Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

@Jockey kolega @modzl ma chyba obrotówkę Pancerpola a tam jest niższa wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi właściciel się wypowiedzieć, po wykresie widać za dużo mocy, a to nie palnik gazowy gdzie zmiany są natychmiastowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjal sprawdzilem według porady z yt. Zgasilem piec, uruchomilem podajnik. poczekałem az zapelni sie cala retorta. wyrzucilem popiol poczym uruchomilem na 15 min i zwazylem. wyszlo 1.4 x 4 = 5.6. Może moja metoda jest błedna? eko na worku ma 26-28 a kopczyk na dwustanie mialem podobny. narazie zmiejszylem powietrze. zobaczymy za 12h. napewno wkleje wykres. palnik mam pps 25kw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę.

 Chyba się nie pomylę ale pps 25kW ma nie mniej jak 15kg/godzinę przewalania... tobie to 5,6 wyszło może :)  w 15 minut....

Kolego a może ty masz w swoim kotle wrzuconego małego  pps17kW???? bo nieciekawe rzeczy wypisujesz kocioł  masz 16kW a palnik zamiast 17kW to 25kW???

Jeśli nie zmieniałeś palnika to fabrycznie do twojego kotła  montowany był mały pps17, od 25kW duży talerz chyba by się ogóle nie zmieścił.

Mały po zewnątrz ma 23cm, duży 28cm tutaj fotka malucha.:

2000038130_HEITZEKO2-17-50.pdf-AdobeReader.jpg.dc66f6fe62eeb08527310786f7493ed2.jpg

large_Pierscien_25_kW_mial_1-Resizer-_800x800Q100SR.jpg.4b19e2c9b84602494fb2ea6f43e8bbf5.jpglarge_Pierscien_17_kw_mial_1-Resizer-_800x800Q100SR.jpg.ad3da9e9a39c0f808b88209f6b772c46.jpg

Pozdrawiam. YARO.

YARO.

Edytowane przez YaroXylen
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modzl:

Dla twojich postow o spalaniu 100 Kg i pokazaniu sterownika 90 Kg jest potencjal 6,25 Kg :-)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Jako że nie ma głupich pytań więc....będę się starał chociaż poważnie je zadać:)))

Co się dzieje ze sterownikiem i z kotłem podczas zaniku zasilania kilku minutowym(to akurat wiem) a powiedzmy godzinnym czy kilkugodzinnym.

Pytanie dotyczy ponownego rozruchu, wiem że kilkuminutowy brak prądu i ponowne włączenie to kocioł od razu startuje, a czy przy większych przerwach tak samo się dzieje ? Czy może jest jakaś próba rozdmuchania zachowanego (być może) żaru...jakiś tryb "rozpalania" czy po kilkugodzinnej przerwie po prostu nie startuje... niestety ale mój geriatryczny wzrok nie dostrzegł w instrukcji stosownych zapisów, a i w necie wzmianki nie natrafiłem....eee chyba nie takie głupie wyszło to pytanko... :))

Pozdrawia Was YARO.

 

Edytowane przez YaroXylen
geriatryczne poprawki :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to sterownik "nie zauważył", że minęły 2 godziny i wraca do pracy w takim stanie jaki miał zapisany przed zanikiem napięcia. Autorytarnie to chyba tylko Tomek może się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem jak teraz jak jest zimno....ale na jesieni nie bylo u mnie 5 h pradu w nocy...i dopiero zauwazylem jak wykres wyswietlilem.Jesli bedzie jescze zar to sie dzwignie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To raczej zachowanie standardowe zachowanie sterowników, jednak po godzince raczej nie będzie problemów rozdmuchać, jednak po 3-4 godzinkach już może za wczesne pełne podawanie i za duży podmuch zgasić zupełnie resztki żaru...

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam apr witkowski (rynna). Miałem przypadek braku prądu ok.8 godzin. I co?  I nic. Sterownik odpalił się i jak najszybciej dążył do uzyskania temp.kotła. jedyne co to przez zanik napiecia nie zapisał wykresu. Ale po co skoro odpoczywał. 

Po prostu nic się nie działo z kotłem i sterem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, YaroXylen napisał:

Witam Panowie.

Jako że nie ma głupich pytań więc....będę się starał chociaż poważnie je zadać:)))

Co się dzieje ze sterownikiem i z kotłem podczas zaniku zasilania kilku minutowym(to akurat wiem) a powiedzmy godzinnym czy kilkugodzinnym.

Pytanie dotyczy ponownego rozruchu, wiem że kilkuminutowy brak prądu i ponowne włączenie to kocioł od razu startuje, a czy przy większych przerwach tak samo się dzieje ? Czy może jest jakaś próba rozdmuchania zachowanego (być może) żaru...jakiś tryb "rozpalania" czy po kilkugodzinnej przerwie po prostu nie startuje... niestety ale mój geriatryczny wzrok nie dostrzegł w instrukcji stosownych zapisów, a i w necie wzmianki nie natrafiłem....eee chyba nie takie głupie wyszło to pytanko... :))

Pozdrawia Was YARO.

 

Mój plum 910 po długim postoju startuje na max z nadmuchem, podaje normalnie.Nawet nie wiedział,że nie nie było zasilania.:(( i się zagasił głupek.:)))

Edytowane przez panczo88
edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 8010 napisał:

Mam apr witkowski (rynna). Miałem przypadek braku prądu ok.8 godzin. I co?  I nic. Sterownik odpalił się i jak najszybciej dążył do uzyskania temp.kotła. jedyne co to przez zanik napiecia nie zapisał wykresu. Ale po co skoro odpoczywał. 

Po prostu nic się nie działo z kotłem i sterem

 

I tu jest problem, nie duży ale jednak... a jak się nie rozpali?..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na eco od Witka tez po ponad 8 godzinach wystartował i dążył do temperatury zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa mój też wystartował tylko nie doszedł.Skądś to znam:((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bercus ma rację. 

58 minut temu, bercus napisał:

modzl:

Dla twojich postow o spalaniu 100 Kg i pokazaniu sterownika 90 Kg jest potencjal 6,25 Kg :-)

Bercus ma rację. Jeżeli masz dobrze wpisany potencjał to musi się pokrywać z tym co pokazuje sterownik i z tym ile dosypałeś. Oczywiście nie musi być dokładnie do 1 grama :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, abcde napisał:

a ktory Ci sie rozpali oprocz skzp?...chyba na pelet z zapalarka:)

 

4 minuty temu, YaroXylen napisał:

I tu jest problem, nie duży ale jednak... a jak się nie rozpali?..

Co dalej robi sterownik...?

Yaro

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, panczo88 napisał:

Taa mój też wystartował tylko nie doszedł.Skądś to znam:((

Kup mu braweran i konar zapłonie -:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja nikogo nie oszukuje, pisze jak jest. 

O 15-15.30 zmieniłem powietrze na 8-36 osłona otwarta do końca

edit: nie te zdjecie

 

48246023_299528570691982_7798956372338409472_n.jpg.3c61aec6f27ba5c051b083d0cab31688.jpg

48395585_2852013991603988_2058346343415414784_n.jpg

48374047_2327992350770487_6832380785601806336_n.jpg

48275623_2190187741194179_5191173928105541632_n.jpg

48379075_368381473909710_9091441318810353664_n.jpg

Edytowane przez modzl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawał tylko brakło zapalarki:)))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.