Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry...

Po dobie na testowym sofcie nic złego się u mnie nie podziało... Tak pracowało przed aktualizacją:1026043494_Wykresprzed.thumb.jpg.2ab9251724128b7ad45f40819287bb1d.jpg

Takie mam ustawienia ( super sprawa z tym ekranem z info):Ustawienia.thumb.jpg.b5615fc84c0c035614b4f4d6cb1fc80f.jpg

Tak kociołek ''budził się do życia" (widać wyraźnie że modulacja leci szybciej w dół niż do góry):1683181065_Wykresuruchomienia.thumb.jpg.25e2e1265ddeffed12f13b2ace9cd17b.jpg

A tak się już uspokoiło ( ten pik to odkręcenie grzejników):765677194_Wykrespo.thumb.jpg.fcd0e74b7e061a05fe24a2db6824421e.jpg

Praca stabilna, nic podejrzanego nie zauważyłem... kocioł pracuję z analizatorem w zakresie 13-9 i maksymalną korekcją 3.

I też zawsze po aktualizacji przywracam ustawienia fabryczne i klikam wszystko od nowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ide go strzele do czysta . Jest niedziela kilka spacerkow nie zaszkodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DarekDaro76 napisał:

Zanim zaczniesz to zrób to co pisałem wczoraj. Zablokuj modulacje i obserwuj kopczyk. Tylko tak właściwie ustawisz stosunek powietrze do naweglania. Kalorycznosc ustaw na średnią jaką masz na worku. Blokuj i obserwuj. Na chybił trafił nie ustawisz właściwie

modulacja zablokowana na 30, kaloryczność ustawiona na 28MJ. 2 pierwsze zdjęcia przed, kolejne po 

IMG_20201220_100631M.jpg

IMG_20201220_100640M.jpg

IMG_20201220_110507Mpo.jpg

IMG_20201220_110512Mpo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomci0 napisał:

modulacja zablokowana na 30, kaloryczność ustawiona na 28MJ. 2 pierwsze zdjęcia przed, kolejne po 

IMG_20201220_100631M.jpg

IMG_20201220_100640M.jpg

 

Widać spieki i kopczyk się zapada. Ja bym zwiększył naweglanie czyli kalorycznosc na 27 i zmniejszył górną dawkę powietrza. Wiem ze to wymaga czasu i cierpliwości. Ale jak już ustawisz to będziesz miał święty spokój. Metodą prób i błędów dojedziesz do celu. Dziś niedziela więc do dzieła. 

Chyba wiesz ze jak są spieki to powietrza jest za dużo.... a jak wypada niedopalony to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DarekDaro76 napisał:

Widać spieki i kopczyk się zapada. Ja bym zwiększył naweglanie czyli kalorycznosc na 27 i zmniejszył górną dawkę powietrza. Wiem ze to wymaga czasu i cierpliwości. Ale jak już ustawisz to będziesz miał święty spokój. Metodą prób i błędów dojedziesz do celu. Dziś niedziela więc do dzieła. 

Dzięki za szybką odpowiedź. Cierpliwości mam aż nadto :)

Proszę tylko o info czy z tym powietrzem chodzi o to żeby zmniejszyć powietrze max ze 100 na ile?  

rozumiem, że modulacja dalej ma być zablokowana na 30?

IMG_20201220_111945M.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomci0 napisał:

Dzięki za szybką odpowiedź. Cierpliwości mam aż nadto :)

Proszę tylko o info czy z tym powietrzem chodzi o to żeby zmniejszyć powietrze max ze 100 na ile?  

rozumiem, że modulacja dalej ma być zablokowana na 30?

IMG_20201220_111945M.jpg

Zanim naniesiesz wartości na skalę ustaw najpierw bez skali. Czyli... skala 1-100 i w manualu ustaw to co masz na skali Obserwuj kopczyk i koryguj powietrze. Jak już ustawisz na,, cacy,, dopiero wtedy naniesiesz na skalę a w manualu ustawisz 1-100

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już chcesz tak  robić to . W oknie wentylator daj 100 minimum tyle by dmuchawa chidzila koło 2/3 lub 4 sam zobaczysz . Następnie w oknie powietrze daj 1 do 28 . No kolega szybszy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie czy to jest normalne zachowanie napięcia na dmuchawę ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DarekDaro76 napisał:

