Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Wyłączenie siłownika lub zablokowanie w stałej pozycji nie jest błędem i może służyć do sprawdzenia przepływów w instalacji. Gdybyś obejrzał dokładnie zdjęcia kol. Tomcio to zauważył byś że na drugim zdjęciu kocioł ma zadaną 62 a powrót 52 a za moment w zdjęciu z diagnostyki kocioł ma zadana 61z hakiem a powrót ma 55,44. To widocznie jakieś cuda się tu dzieją skoro przy niższej zadanej jest wyższy powrót. Resztę dopowiedz sobie sam. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pospisz  powrót jest dogrzewany przez pompę kotłową, która jest ustawiona tak jak w załączeniu. Pompa nie chodzi cały czas, tylko załącza się gdy spadnie minimalna temp powrotu. Czy tak powinno być? 

IMG_20201228_185857.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą radę dał @FAFAŁ , dmuchnąć mocniej dołem słabiej na górze. Minimalną temp. powrotu bym zwiększył na max, tak aby pompa kotłowa pracowała non stop. ( i właśnie to może być przyczyną małej stabilności kotła). U mnie mieszacz sprawdza się przy nastawach 30 sek. stabilizacja, 0.2 histereza. Opóźnienie powietrza, wskazówka producenta 30 sek. Mniejsze nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli pompa kotłowa ma chodzić non stop ? (jak coś jak to zmienić w ustawieniach żeby było ok)

 

ochronę powrotu w ustawieniach  miałem cały czas wyłączoną (na 0)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bercus napisał:

Wkladam moja niedzielna robota na wakacjach.Nie idealno zrobione tak jak chcialem,nie latwo robic taki kawalek želiwny.Chcialem wyeliminowac miejsce na palniku,gdzie malo wychodzi wegla i zawsze ležy tam spiek i poza nim kopczacy plomien

@bercusmiałbym tu pytanie. Czy przy spawaniu korona nie odkształciła się ? Pytam, bo ja cegłą szamotową zmniejszyłem sobie dyszę i jestem zadowolony z tego mojego "wynalazku". Ale ja mam ekoenergię i tam jest inne dopasowywanie korony do paleniska. Jakieś odkształcenia mogą być dużym problemem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomci0 napisał:

czyli pompa kotłowa ma chodzić non stop ? (jak coś jak to zmienić w ustawieniach żeby było ok)

 

ochronę powrotu w ustawieniach  miałem cały czas wyłączoną (na 0)

 

 

I ochrona ma być na zero (ta w ustawieniach mieszacza) bo to tylko destabilizuje pracę... Natomiast MIN.TEMP.POWROTU w kotle ustaw sobie na jakąś wyższą wartość np. 65-70, ten parametr jest według mnie trochę nieczytelnie opisany bo jest to temperatura przy której pompa zostaje wyłączona i jak masz ją w zakresie 45 do 56 a kocioł na 60 to może to trochę niestabilnie pracować , ona powinna chodzić ciągle. Ja z tego co widzę mam tą samą pompę co ty na drugim biegu  i jest ok. Zmienił bym jeszcze parametr DYNAMIKA w MODULACJI na 1 u mnie to bardzo uspokoiło wykres...

Edytowane przez robog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomci0 Proponujem jescze skrocic czas czysczenia palnika.Masz ustawione 120s huraganu co 2 godziny.Tu powstaja spieki.Na twojej dmuchawie wystarcza do wydmuchania 8 s.Pompka stale.

@Oldek Kawalek želiwa trzymaja 2 szrubiki M6 w otworach napowietrzajacych nie užytych,sczelnia silikon kominkowy i w nim wložone wlokno skzalne,by szybko nie rozkruszal sie.

Zetke na schodach psa zrobilem dzisz.Dziura na psa(i tež nawiew) pod sufitom w piwnicy i cieplo uciekalo jak ten pes.....

IMG_20201228_195610.jpg

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, po garści informacji zaczerpniętych od Was wydaje mi się że już jest o niebo lepiej . Zerknijcie na aktualne foto i proszę o kolejne rady i sugestie

IMG_20201228_185857.jpg

IMG_20201228_191429.jpg

IMG_20201229_070632.jpg

IMG_20201229_070642.jpg

IMG_20201229_070650.jpg

IMG_20201229_070747.jpg

IMG_20201229_071846.jpg

IMG_20201229_071907.jpg

IMG_20201229_071917_1.jpg

IMG_20201229_071926_1.jpg

IMG_20201229_071935.jpg

IMG_20201229_071957_1.jpg

IMG_20201229_072005_1.jpg

IMG_20201229_072011.jpg

IMG_20201229_072019.jpg

IMG_20201229_072112_1.jpg

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz lepiej i jakby spalanie lekko w dół...

