Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

U mnia potencjal pomiedzy 13,6-15,4 na tym samym opale,roznica jest tylko wedlug wielkosci ziarna wegla.Ustawujem tak jak zasypujem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik powrotu należy zamontować jak najbliżej kotła- powrotu do kotła  z zaworu czterodrogowego.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

1) Czy są gdzieś dane w sterowniku (może w module internetowym) dotyczące temperatury zew? Tzn. chodzi mi o np. średnia z tygodnia ,miesiąca, max ,min z tygodniu itp. Przydały by się takie dane w kontekście analizy dot. spalania w danych miesiącach vs temperatury zęwnetrzne. 

2) Czy istnieje możliwość wyłączyć opcję nadwyzki kotła w priorytecie CWU? Warto było by się zastanowić nad taką opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 godzin temu, slawek56 napisał:

Czujnik powrotu należy zamontować jak najbliżej kotła- powrotu do kotła  z zaworu czterodrogowego.

A jednak. 

Ja myślałem, że to chodzi o to żeby wiedzieć jaka temperatura wraca z grzejników. Bo przecież zawór zawsze utrzyma taką temperaturę jaką zada się na skzp02 :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większosci instalacji do pomiaru temp.jaka wraca z grzejników montowane są zwykle termometry analogowe,a woda wracająca do kotła gdzie jest czujnik powrotu jest już zmieszana z gorącą w zaworze mieszającym czterodrogowym.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slawek56 napisał:

W większosci instalacji do pomiaru temp.jaka wraca z grzejników montowane są zwykle termometry analogowe,a woda wracająca do kotła gdzie jest czujnik powrotu jest już zmieszana z gorącą w zaworze mieszającym czterodrogowym.

Tak wiem,  ja też mam

Ale nie wiedziałem którą temperaturę potrzebuje sterownik. 

20190210_185912-450x800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Michaelkw napisał:

Witam,

1) Czy są gdzieś dane w sterowniku (może w module internetowym) dotyczące temperatury zew? Tzn. chodzi mi o np. średnia z tygodnia ,miesiąca, max ,min z tygodniu itp. Przydały by się takie dane w kontekście analizy dot. spalania w danych miesiącach vs temperatury zęwnetrzne. 

Na stronie: http://https.wojszym2244.usermd.net/  możesz wyświetlić między innymi średnią temperaturę zew. z ostatniego tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda przykładowy wykres spalania dobowego w zależności od temperatury zewnętrznej z ostatniego tygodnia.

1689992680_wykrespogodyispalania.thumb.jpg.125bb3dbf4a3bfb3bef9bbf991a751cb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jockey napisał:

Tak wygląda przykładowy wykres spalania dobowego w zależności od temperatury zewnętrznej z ostatniego tygodnia.

1689992680_wykrespogodyispalania.thumb.jpg.125bb3dbf4a3bfb3bef9bbf991a751cb.jpg

O to mi chodziło,dzięki

PS

Rozumiem dostępne po wyposażeniu się w moduł internetowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny jest moduł internetowy producenta lub konwerter RS 232 oraz zalogowanie się na stronie, którą powyżej podał Ci kolega @darek69

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jockey napisał:

Potrzebny jest moduł internetowy producenta lub konwerter RS 232 oraz zalogowanie się na stronie, którą powyżej podał Ci kolega @darek69

-moduł internetowy producenta-jasne

-rs 232- cóż to takiego?

-logowanie się na ww stronie-rozumiem że loguje się wówczas pod konkretnego użytkownika-czytaj po ustawieniach i konfiguracji w modułu internetowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj ten wątek

tam jest zawarta wszelka wiedza w interesującym Cię temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jockey napisał:

Poczytaj ten wątek

tam jest zawarta wszelka wiedza w interesującym Cię temacie

świetnie,dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, nie cytuj postu poprzedzającego Twoją odpowiedź, a tym bardziej zawartej w nim grafiki, to zupełnie niepotrzebne, zaśmieca tylko wątek.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Jockey wspomniał o konwerterze RS232 , mam takowy jeszcze pracujący do niedawna pod apka od Wojtka, ale niestety po aktualizacji softu w sterze na 2.18 już apka na Androida stała się bezużyteczna ( szkoda bo podobała mi się) czy można zaadoptować ten konwerter pod stronkę ? Czy jednak musi być moduł oryginalny. Konwerter mam na RS 232 i na 485 i ten był wykorzystany do apki Wojtka

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale będziesz miał tylko podgląd wszystkich parametrów, bez możliwości zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszko125

Wcześniej było napisane, że nie będzie wspierane inne opcjonalne oprogramowanie dla "konkurencji" , Timel chce przejąć inicjatywę i dla tego nie będzie innej opcji :(, problemy i tak są jak to użytkownicy "płacący" mawiają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cez19 coś mylisz. Timel wspiera aplikację Wojtka, Wojtek ma dostęp do serwera autoryzacyjnego aby mógł działać zapis.

Poprzednie rozwiązanie(apka Wojtka) działało emulując panel pokojowy.

Zmieniliśmy protokół komunikacji z panelem, więc apka nie działa.

A to, że zapis w nowej aplikacji działa tylko dla użytkowników, którzy zakupili moduł od Timela jest uczciwym rozwiązaniem. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekBrz

Jak najbardziej się zgadza, dla czego firma tak udanego sterownika miała by oddać pole dla netu.

Ja sam przymierzam się pod apk w telefonie, problem jest taki iż ceny są nie współmierne do zysku, lepiej doszkolić ręcistę lub emeryta  "sąsiada" aby przypilnował kotła poprawiając "stosunki międzyludzkie" przy grillu i piwku zysk obustronny.

Cennik za neta oraz za utrzymanie kontaktu (niepewnego) praktyka, aby zerknąć na aktualne parametry kotła są jak dla mnie kontrowersyjne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarepP  zakładaj sobie temat będzie prościej . Ten jest taki bardziej ogólny .

 Ale by zacząć musisz mieć przeliczone przesypywanie . Do tego kaloryczność wegla . Później się poleci . Mam nadzieję bo jak pamiętam to Twoj jest taki zaorany palnik , że go rozebrales wyczysciles i uszczelniles na nowo z poskladaniem wlacznie . 

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.