Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli cała tabela, to jeden dzień :)  to już wszystko kapuję :)  Dzięki za wyjaśnienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam zalorzyłem do mojego zaworu  4D siłownik afriso - W obwodzie CO1 dodana możliwość pracy mieszacza z programem czasowym.mozna ustawić dni godziny mieszacza ma się obniżać   Funkcji brak jak obwodzie nr 2 On -Off  czy czegoś Nie widzę , soft mam 2,31 może ktoś się wypowie pozdrawiam 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupie  jeszcze moze inny wegiel i sprawdze szczelnosc palnika byl uszczelniany pod koniec zeszlego sezonu ale roznie to bywa mogl sie wykruszyc silikon.Ale ta dmuchawa ma jakies dziwne skoki mocy zwiekszenie o kilka procent i robi sie huragan na palniku albo slabo dmucha,moze ja rozbiore i wyczyszcze cala pozdrawiam .Ja mam chyba starszy soft w sterowniku chyba wersja 2.18 testowa moze to jest tez przyczyna ze dmuchawa zle pracuje na nizszej modulacji 

Edytowane przez maly11111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaką masz dmuchawę(np80W) ale może się okazać że twój zakres pracy mocy 3,5-35kW to będzie powietrze 12- 40% więc automatycznie jak zjedziesz modulacja do 30% ,pozostanie ci zakres pracy dmuchawy 12-20% (10-30%mocy),,

pewnie będzie wtedy syf na palniku ale  możesz aktywować na kilka sekund złoże przedmuchami czyszczącymi co jakiś czas 

maksymalne powietrze dla 100% mocy to takie które przy rozpalonym na full palniku zaczyna strzępić płomień  

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tež može byč maly nadmuch do 10% mocy i w tej fazy opal zbiera sa na palniku.Nastepnie lekko wzrosnie moc,dmuchawa dmuchnie mocniej do tej rezerwy wegla i to powoduje takie wysokie spaliny,poniewaž ilosc opalu nie pasuje.Probuj zwiekszac ilosc powietrza do 10%(o oczko) i zminiejszac do 100%(wiecej).To sugeruja tež te plaski na szczytach linii spalin(po szybkym cyklowaniu) gdzie spaliny juž nie rosna,opal juž wypalony i powietrze wydmuchawa bezužytecznie wokol paleniska i zamieszane zo spalinami schlodzuje kociol.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w tryb rozpalanie i sprawdz reakcję dmuchawy przesuwając suwak regulacji powietrza. Będziesz miał wstępny ogląd pracy dmuchawy.

Może trzeba skrócić czas podawania w auto. Wtedy podawanie będzie krótsze ale częstsze. ( Całkowita ilość spalonego opału bedzie taka sama. ) Wtedy nie będzie efektu "zasypywania żaru" i kopcenia.

Pamiętaj żeby po wszystkim kliknąć rozpalony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy lepsze i bardziej wiarygodne jest sprawdzenie reakcji dmuchawy w zakładce ROZPALANIE czy DIAGNOSTYKA/DMUCHAWA? Reaguje tak samo czy różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze gratuluję wam posiadaczom  tego sterownika czyli skzp-02 i sobie też oraz niektórym palnika sv200 i sobie też są tak doskonałe sterowniki i tak czyściutko spalające palniki że zamiast siedzieć z rodziną w święta  siedzicie w kotłowniach i zastanawiacie się i jak to dziadostwo poustawiać.

 

  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest hobby i idealizm nie do osiągnięcia a nie dziadostwo , problemem w 90% jest jakość węgla i oczekiwania palacza a reszta to błędy w ustawieniu 
 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem już wszystkie ustawienia, ustawienia według zaleceń technicsa, ustawienia według zaleceń producenta sterownika timel, ustawienia według producenta sterownika podstawowego Argos pid, spalam oryginalny węgiel z kopalni Ziemowit osobiście przywieziony i stałem się pośmiewiskiem cały dzielnicy, miało być idealnie bez żadnego dymku,a kopci gorzej niż mój poprzednich doniczek z którym nie miałem żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, anek65 napisał:

Przerobiłem już wszystkie ustawienia, ustawienia według zaleceń technicsa, ustawienia według zaleceń producenta sterownika timel, ustawienia według producenta sterownika podstawowego Argos pid, spalam oryginalny węgiel z kopalni Ziemowit osobiście przywieziony i stałem się pośmiewiskiem cały dzielnicy, miało być idealnie bez żadnego dymku,a kopci gorzej niż mój poprzednich doniczek z którym nie miałem żadnych problemów.

To nie wina opału tylko twoich złych nastaw które są efektem twojego złego podejścia do sprawy. 

Wytłumacz jak to jest że dwa różne stery i zero efektów.