Szkoda tylko że są ruszta wodne ale..., @Tomci0 pomału do przodu, zapisuj sobie ustawienia z krótkim opisem jak to wygląda, by można było wrócić do tych "lepszych", powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomci0 coraz lepiej . Teraz obserwacja gdzie dodac wiatru bo troszkę ciemnawy płomień . To może być wina fotki . Teraz powoli najpierw górą plus 1 . Później powrót góry i robimy to samo czy dolem plus 1 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomci0 zapytam po co 60*C na kotle jak instalacja potrzebuje 40*C? Zmniejsz do 55 albo nawet 50 chyba że powrót mocno buja to zostaw wyżej jak się boisz o kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FAFAŁ wprowadzam korekty powietrza tak jak proponujesz i obserwuję

@RedEd po montażu kotła hydraulik powiedział że to jest temp. bezpieczna dla tego kotła, jeśli ustawie np. 55*C lub50*C na kotle to czy dogrzeje wodę na wymienniku jak tam jest zadana 50? i czy mam to teraz zmieniać 

mam jeszcze pytanie odnośnie Dynamiki bo mam na 3 ustawioną, za co odpowiada ten parametr i czy w ogóle się tym teraz przejmować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomci0 napisał:

mam jeszcze pytanie odnośnie Dynamiki bo mam na 3

Raczej nie masz potrzeby ponieważ modulacja fajne się trzyma i nie ma gwałtownych skokow . Dynamika to reakcja sterownika na zmiany :) A to jeszcze może ulec zmianie po dobraniu powietrza . Tak że to chwilowo zostaje . Nie ruszamy czyszczenia palnika tj ma byc wylaczone , wylaczone opóźnienia powietrza, wyłączone wzmocnienia modulacji , ochrony powrotu w sensie zeby ster coś tam działał tylko zostawiamy stale włączona pompe . Ogolnie wszystko co można trzeba wyłączyć . Zostaje powietrze , kalorie i tym operujemy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomci0 sprawdź przez 24h, powinno bez problemu dogrzać i porównaj spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszt od dołu masz biały to nie kopci nic nie ruszaj tylko obserwuj moim zdaniem masz wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mala niska micheczke,patelniczke  niedrzewna przydrutowac pod ten ruszt przydalo by sie.:-)

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Oldek napisał:

Wyłączenie sterowania mieszacza siłownikiem ??? Ja bym podziękował za takie porady.

@Oldek Chodzi o wyeliminowanie czynników, które mogą powodować tak niestabilną pracę. Przecież nie jesteś na instalacji i nie wiesz dokładnie jak jest skonfigurowana. Tylko to co ktoś wrzucił tutaj na forum. Widzisz nieprawidłową pracę, widzisz dziwne temperatury na piecu i na tej podstawie starasz się pomóc. To taka sama rada jak zablokowanie modulacji na jednym poziomie. Ma służyć diagnostyce. Potem jak już wszystko działa jak należy zaczynasz włączać pozostałe funkcje sterownika.

Co do @Tomci0 to jak widać problemem była nieciągła praca pompy kotłowej. Ale tego się nie dowiedz, jak nie będziesz drążył tematu.

Edytowane przez mkwapisz
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.png.71af52633a2759694cd61056e7a061f8.pngPanowie  co sądzicie o takim wykresie? Generalnie spala się dosyć dobrze, ale mam niestety czarno w kotle ( natomiast z komina czysto tzn nie widać aby kopciło). Próbowałem zwiększać , zmniejszać powietrze ale to nie przynosi rezultatu. Może to kwesta samego pieca ?  - ma już parę lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej kwestia opału niż kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 06:00 do 09:00 widze czuda przy spalinach na niskej mocy i brak wzrastu o 7:00 cos bedzie speprzone w nadmuchu na malej mocy.Dla tego co widze silno dmuchasz w malej mocy.

6-7 godz.mocne dopalanie, 7 wzrast mocy,spaliny znikomy wzrast i potym dluge trzymanie temp. spalin przy dopalaniu tej dawki.??????

No nie widze co sie dzieje na palniku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, gmaj22 napisał:

Raczej kwestia opału niż kotła.

Pale Ecodesign, niby dobry , ale mam go pierwszy sezon


Przy czyszczeniu wczorajszym takie cos zauważyłem. Może to jest powiązane?

IMG_20201227_202455.jpg.efb712409711a6bf8b67c0982510bc5b.jpg

Edytowane przez Lenino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.