Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

@darko240973Przy spadkach mocy przykopczalo,užylem tej funkcji opoznienia i dalem czasu na dopalenie.

I kiedy nie stabilno.

IMG_20200928_162210.jpg

Edytowane przez bercus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bercus nawet nie spróbuje iść tą droga :) u mnie dwie szklanki cieplej wody pobiore z baniaka A ster już krzyczy grzac/gonić/grzać -więcej mocy !!!

Gratulacje :) za wnętrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, dlatego w tym wątku "apelujemy" piszemy aby na powrocie kotła trzymać minimum 50 °C. Przez podnoszenie temp. na kotle, przez stosowanie zaworu xD, sprzęgła i innych modyfikacji. Najważniejsze temp. powrotu, nie za zaworem ale na powrocie, przy kotle >=50°C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HarryH: jest to temperatura powierzchni metalu w miejscu, w którym stykają się ze spalinami, spaliny w tej temperaturze są bardzo agresywne.
oznacza to, że przy temperaturze wody 60 stopni. metalowa powierzchnia ma co najmniej 60 stopni i nie ma agresji
ja mam powrot 60 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tsp to temperatura spalin.

Wykres przedstawia zależność korozji niskotemperaturowej od temperatury spalin, więc @Oldek utrzymanie temperatury powrotu >=50°C nie zapobiegnie wystąpieniu korozji niskotemperaturowej bezpośrednio w samym kotle jeżeli masz zbyt niską temperaturę spalin.

Edytowane przez bryan64coll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a temperatura powierzchni to coś innego, niż temperatura wody na powrocie. Po pierwsze - blacha stalowa 6 mm wcale nie jest takim idealnym przewodnikiem, a po drugie - jest pokryta sadzą itd. Wreszcie musi byc kontakt ze spalinami, a przykładowo w retorcie woda może wracać ze 30 cm poniżej krawędzi retorty. Czyli nawet powrót 45 niekoniecznie oznacza, że ścianka omywana przez spaliny nie ma tych legendarnych 55C. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wykres dla węgla brunatnego w kotle parowym. Na rynku większość węgli nie przekracza teraz 0,5% siarki. Jeszcze z czasów kotła zasypowego mogę powiedzieć, że tempo korozji wkładu kominowego na węglu brunatnym Komorany było o rząd większe, niż na jakimś rusku z Energo. Teraz widzę w Defro, że Chwałowice odkładały mi jakiś kondensat olejowy na podwójnych górnych drzwiach nawet w 70C na kotle, a Jowisza bez takich atrakcji mogę spalać w temperaturze 10C niższej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury na wykresie sa temperatury spalin.Siarki ma czeski brunatny 0,7.Przy 17Mj jest H2SO4 w sezonnych spalinach naprawde 2x tylko niž na dobrym czarnym.Wynik z tego artykulu jest,že mamy(i nie chcemy) kotly kondenzacyjne,jesli spaliny nieprzestapuja 160° i korozja zawsze bedzie wiecej,niž na starych kotlach.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie elektrownia i kocioł nie jest liczony na 30 lat :-) Komorany na papierach miały 2% siarki, czyli w przeliczeniu na jednostkę czasu pracy kotła to wyczodzi 10 razy więcej od dobrej klasy kamiennego. I co gorsze - zawartość wody w brunatnym jest gigantyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z orzechom brunatnym Bílina  jest tak:

Zrnitost 10 – 20 mm Výhřevnost (Qir) 17,6 MJ/kg Obsah popela (Ad) 9,8 % Obsah vody (Wtr) 30,2 % Obsah síry (Std) 0,77 %

Nawet tych 17,6 MJ jest opisanych 11-18  :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetłumaczone przez google translator:

@bercus Umieściłem to tutaj dla zabawy, i tak nie można na stałe utrzymać temperatury powyżej 160. Facet właśnie tam pisze, że ceną za polowanie na kotły niskoemisyjne jest ich szybsze zniszczenie i ewentualnie zniszczenie komina. I prawdopodobnie ma rację.

Oryginalna wersja:

@bercus dal jsem to sem jen pro zajímavost, tu teplotu stejně nad 160 na stálo neudržíš. Chlap tam jen píše že cenou za honbou nízkoemisních kotlů je jejich rychlejší zničení a případně i zničení komína. A má asi pravdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetłumaczone przez google translator:

Ale ma rację, spalam w węglu co roku 10 000 tysięcy mniej niż na starym kotle, a nowy kocioł był o 20 droższy niż wymiana starego na ten sam, więc tak naprawdę zaoszczędziłem 2 lata na nowy, albo od tego roku jest za darmo. pokój przeciwko starym.

Oryginalny wpis:

Pravdu má.Spálím ale každý rok o 10 tisíc míň v uhlí,než na starym kotli a nový kotel byl o 20 dražší,než vyměnit starej za stejnej,takže už vlastně 2 roky šetřím na nový,nebo je od letoška zadarmo.No a ještě ta pohoda proti starýmu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetłumaczone przez google translator:

tak, zgadzam się, benekov c15 mam od około 10 lub 12 lat i poza elektroniką na razie dobrze

Oryginalna wersja wpisu:

jo, souhlasím , mám Benekov c15 asi 10 nebo 12 let a až na elektroniku zatím dobrý

Edytowane przez marcin
The official language of the forum is Polish. Users using other languages, please use e.g. google translator. I know it won't be a perfect translation, but it's better for an author to do it once than anyone who would like to answer him.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wilk30 napisał:

Panowie czujnik pokojowy bez panelu pokojowego ma jakikolwiek sens, bo czujnik pogodowy to jeszcze reguluje kiedy ma być załączona pompa CO lub CWU w zależności od temp na zewnątrz oraz podbijanie temp kotła lub mieszacza w zależności kto co posiada.

Jeśli masz mieszacz (3d ew. 4d) z siłownikiem to z pomocą czujnika pokojowego można korygować temperaturę obiegu co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki o to wykresik mozna jeszcze jakos obnizyc temp spalin oraz wyliczanie wegla nie moge dojsc do ladu. Wyliczalem wegiel poprzez przesypywanie przez 10min wyszlo 13,8. Z tego drugiego wzoru czy mozna tak wyliczyc. Wsypalem 100kg on mi spala sie zalozmy ze dojdzie do - 45kg bo w zasobniku jeszcze 20kg jest. I jakbym policzyl potencjal podajnika 13.9 x 100kg podzielic przez to co spalil czyli w tym przypadku 145kg, wyjdzie mi potencjal 9,77kg

IMG_20201025_135749.jpg

IMG_20201025_135755.jpg

IMG_20201025_135809.jpg

IMG_20201025_135837.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob znak poziomu na dole w zasobniku i potym wsypaj,lub od slimaka do slimaka.Kiedy liczas potencjal z spalonych 80 kg to jest inne....13,9x80:125=8,9  :-)

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam od niedawna sterownik skzp-02 i dmuchawe rms 120al 80 w w której na wylocie jest klapka z ciężarkiem czy podczas palenia zPid ma być otwarta na stałe  czy nadmuchowe ma ja sam otwierać?  Sam nadbuch uchyla mi ją dopiero od 16 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.