Kupno sterownika nie zwalnia od myślenia.

I jeszcze jedno: proszę nie obrażać nas użytkowników skzp-02 jak to miało miejsce we wcześniejszym poście. To że tobie coś nie działa to nie znaczy że inni siedzą w kotłowni bo muszą

 Ja nie siedzę a niektórzy koledzy mają tskie hobby-rozmawiają z piecem przy piwku.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, anek65 napisał:

Przerobiłem już wszystkie ustawienia, ustawienia według zaleceń technicsa, ustawienia według zaleceń producenta sterownika timel, ustawienia według producenta sterownika podstawowego Argos pid, 

Widzę, że wierzysz w miłość na odległość. :) Nie marz się tylko bierz się do roboty. Każdy z kolegów poświęcił duuuuużo czasu, żeby to ogarnąć i nie mazał się, tylko pytał i kombinował. Ty mówisz: "Przerobiłem już wszystkie ustawienia" - myślę, że na to braknie Ci kilku sezonów. Pogódź się z tym i Do Roboty.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pisać moje zdanie na wypowiedż  anek65 ,ale przyłanczam sie do wypowiedzi Twojej 8010.To samo miałem na myśli.Ma coś skopane a myśli że stery naprawią problem.Coś jest nie tak i czas pomyśleć co.Życzę powodzenia anek65.Nie wierzę że będziesz Ty teraz siedział i nie  walczył z tym problemem i przekroczysz czas naszego siedzenia przy sterze skzp-02.Moje hobby to piłka nożna i ster Skzp-02.To tyle.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczam się do zadowolonych właścicieli SKZP-02, napiszę więcej, w kotłowni jestem raz w tygodniu a nawet było 13 dni, tylko aby popiół nie zakrył retorty.

Przyznam, jedna funkcja by się przydała tzn. "dopalacz" czyli dodatkowa korekta wysokości opału zależna  od temperatury podajnika. Obrazowo - gdy z jakiejś przyczyny (pojawi się np. podziarno) kopiec się zapadnie to temperatura podajnika wzrasta i tutaj przydała by się funkcja dodaj opał cyklicznie z opóźnieniem do ustalonej przez użytkownika +- 2 °C 

Edytowane przez cez19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nikogo nie chciałem obrazić

Jeśli ktoś się poczuł obrażony przepraszam i życzę spokojnej nocy.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antek, napisz na spokojnie w czym problem, zrób kilka  fotek i wtedy zamiast szlochać wspólnie  z kolegami  pomyślimy  co począć  z tym fantem.  Jest tu kilka osób  z twoim palnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8010 dziękuję za szybki odzew.

Wcześniej odezwał się do mnie kolega

Kijasr. Jestem po konsultacji z nim

Ustaliliśmy wstępny nastawy teraz czekamy na efekty. Dziękuję za chęć pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czym jeszcze moge walczyc z sadza na wymienniku? Zamontowalem miske reksia i zawirowywacze, pomoglo, jest o polowe mniej sadzy..jednak wciaz....

Obecne ustawienia na Kgm Gold 

Wiatr 11-21 (dm80) inaczej sadza x10 mimo iz dmuchawa startuje blizej 5/.

Moc palnika 25kw czas podawania 3sek

Modulacja 10-100

Dynamika 1

Paliwo ustawione na 29 bez korekt. Czas przekroczenia 180 

 

IMG_20191226_133520.jpg

IMG_20191226_133649.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie myślę że poza ustawieniami sterownika to możesz mieć najzwyczajniej za mocny węgiel do twojego palnika i kotła, wysokokaloryczny węgiel musi mieć spełnione pewne warunki ,przede wszystkim praca ciągła w górnych granicach mocy kotła,wysoka zadana na kotle i wysoka temperatura spalania, poza tym spory nadmiar gorącego tlenu najlepiej wtórnego

ja mam kgm standard i myślę że przy temp powyżej 0 bym sobie z goldem nie poradził na mojej ekoenergii

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa to specyficzny proces spalania wysokokalorycznych paliw.

Druga to cena zakupu a co za tym idzie koszt ogrzewania. W naszych domach chyba bardziej opłaca się  palić przeciętnym węglem. Koszt dnia palenia na tańszym grochu pomomo większego zapotrzebowania będzie taki sam lub niższy ( w zależnoścu od palnika, instalacji irp. ) a proces spalania łatwiejszy do ogarnięcia. 

Próbowałem 30Mj. Aktualnie palę węglem ze zwykłego składu (ok.22-24 Mj ) po 850zł/tona .Paliłem też miałem.

Z miału dużo kurzu i popiołu. Zwykły groch spala się bez problemu a przy okazji cena swoje robi. Do tego świeżo workowany i suchy jak pieprz.

Edytowane przez 8010
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.