie chłodno nawet baba się nie chciała rozebrać:(( Teraz jestem panem na włościach ,temperatura w moich rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, abcde napisał:

i to cos daje rade nasypac tyle opalu?

Zawsze można silnik wymienić na wiertarkę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 grzejników panelowych z termostatami, 50 m2 podłogówki, Cwu 120l bezpośrednio z pieca poprzez pompe, następnie 4d z siłownikiem na kaloryfery oraz wpięty 3d na podłogówke z osobną pompą, mam nadzieje że zrozumiałe.

 

instalacja.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, 8010 napisał:

Zawsze można silnik wymienić na wiertarkę :-)

Tak i będzie zasuwał jak pracownik z ukrainy: Ze zdwojoną siłą.:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, YaroXylen napisał:

zanabyłem sobie drogą kupna zabawkę na święta(skpz) i zamiast choineczki na kotle stoi świecąca "ala" choinka, to choćby popatrzeć pójdę i postoje jak sobie miga  :)) a tu coś pokręcę tam coś pokręcę, raz się polepszy a raz..... poprawi :))  na starość to ludzie dziecinnieją..  :)))

YARO

Nie będziesz żałował. 

Pamiętaj żeby pod choinkę zostawić coś ...

A poza tym to nie starość. Większość uzaliżniła się od skzp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, panczo88 napisał:

Tak i będzie zasuwał jak pracownik z ukrainy: Ze zdwojoną siłą.:))

A jak podepniesz z udarem to możesz grubym palić bo  jeszcze rozłupie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy możecie podpowiedzieć jakie są różnice pomiędzy skzp 02 E oraz F. F czyli wersja full, mnie interesuje czym E jest gorsza i czy warto nad nią myśleć czy dołożyć 2stówki na Fkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdzielę to forum normalnie poprawia mi humor.Dzięki chłopaki.:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, abcde napisał:

i to cos daje rade nasypac tyle opalu?

Daje rade, bo jak sypie mu 5kg/h x 6-7kW i jakby to spalił to 30-35kW się uzbiera..... ale przerwy w skzp to będzie miał krótkie, albo niech podawanie w auto wyciągnie do np.15-20sekund to przerwy będą ok 50-60 sek przy średnich mocach.

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, panczo88 napisał:

Ja pierdzielę to forum normalnie poprawia mi humor.Dzięki chłopaki.:))

I o gratis się upomnij.... ja dostałem  kabelek USB i przejściówkę do wgrania softu.... i wyobraź sobie że taki geriatryk jak ja, sobie sam wgrał 2.17  :))

I jest dynamika w modulacji, dla mnie mogłaby być jeszcze szybsza.... bo teraz działa trochę jak ja...zanim coś zrobię to dwa razy pomyślę...a powinno być raz... :)))

Yaro

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie szukam złotego środka jak chodzi o dynamikę.

Nie wiem jak u Was, u mnie niższa dynamika prostuje modulację i wykrzywia temperaturę kotła i odwrotnie ;) .

Pewnie ostatecznie zostanie na 2 lub 3 ale muszę jeszcze sprawdzić czy jakieś różnice w zużyciu są.

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modzl:

Ta pompe kotlowa (CWU) powinno miala byč na powrocie,lub zasilaniu tuž obok kotla,poprzed dygresja,tak nie pomaga obiegu kotla przez 4d.Obieg kotlowy takto jest martwy.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fizycznie pompa cwu jest najbliżej kotła, jakies 40-50 cm od króćca, Yaro o tym wspomnial, na próbe włączyłem ją na noc

Pierwszym problemem i w sumie jedynym jest odstawianie kotła, rozumiem że przy grzaniu cwu bedzie zalanie zimna wodą, ale problem wydaje mi się gdzie indziej. Co1 pracuje cały czas, mam stabilna temp w domu, mam odbiór cały czas a kociołek się odstawia, nawet na modulacji 10

Ja nie jestem idealistą, nie musi być prosta linia, ma pracować ekonomicznie, na dwustanie pracował 7 lat, nie miałem sadzy,spalanie na zasypie 100kg miałem od 7dni do nawet 30 w lat,  zdecydowałem się na skzp żeby było ekonomiczniej a narazie nie mogę nad nim zapanować

Edytowane przez modzl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.