Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Deafnezz -pozdrawiam , przy Twojej dociekliwości ustawiłbyś palnik bez moich sugestii ale miło , że pamiętałeś.

Marek , cieszę się , że polubiłeś technixa i nie chcesz go już sprzedać.

Koledzy ,  postawię na zakończenie sezonu tezę dość kontrowersyjną:

Każdy ( może prawie każdy ) palnik ,przy dobrym sterowniku i dociekliwości ( umiejętności i doświadczeniu ) palacza da się ustawić tak , aby na podstawowych paliwach spalał poprawnie.

Gorzej w przypadku paliw trudnych ale to już oddzielna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulkan chodzi ładnie kolega go zamontował zamiast dziadostwa jakim jest ekopal teraz może palić mocnymi groszami i miał też ładnie idzie jestem ciekawy jak będzie chodził RK-0 ale obawiam się że szału nie bedzie a może się mylę

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już w "Twoim " temacie o tym palniku - prawie bym go kupił , raczej z ciekawości niż potrzeby , ale zniechęciła mnie do tego niemożność uzyskania konkretnych szczegółów technicznych od producenta i narazie odpuściłem .

Z wyglądu zapowiada się obiecująco - mam nadzieję , że ktoś podzieli się informacjami o nim po zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Jestem tu nowy,

jak na początek chcę się miło przywitać i takie standardowe pytanie nieskomplikowane na początek:

Jeśli mam w programatorze pokojowym (PS-43-01) oprogramowanie 2.10 i też

w sterowniku (SKZP-02 Ślimak) oprogramowanie 2.10 to mogę bez problemu zainstalować ostatnie testowe oprogramowanie 2.21RC Ślimak i do panelu 2.20RC1 czy muszę po kolei każde oprogramowanie instalować od 2.11A i 2.11B ?

 

Za wszelkie odpowiedźi dziękuję bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto poleci pewny kabelek do aktualizacji sterownika . Chodzi o taki co można kupić w sklepach z elektroniką .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co @Jockey napisał. Mam uniteka i bez problemu wszystko idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów kocioł ma ustawione 59 st temperatura mu spadła do 55 i zaczyna ciężko myśleć by gonić do zadanej a jak dojdzie do 58 to ma Mod 98 i czyma ja dość długo ok jest pobór ciepła to czemu jak mu spadnie do np.55 nie rusza z kopyta by szybko się obudzić a nie bawić się modulacja , coś zmienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie koledzy, by przesyłać zdjęcia wykresów. Wtedy "Wariaci", Ci odczytają, prawie wszystko.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marekd napisał:

............to czemu jak mu spadnie do np.55 nie rusza z kopyta by szybko się obudzić a nie bawić się modulacja , coś zmienić ?

Witam.

Dynamikę modulacji na "7"....albo włącz dwustan ¯\_(ツ)_/¯

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze pobawić się w - Palnik modulacja,max czas przekroczenia T wpisz na 0 to nie przestanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2019 o 20:45, MarekDabrowski napisał:

Odrazu najnowsze i ustawienia fabryczne nie zapomnij spisać sobie ustawień sterownika

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cez19 napisał:

Można jeszcze pobawić się w - Palnik modulacja,max czas przekroczenia T wpisz na 0 to nie przestanie

To nie przestanie pracować -sprawdzę.Dzieki koledzy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdzie w czuwanie jeżeli:

1. Czas przekroczenia ( liczony od chwili gdy temperatura zadana przekroczy 0,5st.C ) przekroczy wartość zdaną

2. Temp. w kotle przekroczy o 5st.C temperaturę zadaną

3. Jeżeli wpiszemy czas przekroczenia 0 to po przekroczeniu o 0,5st.C wejdzie również w czuwanie

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2019 o 22:23, Jockey napisał:

Już Ci kiedyś pisałem na PW co zrobić w takim przypadku, a Ty dalej to samo...

Poczekaj aż opał w zbiorniku zejdzie do punktu w którym poprzednio go wsypałeś.

