Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, 8010 napisał:

Dzięki, a możesz napisać skąd ją wziąłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na stronie Timela chyba w zakładce programy testowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką dzisiaj sytuację zaobserwowałem. Zadana kotła 60, max temperatura 63.

Kocioł przekroczył max temperaturę, i się odstawił. Po jakimś czasie schłodził się, i przy temperaturze 63 stopni nastąpił start palnika.  O ile pamiętam, wcześniej palnik startował po niżej temperatury zadanej. Czy taka praca jest normalna ? soft został jakiś czas temu zmieniony na 2,35A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- korekta pogodowa działa teraz również na mieszacz w trybie programu czasowego, chciałem dziś skorzystać z tej funkcji ale chyba nie potrafię tego zrobić. Sterownik na ver. 2.35A a jak wyczytałem na www funkcja wprowadzona od ver. 2.28. napiszę co robię. Korekta pogodowa na 5, Mieszacz->temperatury zadana 30°C , temp. obniżenia 0. Mieszacz-> tryb pracy, programator czasowy. W programatorze czasowym do ustawiania czasu są dwa przyciski, NORM. i OBNI. Nie wiem który przycisk "reprezentuje" zadaną mieszacza, a który temp. z pogodówki. Chcąc obejść tą niewiadomą, raz przyciskiem NORM. programowałem dla temp. zadanej , a przyciskiem OBNI. dla temperatury z pogodówki, za drugim razem odwrotnie, NORM z pogodówki a OBNI. z zadanej. No i bez wyników, tak jakby korekta pogodowa w trybie czasowym nie działała na mieszacz. Co robię nie tak, może ktoś pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programie czasowym mieszacza ustawiasz godziny w których ma być temp. obniżona i temp. normalna, czyli zadana. Jeśli temperatura obniżenia jest ustawiona na 0, to żadnych zmian w obniżeniu nie zobaczysz, bo ich nie będzie.

Natomiast korekta pogodowa będzie działać na mieszacz, jeśli temp. na zewnątrz będzie poniżej 10 stopni i w regulatorze pogodowym obiektem korekcji będzie wybrany mieszacz.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperaturę obniżenia ustawiam na 0, bo chcę aby pogodówka działała na mieszacz a nie temperatura obniżenia. Wiem że pogodówka działa poniżej 10°C i to co opisałem robiłem w temp. poniżej 10°C. Temperatura obniżenia w programie czasowym jest OK. Ale to są dwa różne tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy pomogę, ale miałem tak ponastawiane i działało. Na programatorze niebieski to oczywiście temp. obniżenia, a zadana to jest NORM.

IMG_20200419_085447.jpg

IMG_20200419_085358.jpg

IMG_20200419_085329.jpg

IMG_20200419_085254.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal nie mogę dojść do ładu z temp. zadaną CO. Mam ustawioną 35°C, wzmocnienie 7. Temp. pokojowa zadana 21.5°C, mierzona załóżmy 21.8°C. Po co mi w takim wypadku idzie na CO 32,9°C skoro zadana pokojowa jest przekroczona? Czy mogę coś zrobić w ustawieniach, żeby po przekroczeniu temp. pokojowej zadanej mieszacz się zamykał? Oczywiście jest opcja wyłączenia pompy CO po osiągnięciu zadanej pokojowej, ale to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie? 

Edytowane przez Dyzio997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roberciu, dzięki za Twoje uwagi. A może pamiętasz ile dzięki takiemu ustawieniu miałeś wyliczone dla mieszacza ? Bo wg mnie w takim zaprogramowaniu na mieszacz działa obniżenie a nie pogodówka. Obniżenie obniża, a pogodówka podwyższa temp. Zapewne miałeś wyliczone 30°C, a nie 38.2°C 

@Dyzio997, nie jestem pewien bo nie mam panelu pokojowego, a to chyba tylko z nim mieszacz będzie sterował temp. CO. W przypadku regulatora pokojowego ze stykiem ON/OFF zostaje tylko sterowanie pompą CO. W instrukcji sterownika Warianty dla obwodu CO1, pt.1 i 4 (str 20, 21)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dyzio997 Czasom przy sterowaniu temp.CO dla pokojowej temp. czujnikiem,lub z panelu dziala sterownik na podstawe swoich wyliczian wplywu temp.CO na temperaturu pokojowu.I dziala tak precyzno.Po kilku dniach jest fajnie.U mnia tež nie szanuje temperaturu zadanu,tylko w poczatku zanim znajdzie swoja droge.Na poczatku liepiej odciac temperaturu maximalnu.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja panelu pokojowego nie mam, tylko czujnik temperatury pokojowej. Dla mnie poprostu bez sensu jest, że sterownik daje cokolwiek na grzejniki jak temp. pokojowa jest osiągnięta. Jakbym mieszkał w domu sam, to bym sprawę załatwił odpowiednimi ustawieniami na głowicach grzejników, ale niestety są małe dzieci i żona przede wszystkim, dla ktorej jedynymi ustawieniami na głowicy jest max i 0. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Oldek napisał:

@roberciu, dzięki za Twoje uwagi. A może pamiętasz ile dzięki takiemu ustawieniu miałeś wyliczone dla mieszacza ? Bo wg mnie w takim zaprogramowaniu na mieszacz działa obniżenie a nie pogodówka. Obniżenie obniża, a pogodówka podwyższa temp. Zapewne miałeś wyliczone 30°C, a nie 38.2°C 

@Dyzio997

Mieszacz z pogodówką współpracują. Przy ustawieniu 38 st. po południu i to obniżenie o 8 st.( na 30) na resztę doby przy 10 st. na zewnątrz w domu mam odp. temp. Przy korekcie o 2 st. i temp. na zewn. 0 st mam odpowiednio 40 i 32 stopnie. Na pierwszym zdjęciu masz na dole ; aktualna korekta 0,5 stopnia. Na zewnątrz było 7,5 na plusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak jak opisałeś to faktycznie pogodówka pracuje w programie czasowym. Ja w poprzednim poście omyłkowo napisałem 38.2, a nie 38.5. Jest jeszcze mała różnica między tym co jest u Ciebie, a tym co ja chcę osiągnąć. Nie chcę temperaury obniżenia, chcę tylko podwyższyć zgodnie z logiką działania pogodówki. Niech np. całą dobę będzie 0°C na zewnątrz, a ja mam korektę pogodową 4°C, więc korekta pogodowa powinna działać tylko w czasie który ja zaprogramuję. Mam teraz poniżej 10°C na zewnątrz, pójdę pokombinować.

No niestety, u mnie korekta pogodowa nie pracuje z programatorem czasu 24.gif Chyba że źle rozumie współpracę pogodówki z prog. czasowym

Edytowane przez Oldek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta pogodowa nie jest programowalna w określonych godzinach, ona działa tylko przy spadku temp. zewnętrznej. W połączeniu z mieszaczem to jest tak, że w wybranych godzinach następuje obniżenie temp. na mieszaczu oraz dodawana jest korekta pogodowa, jeśli jest temp. poniżej 10 na zewnątrz. Bez względu na to, czy są to godziny z obniżeniem, czy bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O temperaturze poniżej 10 stopni pamiętam. Jeśli czytam "- korekta pogodowa działa teraz również na mieszacz w trybie programu czasowego" więc niech całą dobę będzie 0°C korekta pogodowa powinna działać w zaprogramowanym czasie. No jak to można inaczej zrozumieć? Z tego co napisałeś musiałbym obniżyć temp, aby póżniej podnieść ją pogodówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, altoro napisał:

Po to daje na grzejniki, żeby temp w pomieszczeniu nie spadła i żeby nie musiał znowu gonić. Ile przebija?

@Oldek  Chodzi mi o takie cieple dni jak wczoraj na przykład. Cały dzień pokojowa przebita a sterownik pcha ślepo w grzejniki 32-35 stopni zamiast zamknąć mieszasz na minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Jockey napisał:

Korekta pogodowa nie jest programowalna w określonych godzinach, 

Ok, opacznie zrozumiałem " korekta pogodowa działa teraz również na mieszacz w trybie programu czasowego"  a wolałbym aby działała w określonych godzinach. Dzięki za łopatologiczne wyjaśnienie zagadnienia. 07.gif

@Dyzio997, zgadzam się z Tobą, lepsze byłoby zamknięcie mieszacza o minimum np 15%, niż wyłącznie pompy CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dyzio997W przypadku kombinowania z glowicami nie ma sterowanie dla pokojowej senzu.Sterownik dzwignie temperatury przy glowicach zatwartych i dostaje zero odpowiedzi na zmianie temp.pokojowej.U mnia tež kiedy žonka caly dzien otwara,zatwara okna jak chce,wykres CO szaleje.Kiedy z rozumom tak robi,temperatura CO jest sterowana ladnie.I przy mniejszej pokojowej niž zadanej sterownik nie szaleje i daje temperature mniejsza,niž jest zadana dla CO(tak by nie mial dzialac) i w spoczynku dogrzeje.Tak dziala,kiedy naucze sa,grzejniki jest wymagane mieč otwarte.(Sterownik zbytno nie trzyma zadana CO,kiedy temperatura pokojowa jest osiagnieta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha,mam zakombinowane,no nie wiedzialem o tym.Jest czas poczytac w instrukcjach obslugi ::-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do Was pytanie czy posiadacie szanowi użytkownicy film pokazujący jak od A do Z zamontować od 0 ten sterownik na piecu defro podmnieniając stary K1Pv2 Techa ? nie wiem czy sam dam radę to zrobić a przy Techu pokazuje mie zbyt wysoką temp. Mosfetu i chyba padł :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.