Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

W czwartek to raczej wigilia. Lepiej w wigilię rybkę upiec w piecu niż grzebać w popielniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, 8010 napisał:

Lepiej w wigilię rybkę upiec w piecu niż grzebać w popielniku ;)

Będzie rybka i pieczone paluszki :)

 

@Tomci0

to zeliwo będzie bardzo gorace . Lepiej go zgas a później popielnik otwórz niech się przewieje , zawsze to się coś ochłodzi. Rynna mi smażyła paluch jeszcze trzy godziny późnej po wyciągnięciu palnika z kotla .

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wyłączam podajnik, i wtedy dmuchawka na max, i po godzince palnik ledwo ciepły. W retorcie musiałby wypchnąć cały żar, i wtedy schłodzić.  Minus taki, że kocioł traci temperaturę.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, 8010 napisał:

W czwartek to raczej wigilia. Lepiej w wigilię rybkę upiec w piecu niż grzebać w popielniku ;)

Rybkę to żona będzie piekła a ja mam zadbać o ognisko domowe(ciepło) więc od rana działam:)

29 minut temu, FAFAŁ napisał:

Będzie rybka i pieczone paluszki :)

 

@Tomci0

to zeliwo będzie bardzo gorace . Lepiej go zgas a później popielnik otwórz niech się przewieje , zawsze to się coś ochłodzi. Rynna mi smażyła paluch jeszcze trzy godziny późnej po wyciągnięciu palnika z kotla .

Dam radę wiem jak to się robi bo w lato miałem korone na talerzu bo ją wyjmowałem i czyściłem zatkane otwory ale kto wtedy wiedział że trzeba uszczelnić jak ja zielony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Tomci0 napisał:

że trzeba uszczelnić jak ja zielony:)

Kup dobry silikon i będziemy walczyć od nowa . 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tomci0 napisał:

modulacja zablokowana na 30, kaloryczność ustawiona na 28MJ. 2 pierwsze zdjęcia przed, kolejne po 

IMG_20201220_100631M.jpg

IMG_20201220_100640M.jpg

IMG_20201220_110507Mpo.jpg

IMG_20201220_110512Mpo.jpg

Witam ja jak widzę to badziewne kalectwo żeliwne to dostaję skrętu jelit  bo straciłem sporo czasu aby to ujarzmić niestety skończył na składnicy złomu drugi produkt rozbieralny z trzech części  też tak skończył tylko stracone latka nie można cofnąć  -tak to jest jak się czyta wielce uczonych tylko ciekawe kto im dał papiery uczonych może se sami wydrukowali albo na szaberplacu nabyli  wesołych i zdrowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2020 o 11:07, TomekBrz napisał:

Witam wszystkich 

Jest nowa testowa wersja oprogramowania dla chętnych. Poprawia kilka błędów z wersji 2.43, 2.44 i wnosi kilka nowości.

Dokładny opis na stronie z plikami:

https://costerowniki.pl/pl/p/WERSJE-TESTOWE/19

 

20201219_102129.jpg

Do Tłokowców też będzie coś takiego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FAFAŁ napisał:

Kup dobry silikon i będziemy walczyć od nowa . 

Jak dobrze że mam apr Witkowskiego. Zero uszczelniania i cudowania już 4 sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przepraszam za powtórne zapytanie ale się spieszę z zakupem  BO zimno.

  prosze o podpowiedz  na jaki podajnik wymienic ( piec Heiztecchnik podajnik duo 25kw  ). Kiedyś paliłem miałem teraz tylko  ekogroszkiem do miału nie wrócę. Podajnik oryginalnie  był firmy Pancerpol  retorta obrotowa teraz ma propozycję Domer lub  Pancerpol . Który lepiej zastosować?

sterownik oczywiście z SKZP 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, zu3 napisał:

witam przepraszam za powtórne zapytanie ale się spieszę z zakupem  BO zimno.

