Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję mam wersję 2.31 ustawiłem 0.7 i 1.5 i pracuję ok i spalanie ok,ale wylaczylem pozycjonowanie mieszacza.Z wyłącznym pozycjonowaniem czy 12 czy 48 piec glupial wraz z sterem.Po wylaczeniu 3 doba wzkazanie otwarcia mieszacza na skzp 79%,a jest 19 %

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Može masz krotki czas reakcji i wentyl zbyt czesto szybuje po zbyt dužej droge tam i z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pal123 napisał:

Dziękuję mam wersję 2.31 ustawiłem 0.7 i 1.5 i pracuję ok i spalanie ok,ale wylaczylem pozycjonowanie mieszacza.Z wyłącznym pozycjonowaniem czy 12 czy 48 piec glupial wraz z sterem.Po wylaczeniu 3 doba wzkazanie otwarcia mieszacza na skzp 79%,a jest 19 %

Ja na "nieszczęsnym" Afriso Proclick mam ustawione min - 1.2s i max - 1.2s i jest ok.

Przy okazji zapraszam do opinii nt. ekogroszków:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/31347-polecany-i-odradzany-ekogroszek-w-tym-sezonie-aktualne-dane/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę Sobiankiem Lwem, powietrze max ustawiłem na 30 procent a minimum na 10 procent przy dmuchawie WPA 06, korektę dawki paliwa dałem na -5 %, na razie fajnie pracuje nie zaobserwoawalem żeby kopcilo. Jak dopalę tego Sobianka to wypróbuję coś mniej kalorycznego, kupię tego Kazacha i zobaczę co to za towar. 

Widzisz niedawno pisałeś, że czekasz na sterownik. Posłuchałeś porad, popatrzyles na filmy naszego kolegi na YT. I proszę kocioł ładnie pracuje a sterownik ledwie kilka dni. Wystarczy słuchać i faktycznie zrobić jak należy ludzi którzy coś konkretnego mają do przekazania a nie wozić się z kotłem dwa sezony.

Cieszę się, że Ci ładnie hula

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pal123 napisał:

Dziękuję mam wersję 2.31 ustawiłem 0.7 i 1.5 i pracuję ok i spalanie ok,ale wylaczylem pozycjonowanie mieszacza.Z wyłącznym pozycjonowaniem czy 12 czy 48 piec glupial wraz z sterem.Po wylaczeniu 3 doba wzkazanie otwarcia mieszacza na skzp 79%,a jest 19 %

jak wyłączyłes pozycjonowanie mieszacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie pozycjonowania siłownika jest (jeśli się nie mylę) od ver. 2.31. Ta funkcja jest dostępna w mieszaczu  >>> 2. Pozycjonuj CO (g) => 0

Wstawię foto jakie są "fabryczne" ustawienia mieszacza, nic tu nie tykałem i nie mam zamiaru tykać. Pozycjonuję siłownik proclick raz na jakiś czas, może 3 tyg. może miesiąc i to pewnie tylko z samozadowolenia że się pozycjonuje. To nie suwmiarka.

 

IMAG0770.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO mieszacz102df2f49ceaf03966849737a18b45f6.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dałem na 0.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interwal nie užywalem,tylko trzeba patrzec na to,že potencjal twoiho podajnika jest ok 5 kg,zwyklego ok 15.Tzn.dlužszy czas podawania do czasow pauzy by jakis wegiel dochodzil na palnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy coś jest nie tak z serwerem? Bo SKZP Viewer mi się zatrzymał na 17 stycznia

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie działa poptawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mazi2280 napisał:

Witam. Mógłby ktoś pomóc w doborze nastaw dla pracy w interwale dla palnika sv 200 9kW. 

a jaki problem jest i dlaczego w interwale ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie działa poptawnie
Już ogarnięte. Coś z zasilaniem było

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolo747drazni mnie skaczące spalanie. Teraz 12kg/24h przy powierzchni 60m2.  Przy podobnych temp w listopadzie i grudniu było 8kg/24h. Termostaty skręcone na 3 temp w domu 20 C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazi2280 mnie tez kiedyś drażniło dom dziurawy wygrzany a tu raz 44 kg a raz 48 kg dałem sobie z tym spokój bo na łeb można dostać .wniosek jeden rożna gradacja węgla i różne naweglanie palnika jak by szedł miał to by było w miarę dobrze taka moja teoria - ślimak pełny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te wersje 2.31 i 2.24 można pobrać bo nastr.timela nie widzę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi cholernie brakuje tylko wykresu spalania dobowego w stosunku do srednich temp zewnetrznych;) taka zachcianka.

 

Po czasie walki na rozne sposoby z piecem wkoncu doszedlem do ladu i skladu. Deflektor zrobiłem z szamotu nad rusztem wodnym, zrobiło sie od razu czysciej. Splanie rozne, zalezy jak wieje na zewnatrz, srednio 25kg jakiegos grochu bez nazwy i ok 20-23 kgm golda.

Trzeba posluchac po prostu kolegow z forum i wprowadzać zmiany stopniowo i obserwowac. :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.