Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, cez19 napisał:

Cennik za neta oraz za utrzymanie kontaktu (niepewnego) praktyka, aby zerknąć na aktualne parametry kotła są jak dla mnie kontrowersyjne.

Cene za utrzymanie kontaktu u timela jest 0,0. Czy to wydaje ci się za dużo?,lub kontrowersyjne?

Cene za modul jest jaka jest.Ktos musial to zrobič,wymyslič ,do tego apke,serwer,program.....

Na pewno pracujesz za darmo :-)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @MarepP

Oki widzę wolisz tak . Przesyp zrób tak 

Wygas piec jeśli się nie pali to jeszcze lepiej . Nasyp węgla do podajnika . Idź do zakladki w sterowniku wygaszenie . Tam masz czas wypychania zaru . Posc go na kilka minut np 4 . Wygarnij wszystko do popielnika oczywiście czystego . Jak będziesz wygarnial to tak zrób by nie było nic na palniku w tym miejscu gdzie kończy się rura a zaczyna palenisko mamy je w v . Ustaw czas wypychania zaru na 10 minut . Po czym wygarnij znów resztę do czystego popielnika i na wagę . Waga razy 6 da Ci juz przesypywanie jakie ustawia się w sterowniku. Kolejna kaloryczność . Jeśli znasz będzie fajnie jak nie wiesz trzeba będzie kombinować . Powietrze na start minimum 6 , maksymalne ponad 30 . To będzie w dalszej części do korekty . Czas podawania raczej zostawimy . Ten palnik to krowa wielką i moc kotła lepiej ustawic większą np 22 kW u mnie to się sprawdza . Dalej palisz i obserwujesz czy się sadza robi . No i opisujesz .

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FAFAŁ napisał:

@MarepP  zakładaj sobie temat będzie prościej . Ten jest taki bardziej ogólny .

 Ale by zacząć musisz mieć przeliczone przesypywanie . Do tego kaloryczność wegla . Później się poleci . Mam nadzieję bo jak pamiętam to Twoj jest taki zaorany palnik , że go rozebrales wyczysciles i uszczelniles na nowo z poskladaniem wlacznie . 

Tak, jest wyczyszczony uszczelniony, i dziury dowiercone bo stare były zabite. Po prostu nie zrobiłem zdjęcia po robocie:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@astromax to że kolega nie napisał nowego tematu . Napisałem tu bo po pół godzinie nie można edytować swojego wpisu.:E

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, astromax napisał:

Fafał

I co ten twój post wniósł w temacie porady i ustawienia sterownika chyba nic mądrego nie napisałeś , mogłeś się powstrzymać od udzielenia takie porady

Napisz konkretniej o co ci chodzi, coś się przyczepił do Fafała. 

Jak się nie mylę to forum jest od rozwiązywania problemów. 

A jak Ci się nie podoba to napisz do mnie żebym spadał albo tu nie pisał. 

Nie rozumiem Twojego roku myślenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nie klucmy się . Lepiej jak byłby osobny wątek bo Ty dopiero uczysz się tego sterownika no i tego palnika . Edycja . Sam go dobrze nie znam ale jakoś ogarniam bez wąsów z sadzy i kalafiorow w popielniku . W popielniku jak doleca zanim zapchaja wylot  z palnika ,bo jest tak wielki że mam tylko 5 cm przerwy pomiędzy końcem palnika a ścianą kotla .

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dla mnie to nie problem.

Głupio się przyznać ale nie jestem biegły w forach i nie wiedziałem jak to zrobić. 

Czytam to forum powoli od początku i każdy się kiedyś uczył dlatego uznałem że jak mam taki sterownik to napiszę tu.

Nie przyszło mi do głowy że komuś może to przeszkadzać. Wszyscy jesteśmy ludźmi tylko że niektórzy opanowali obsługę sterownika w tak zaawansowanym stopniu że innych- np takich jak ja nowicjuszy mają w D.... :)

ale ja się nie gniewam, też się kiedyś nauczę 

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to wolę by był kolejny wątek dotyczący już konkretów kotla, palnika, sterownika . Tu ok można pisać ale to jest typowy wątek sterownika . Sam wolę nie odbiegać od założenia tego tematu . Zresztą kilka osobnych moim zdaniem konkretnych tematów zakładałem bo coś mnie nurtowalo a też nie chciałem by to gdzieś umknęło w tym temacie . To moje subiektywne zdanie moderatora z innego forum :) pozdrowil FAFAŁ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, domelo27 napisał:

Dziwnie się robi na tym forum. Ja uważam że jeżeli ktoś pisze i prosi o pomoc to należy ją bezwzględnie okazać bez przemądrzania się. Jeżel kolego MarepP masz pytania proszę o info na priv chętnie pomogę.

Też tak myślałem,  tym bardziej że tytuł tematu to "Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady"

tak jak napisałem wcześniej, od kilku dni czytam to forum od początku powstania, na początku nikt nie robił problemów wszyscy byli mili dzielili się swoimi spostrzeżeniami, nowym pomagali bez zbędnych dyskusji. Po prostu atmosfera była jak w rodzinie. 

Ale tak chyba jest na każdym forum. Na początku jest miło A później zaczyna się cwaniactwo. 

Ja potrzebowałem od bardziej doswiadczonych kolegów kilka ustawień na początek, ażeby uruchomić sterownik, później też będę wstawiał zdjęcia z wykresami i będzie zajebiście, 

tu dodać tam odjąć i może jakoś się ustawi. 

nie rozumirm po co zakładać nowy temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FAFAŁ napisał:

Jeśli o mnie chodzi to wolę by był kolejny wątek dotyczący już konkretów kotla, palnika, sterownika . Tu ok można pisać ale to jest typowy wątek sterownika . Sam wolę nie odbiegać od założenia tego tematu . Zresztą kilka osobnych moim zdaniem konkretnych tematów zakładałem bo coś mnie nurtowalo a też nie chciałem by to gdzieś umknęło w tym temacie . To moje subiektywne zdanie moderatora z innego forum :) pozdrowil FAFAŁ.