  prosze o podpowiedz  na jaki podajnik wymienic ( piec Heiztecchnik podajnik duo 25kw  ). Kiedyś paliłem miałem teraz tylko  ekogroszkiem do miału nie wrócę. Podajnik oryginalnie  był firmy Pancerpol  retorta obrotowa teraz ma propozycję Domer lub  Pancerpol . Który lepiej zastosować?

sterownik oczywiście z SKZP 

Retorta obrotowa Domer też jest produktem pancerpol, tyle,że jest z motoreduktorem oferowanym przez Domer i ma to lepszą cenę (różnica jest bodajże w granicy 200zł)

W obu przypadkach to obrotowy Pancerpol DUO 25kW

Jak chcesz taki, jaki miałeś, to jest to ten sam wyrób

 

Jak masz wodę do dołu i naprzeciw jest ścianka wodna można jeszcze brać pod uwagę palnik SV200-24, jego można doposażyć o zapalarkę i wybrać wersję SKZP02 z obsługą zapalarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest sens brac obrotowa jak nie palę miałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam APR Witkowski ( rynna ). Jestem zadowolony. Spali wszystko co przejdzie przez ślimak. Zero problemów z zawleczkami, uszczelnieniami itp. Czyszczę wyczystkę raz w roku po zakończonym paleniu. Robota zajmuje 5 minut. 

Wiem że niektóre rynny innych wykonawców nastręczały trudności. Ja mam u siebie, rodziców i montowałem też u znajomych. Jak na razie wszyscy mamy zero problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może jakiś sposób na uspokojenie kotła? Po aktualizacji do wersji testowej nie mogę go oswoić. Tak to na wykresie wygląda. Noc brak WiFi. d6f8b2525515d5e705859655407d2085.jpg

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, MarioMK85 napisał:

Ma ktoś może jakiś sposób na uspokojenie kotła

Jaka dynamika ? Ja z 3 dalem na cztery i lepiej mu jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka dynamika ? Ja z 3 dalem na cztery i lepiej mu jest :)
Próbowałem od 1 do 4 i bez zmian. Dlugo potrzebuje zeby dobić a potem i ta przeboje i czuwanie. Nien mam pojęcia co wykombinować

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij mu kaganiec z dolu to troche polepszy się . U mnie dziwnym trafem duza różnica w porównaniu do poprzedniej wersji . Ale ogarniam powoli . Poszło powietrze , kaloryczność w ruch i jakoś to zaczyna wyglądać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pamiętajcie że sterownik po resecie lubi nawet przez dobę "uczyć się" od nowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij mu kaganiec z dolu to troche polepszy się . U mnie dziwnym trafem duza różnica w porównaniu do poprzedniej wersji . Ale ogarniam powoli . Poszło powietrze , kaloryczność w ruch i jakoś to zaczyna wyglądać .
Modulacje mam 10-100 kalorycznosc zawsze dawałem średnią z worka i było -6

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Ściągnij mu kaganiec z dolu to troche polepszy się . U mnie dziwnym trafem duza różnica w porównaniu do poprzedniej wersji . Ale ogarniam powoli . Poszło powietrze , kaloryczność w ruch i jakoś to zaczyna wyglądać .
Modulacje mam 10-100 kalorycznosc zawsze dawałem średnią z worka i było -6

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TOMEK12345 napisał:

To jak z tą wersją testową działa poprawnie czy nie.?

U mnie zadziałała bez problemów, drugą dobę już śmiga i jest stabilnie nic złego się nie dzieję, ustawienia dokładnie takie same jak przed aktualizacją... Palnik SV-200 kocioł 19kW ustawienia jak widać:

Ustawienia.thumb.jpg.ae7e56ed0cb7dd9f2561f0dd7890bc8c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią pańskie oko konia tuczy :) pan paczy to i ster nie wariuje .

IMG_20201221_172457515.jpg

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wykres to ja miałem przed aktualizacja. A teraz to powoli jak w dwustanie. Strasznie ciężko mu pod górę i za każdym razem musi do 100 dobić i przebić.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.