Zanim naniesiesz wartości na skalę ustaw najpierw bez skali. Czyli... skala 1-100 i w manualu ustaw to co masz na skali Obserwuj kopczyk i koryguj powietrze. Jak już ustawisz na,, cacy,, dopiero wtedy naniesiesz na skalę a w manualu ustawisz 1-100

Przy takich ustawieniach bardzo spadła temperatura na piecu ( do 46 stopni) i nie mogłem jej niczym podbić.  Jeśli nie uda mi się dziś ustabilizować pieca to chwilowo wrócę chyba do wcześniejszych ustawień i będę próbował znowu od środy bo wtedy będę w domu cały czas i będę mógł w razie czego reagować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Tomci0 napisał:

Przy takich ustawieniach bardzo spadła temperatura na piecu ( do 46 stopni) i nie mogłem jej niczym podbić.  Jeśli nie uda mi się dziś ustabilizować pieca to chwilowo wrócę chyba do wcześniejszych ustawień i będę próbował znowu od środy bo wtedy będę w domu cały czas i będę mógł w razie czego reagować.

Wyślij mi swoje ustawienia. Zobaczysz że zaradzimy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kocioł z zablokowaną mocą na 30% ma dojść do zadanej skoro potrzebuje na to przynajmniej z 50% ? Nie wiem co kolega @DarekDaro76 kombinował proponując taką blokadę. Może szło to w kierunku tego co proponował swego czasu kolega @Jockey, blokowanie mocy na 30% ustawienie wiatru i next blokowanie mocy na 50% mocy ustawienie wiatru itd. A tak prawdę powiedziawszy to miałeś u siebie wszystko OK. Przy swojej dmuchawie ustaw wentylator w skali 8-25 i do pracy 10-90%, a dla poszczególnych mocy można robić dodatkowe korekty na + czy minus. Jak po kilku godzinach pracy (nie na czystej retorcie) zobaczysz że którejś z mocy dymi lub jest kuźnia dodaj albo odejmij powietrza. Ot i cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Oldek napisał:

Jak kocioł z zablokowaną mocą na 30% ma dojść do zadanej skoro potrzebuje na to przynajmniej z 50% ? Nie wiem co kolega @DarekDaro76 kombinował proponując taką blokadę. Może szło to w kierunku tego co proponował swego czasu kolega @Jockey, blokowanie mocy na 30% ustawienie wiatru i next blokowanie mocy na 50% mocy ustawienie wiatru itd. A tak prawdę powiedziawszy to miałeś u siebie wszystko OK. Przy swojej dmuchawie ustaw wentylator w skali 8-25 i do pracy 10-90%, a dla poszczególnych mocy można robić dodatkowe korekty na + czy minus. Jak po kilku godzinach pracy (nie na czystej retorcie) zobaczysz że którejś z mocy dymi lub jest kuźnia dodaj albo odejmij powietrza. Ot i cała filozofia.

Nawet nie pomyślałem że kolega po zablokowaniu modulacji i ustawieniu dawki powietrza względem węgla nie przywróci ustawień modulacji do wcześniejszego stanu. Moja wina.... fakt.... Ale myślałem że to oczywiste. 

Nawet pisałem wcześniej żeby to zrobił na około godzinę. Sam się nie mogłem połapać ale kolega Jockey wytłumaczył mi to łopatologicznie. Po jego wytlumaczeniu wszystko mam ok. Wiem ze kolega pisał że jest zielony... i nie pomyślałem żeby napisać jeszcze to że po ustawieniu modulacje należy przywrócić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DarekDaro76 napisał:

Nawet nie pomyślałem że kolega po zablokowaniu modulacji i ustawieniu dawki powietrza względem węgla nie przywróci ustawień modulacji do wcześniejszego stanu. Moja wina.... fakt.... Ale myślałem że to oczywiste. 

Jak pisałem wcześniej, jestem zielony w tym temacie :) ale wiem, że zaradzicie:)

robię drugie podejście. ustawienia w załączeniu. Właśnie po spadku temperatury odblokowałem modulację i wtedy dobiło do zadanej temp. 

