Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

@Lenino

Jeśli masz czas to zablokuj go na tym poziomie . Czyli 15 %  i zobacz czy nie zapada się kopiec.

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy obnižasz moc dmuchawe w min. i nie zwiekszasz max,cala krzywe dmuchawe idzie w dol.Kiedy przy tym powiekszasz moc dm.max.,sredny bieg dmuchawe ostaje na samym poziome(bez kopczenia).Najlepiej,jak na poczatok zrobisz tak,jak pisalismy wyžej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nic nie zmieniać oprócz dmuchawy tak ?
I na jakiś czas zablokować moc na 15%

No dobra a jeśli będzie się zapadał ? Albo będzie czarno i spieki ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się będzie zapadal to albo powietrze w dół lub korekta paliwa w górę . Musisz go tak ustawic by np po kilku godzinach nie kopcil a i się też nie zapadal . Dla mnie tam jest za dużo powietrza Ale też przy nim nie siedzę i nie widzę w realu jak to wyglada . Może jest ok jednak warto było by się upewnić przytrzymując go trochę na tym poziomie modulacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Lenino napisał:

 

Witam.

Pokaż fotkę z ustawieniami dmuchawy.

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jest jakiś schemat jak powinna być prawidłowo wykonana instalacja pompy kotłowej , w raz z jakimiś zaworami termostatycznymi itd. miałem ochronę powrotu z CWU ale u mnie jakoś to nie działa tak jak powinno mam 3 pompy i ciągła walko o wodę , mam pompy wilo z auto adaptacja i wydawało mi się ze pompy pozostałe nie wiem czy się wyłączały czy co , od jakiegoś przeciążenia , ponieważ tak jakby stawały bo pompa cwu ściągała im wodę to raz , a dwa piec non stop szedł na modulacji w granicach 100 % bo ciągle dogrzewał bojler 300l z podwójną wężownicą , gdy wyłączyłem pompę cwu powrót spadł na 36 stopni ale modulacja tez spadła z 100 na 55% łatwiej ma uzyskać  zadaną temp. proszę o jakieś rady , chociaż wydaje mi się że musi to być zrobione tak jak to mam wyglądać prawidłowo czyli pompa kotłowa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Natben napisał:

jakoś to nie działa tak jak powinno mam 3 pompy i ciągła walko o wodę

Witam

Sprzęgło.... panie..... sprzęgło

Pozdrawiam.YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie sprzęgło panie, tylko niech nie przyjdzie mu kupić sprzęgła takiego z Allegro o pojemności 2-3 L min 6-8 L. a najlepiej niech ktoś to dokładnie przeliczy.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Oczywiście :-))

Zakup i montaż sprzęgła, chyba jedynego elementu przewymiarowanego który wpływa z korzyścią dla instalacji (nie zawsze portfela kupującego) oczywiście w miarę logiki pozwala na pozbycie się wielu problemów z instalacją. Montaż sprzęgła o mocy 50-100% większej niż obliczeniowa jest wskazana, warunek tylko aby dobrze zaizolować cieplnie.

Pozdr. YARO

Edytowane przez YaroXylen
korki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jak zastosuje sie zawor temperaturowy afriso ATV i sprzęgło nie trzeba robić żadnych obliczeń może wypowie się ktoś na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Lenino napisał:

 

image.png.63c53aa052e887178ffafdf876317af6.png

Zauważyłem że regularnie co 120 minut mocno spaliny idą do góry i zaraz modulację obcina. Czy ty masz czyszczenie palnika ustawione co 120 minut???? musi długo dmuchać  i rozpędza niepotrzebnie palnik.

Pozdr. YARO

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamretro powiedz mi jak ty masz ustawione powietrze w swoim tłokowcu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e0515222985a410e854243629341e06f.jpg

Panowie możecie mi wyjaśnić co się stało ze piec zgasł mimo żaru w palniku i ekogroszku w podajniku. Cały popielnik węgla miałem i alarm zanik płomienia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.63c53aa052e887178ffafdf876317af6.png
Zauważyłem że regularnie co 120 minut mocno spaliny idą do góry i zaraz modulację obcina. Czy ty masz czyszczenie palnika ustawione co 120 minut???? musi długo dmuchać  i rozpędza niepotrzebnie palnik.
Pozdr. YARO



Dokładnie tak mam, wyłączyć to czy zmienić



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócę z pracy to napiszę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, SlawekOrfi napisał:



Panowie możecie mi wyjaśnić co się stało ze piec zgasł mimo żaru w palniku i ekogroszku w podajniku. Cały popielnik węgla miałem i alarm zanik płomienia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sprawdz dmuchawę.(może padł kondensator)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ze przyjechałem z pracy zrobiłem rozpalony i wszystko działa. Nie wiem co tu się stało. Tak siedzę przed kotłem i obserwuje ale wszystko wyglada normalnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Lenino napisał:

Dokładnie tak mam, wyłączyć to czy zmienić

Kiedy nie dajesz rady z tym,dla czego užywajesz tej funkcii?Jest palnik každych 120min u ciebie zapchany? Wsadze,že po mesjacu bez czysczenia nie bedzie zapchany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba wiem. Cos jest jednak z dmuchawa. Jak jest czyszczenie palnika to wchodzi odrazu na 100% w sensie ze w 0,5sek zaczyna chodzić na 100% kiedyś się rozpędzała powoli. Czy tak się zachowuje kondensator uszkodzony?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej jest rozpedzanie  a inaczej jak ma "gaz do dechy ".  Tu dostaje pełną moc i tak ma działać . WIęc tu nie ma nic dziwnego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nigdy tak to nie działało. Jak robiłem w diagnostyce suwakiem na 100% to się rozpędzała do tych zadanych 100% tak samo miało to miejsce w czyszczeniu palnika. Teraz jest tak ze rozpędza się do 100% w 0,5sek. Pytanie czy coś się naprawiało skoro ma tak działać czy coś się zepsuło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.