Ok,

Jakoś tam będzie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszko125

Wcześniej było napisane, że nie będzie wspierane inne opcjonalne oprogramowanie dla "konkurencji" , Timel chce przejąć inicjatywę i dla tego nie będzie innej opcji :(, problemy i tak są jak to użytkownicy "płacący" mawiają. 
Wiem że nie miało być już kontynuowane oprogramowanie pod apke Wojtka. Dla mnie np zakup oryginalnego modułu do neta jest po prostu zbędny. Mnie interesuje tylko sam podgląd. Skoro posiadam już konwerter i mogę go wykorzystać to czemu nie. A to czy kształt oryginału jest duży czy mały to pojęcie względne, wiem że inne firmy stosują abonament i np jedna z firm ma roczny abonament zbliżony do ceny modułu od Timela. Dla mnie jest za drogo,więc nie "jęcze", jednak w porównaniu z innymi Timel i tak wychodzi taniej, 0 kosztów po zakupie wsparcie ,częste aktualizacje. I chwała Timelowi za to.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo inni też chcą coś napisać . Np pytanie jaki kabel do aktualizacji . Tak masz swoje podwórko , odpowiedzi konkretne i nie masz bajzlu w temacie bo ktoś ma inne pytanie . Znając życie i tak temat zostanie wydzielony :) już coś @MarepP palisz na tym sterowniku ?

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Fafał od myślenia na tym forum jest Pan Tomek Brzozowski a my jesteśmy od zadawania pytań i udzielania odpowiedzi. A jak Panie Szanowny nie znasz odpowiedzi na zadane pytanie to poprostu czytaj sobie spokojnie posty bez docinek i zniechęcania innych. Ja uważam że na 99 procent nie posiadasz tłoka i nie masz pojęcia o ustawieniach SKZP pod tłok, więc twoja odpowiedź na zadane pytanie powinna brzmieć....kolego napisz priv do tego czy tamtego forumowicza gdyż on posiada tłok i napewno pomoże. Na tym kończę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie miało być już kontynuowane oprogramowanie pod apke Wojtka. Dla mnie np zakup oryginalnego modułu do neta jest po prostu zbędny. Mnie interesuje tylko sam podgląd. Skoro posiadam już konwerter i mogę go wykorzystać to czemu nie. A to czy kształt oryginału jest duży czy mały to pojęcie względne, wiem że inne firmy stosują abonament i np jedna z firm ma roczny abonament zbliżony do ceny modułu od Timela. Dla mnie jest za drogo,więc nie "jęcze", jednak w porównaniu z innymi Timel i tak wychodzi taniej, 0 kosztów po zakupie wsparcie ,częste aktualizacje. I chwała Timelowi za to.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Poprostu firma timel szanuje klientów. A nie ich naciąga jak inne firmy

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, domelo27 napisał:

Kolego Fafał od myślenia na tym forum jest Pan Tomek Brzozowski a my jesteśmy od zadawania pytań i udzielania odpowiedzi. A jak Panie Szanowny nie znasz odpowiedzi na zadane pytanie to poprostu czytaj sobie spokojnie posty bez docinek i zniechęcania innych. Ja uważam że na 99 procent nie posiadasz tłoka i nie masz pojęcia o ustawieniach SKZP pod tłok, więc twoja odpowiedź na zadane pytanie powinna brzmieć....kolego napisz priv do tego czy tamtego forumowicza gdyż on posiada tłok i napewno pomoże. Na tym kończę.

Wow chłopie cofnij kilka stron temat to się dowiesz o czym piszesz .jaki tłok ? Serio tłok ?  Kolega @MarepP ma palnik rynnowy i tak się składa że to samo ja mam .Rynnowy stalkotu stary relikt . Nie no padłem po Twojej wypowiedzi .brawo Ty . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zamiast mi odpisywać głupoty zwłaszcza że posiada Pan rynnę powinien Pan z życzliwością i zrozumieniem koleżeńsko odpisać zwłaszcza że jest sezon grzewczy a ktoś ma problem. Kończę wątek bo nie widzę sensu dalszej rozmowy. A jeżeli Pan chce się kłócić to należy założyć nowy post poza SKZP tu nie ma miejsca na awantury

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa banalna brawo znów Ty . Czekaj niech się podniose z posadzki hmm chociaż koło piecyka tak fajnie ciepło ah zostane tu dłużej :) można tu pisać tylko dajmy innym też pole manewru .pomyśl o kimś innym . Szukając znajdzie konkret temat a nie 600 postów z czego połowa będzie go nie obchodzić.  Co cię ugryzło ? Ze jestem modem czy co . Nie mam nic przeciw pomocy bo po to tu jestem , nauczyłem się wiele od ludzi tu i mogę też pomóc . Mam ten palnik i powiem Ci nie skończy się tylko na sterowniku . No ale rynna tłok jeden pies ważne by być uszczypliwym .

Edit 

A trzeba będzie coś podwiesić nad palnikiem .

A będzie mu grzało rurę podajnika . 

Edytowane przez FAFAŁ
Racja bez wojny :)
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze ostatnio dosyć rzadko na tym forum i chyba mam rację pozdrawiam wszystkich forumowiczów . Ps. Szwagier właśnie kupił wczoraj swój pierwszy piec na groszek i SKZP02 ale raczej tego forum mu nie polece

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Fafał jako moderator innego forum powinieneś dostrzec, że nie piszesz temat ustawień sterownika...

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.