IMG_20201220_161641m.jpg

IMG_20201220_161654m.jpg

IMG_20201220_162551m.jpg

IMG_20201220_162643m.jpg

IMG_20201220_162709m.jpg

IMG_20201220_162748m.jpg

IMG_20201220_162754_1m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomci0 kolego sorki dopiero widzę :) 

Nalezy palnik rozebrać , wyczyścić i poskładać szczelnie . Tu Ci wiater ucieka pod korona/ talerzem jak zwał tak zwał . Na foto widac biale A to oznacza przedmuch . Zacznijmy od serwisu później mozna klepać w sterownik .

IMG_20201220_161641m.jpg

IMG_20201220_161654m.jpg

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Tomci0 napisał:

Jak pisałem wcześniej, jestem zielony w tym temacie :) ale wiem, że zaradzicie:)

robię drugie podejście. ustawienia w załączeniu. Właśnie po spadku temperatury odblokowałem modulację i wtedy dobiło do zadanej temp. 

IMG_20201220_161641m.jpg

IMG_20201220_161654m.jpg

IMG_20201220_162551m.jpg

IMG_20201220_162643m.jpg

IMG_20201220_162709m.jpg

IMG_20201220_162748m.jpg

IMG_20201220_162754_1m.jpg

Powietrze dobrales sam czy zrobiłeś to jak Ci Oldek podpowiedział? Pamiętaj że to Ty jesteś przy piecu i tylko Ty widzisz jak się pali. Na podstawie tej obserwacji właściwie ustawisz powietrze i węgiel. Wtedy będzie będzie otwarta furtka na podpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oldek miernik może i chiński ale wszystko inne mierzy równo a słychać że dmuchawa równo do końca nie pracuję pomimo nasmarowania i nowego kondka. A skoki od strony sterownika są spore jakby nie patrzeć

Edytowane przez loko00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DarekDaro76 napisał:

Powietrze dobrales sam czy zrobiłeś to jak Ci Oldek podpowiedział? Pamiętaj że to Ty jesteś przy piecu i tylko Ty widzisz jak się pali. Na podstawie tej obserwacji właściwie ustawisz powietrze i węgiel. Wtedy będzie będzie otwarta furtka na podpowiedzi. 

co do ustawień powietrza sugerowałem się trochę wcześniejszą wypowiedzią FAFAŁA. Ewentualne korekty powietrza będę starał się nanosić. Po czym najlepiej poznać, że ustawienia powietrza są dobre? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przedmuchami to tam nic nie zwojujesz . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, FAFAŁ napisał:

@Tomci0 kolego sorki dopiero widzę :) 

Nalezy palnik rozebrać , wyczyścić i poskładać szczelnie . Tu Ci wiater ucieka pod korona/ talerzem jak zwał tak zwał . Na foto widac biale A to oznacza przedmuch . Zacznijmy od serwisu później mozna klepać w sterownik .

IMG_20201220_161641m.jpg

IMG_20201220_161654m.jpg

Niestety ze względu na aktualne temperatury na dworze trochę lipa z uszczelnianiem korony

Edytowane przez Tomci0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż taką sztukę odwalic . Oczyścić posmarować tylko łączenie . Inaczej to będzie kicha tu nie idzie powietrze w żar tam sobie leci bokiem i chłodzi ściany . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FAFAŁ napisał:

Chociaż taką sztukę odwalic . Oczyścić posmarować tylko łączenie . Inaczej to będzie kicha tu nie idzie powietrze w żar tam sobie leci bokiem i chłodzi ściany . 

tak czy siak i tak muszę piec wygasić aby korona wystygła + czas schnięcia silikonu ( chwila obejrzę jakiś filmik na YouTube może da się to zrobić jakoś szybciej bez tego całego gaszenia itd) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak byś się witał z gaską a tak jesteś w polu i nawet płotu nie widzisz . To trzeba załatać najlepiej dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgarnij żar, koronę palnika zdejmij w grubych rękawicach szczotka na wiertarce i śrubokręt do wydłubania tego co nie zbierze wiertarka, czas operacyjny około 30 minut. Powodzenia 

Edyta: żar przechowaj przykryty by go z powrotem na palnik włożyć, oczywiście BHP i nie podpal niczego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FAFAŁ napisał:

Tak byś się witał z gaską a tak jesteś w polu i nawet płotu nie widzisz . To trzeba załatać najlepiej dobrze :)

do płotu to ja mam na razie dobre 10 km :) więc powrócimy do tematu po uszczelnieniu retorty co zapewne zrobię w czwartek bo będę całe święta w domu. więc nie zabieram czasu pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.