Wtedy sprawdź stan licznika i policz w ten sposób:

Potencjał podajnika = (ustawiony potencjał podajnika) x (faktyczna waga spalonego paliwa) / (wskazanie licznika w sterowniku)

To co Ci wyjdzie, to jest potencjał podajnika na tym konkretnym opale, który masz w zasobniku.

Hokery

Piszesz ..."/wskazanie licznika na sterowniku" O które wskazanie chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki oczywiście "Jockey".Jakiś słownik w klawiaturze mi sie wlaczyl

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie całkowite. Musisz wiedzieć jakie było wskazanie w momencie zasypu opału i po wypaleniu, czyli z różnicy tych wartości wychodzi jaką ilość wypalonego opału policzył sterownik. Wtedy tę wartość podstawiasz do powyższego wzoru.

Oczywiście najłatwiej to zrobić kasując licznik spalania całkowitego przy zasypie opału, bo wtedy tę wartość zużycia policzoną przez sterownik masz bez żadnych przeliczeń, ale odjąć jedno wskazanie od drugiego, to przecież żadna trudność.

Ja zerowanie robię raz do roku, na początku sezonu, wtedy mam ciągłość licznika spalonego opału przez cały rok.

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Dziękuję

Swoja droga to dziwne bo potencjał wyliczylem sposobem chyba najdokładniejszym tj.poprzez przesypanie przez 10 min,zważenie i pomnozenie przez 6.(wyszło 14,2).A mam tak że sterownik pokazuje nieco więcej ze zostało w podajniku niż faktycznie fizycznie.Czyli pewnie będzie trzeba zwiększyć potencjał poprzez wynik Twojego wzoru albo jeszcze raz fizycznie przesypać,zwazyc i pomnożyć..:)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjał podajnika przez przesyp teoretycznie jest dokładniejszy, praktyka podpowiada, że dokładniejsze wyliczenia są jak podał Jockey.

Ja miałem podobnie, wyliczenia z sterownika były inne niż pozostałość w zasobniku, trochę czasu poświęciłem na diagnozę problemu:

1. przy pierwszym uruchomieniu pieca, potencjał wyliczony przez przesyp 20 min pomnożone x 3 dało 15.6 Kg jest jedno ale pierwsze 100 Kg było wysuszone na "pieprz.

2. jak musiałem zasypywać opał prosto z worka to już widać było różnice ster/zasyp, ponownie zrobiony przesyp 16.2 Kg.

3. Cieszyłem się że jest super, aż kocioł spalił zasyp 100 Kg bo tyle sypię, pojawiła się różnica ster/zasyp,   ponownie zrobiony przesyp 16. Kg. przyczyna - sporo podziarna.

Wniosek po pierwszym kontakcie z piecem i sterownikiem: kiepskiej jakości opał Skarbek 28 Mj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sposób jest najdokładniejszy, bo jest przeliczony na podstawie tego co było, czyli podawania kilkusekundowego, konkretnego opału, który spaliłeś. W czasie normalnej pracy nie masz przecież ciągłego podawania przez 10 minut.... Stąd też pojawiają się różnice. Sprawdzenie potencjału poprzez przesyp, to podstawa do wstępnych nastaw. Przeliczenie wg wzoru, to już doprecyzowanie do konkretnego opału i czasu podawania. Poza tym przeliczenia możesz dokonywać na każdym zasypie i wprowadzać ewentualne delikatne korekty, nie trzeba wygaszać kotła i przesypywać opału przez podajnik.

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat przesypu podajnika i wyliczenia potencjału to można napisać doktorat nie da się co do 1 kg tego wyliczyć wywnioskować czy spalić i powiedzieć ze jest dobrze przy powtórnym zasypie będzie na 99% inaczej .Wszystko zależy od nacisku na podajnik czym mniej w podajniku to mamy inaczej w ślimaku nie jest napewno na 100% wypełniony węglem jak byłby to miał to mamy pewność co przesypujemy i spalamy . Mniej więcej cza wpisać i jechać z paleniem.Ja posezonowe się pobawię z przesyłem i paleniem tylko dla cieplej wody i zobaczymy jak to pójdzie mam tyle do tego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.