Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

@Kijasr w sumie to w niczym . Jedynie do póki Ci baniaka nie "nabije" będzie ster szarpał modulacją. 

A tak się zastanawiam nad takim mykiem . Potrzebuje coraz mniej mocy no bo się ciepło robi . Oczywiście z dobijania baniaka wiecie jak jest . Może mu ograniczyć modulacje np do 35 . Czemu tak . No bo jak ma grzać ta wodę może niech ją grzeje ciągle a nie szybko nabije mi piec , później zejdzie z modulacja . Później znów wskoczy na wysoką . Czy nie lepiej mu ograniczyć moc i przy większym zapotrzebowaniu go przytrzymać np 2 stopnie przed zadaną ? Wtedy by dłużej pracował przy określonej mocy a nie po to by robić zadaną .

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Momet zalaczenia baniaka 160l czy tak bardzo to przeszkadza .Mi zalacza sie 2 czasami 3 razy na dobe. 

received_313091102723474.jpeg

received_2192147047540174.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto chce to kilka stron wcześniej pisałem jak jest u mnie . Zresztą to juz takie przygotowanie pod lato .tzn się zastanawiam czy ograniczenie mocy też nie było by pomocne . W sumie to w tedy będę miał już obieg tylko baniak i piec . 

@Stoku1 u Ciebie poleciał na sto procent . Czy nie lepiej było by przytrzymać właśnie dłużej w okolicy 60 jak u Ciebie na foto widac.

@MarekDabrowski o właśnie wiosenne przemyslenia :)

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarekDabrowski napisał:

Co tam panowie wiosna idzie i kociołki będą odpoczywac

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Będę tęsknił ... (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze czekają testy trzech ruskich groszków bo poprosił mnie właściciel węglika i na następny sezon grzewczy mam na sprzedawanych przez niego kotłach instalować SKZP02 i je ustawiać jestem ciekawy co z tego wyjdzie

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma małe mankamenty jak to że nie chce palić na środku ale po małej modyfikacji jest całkiem nieźle s porównaniu do stalkotu to faktycznie mercedes

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewymiarowane nie jest kocioł 25kw i palnik też i grzeje 180m2 nieocieplony po prostu ten palnik na niskich mocach nie jest idealny a na wysokich chodzi super taka jego uroda dlatego też mam wpisane w sterownik 15kw i palnik pracuje na wyzszej modulacji i jest bardzo dobrze ot co.

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MarekDabrowski napisał:

Ma małe mankamenty jak to że nie chce palić na środku ale po małej modyfikacji jest całkiem nieźle s porównaniu do stalkotu to faktycznie mercedes

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Co masz na myśli pisząc o stalkocie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik ekopal nadaje się tyko do słabych groszków typu retopal z mocnymi sobie nie radzi poprosi koszmar za to wulkan po zaklejeniu niektórych otworów chodzi ładnie jestem tyko ciekaw jak ta nowość rk0 czy też będzie lipa jak ekopal oby nie

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to te nowe . Myślał że masz doświadczenia z tym starym :) rynnowym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Technix ma dobre palinki to ja ksiądz jestem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku zależy kto czego oczekuje na wysokie moce są nawet niezle ale na niskich sam wiesz jak to wygląda jak trochę powalczyłem i jest do przyjęcia ale super idealnie nie jest w sumie gdyby nie ty to nic bym nie walczył z tym palnikiem i nie wiedział bym że może być lepiej niż było wsumie teraz jestem zadowolony nawet ale się nakombinowalem trochę a wklejanie korony to śniło mi się po nocach.zostsje narazie przy tym co jest a rozbudowuje instalacje miał być jeszcze jeden obwód a będą jeszcze dwa tak to sobie obmyslilem .

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Technix ma dobre palinki to ja ksiądz jestem.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bo masz za duży palnik dlatego te problemy

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

Marek ładnie ci to pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, SlawekOrfi napisał:

Jak Technix ma dobre palinki to ja ksiądz jestem.

Technics :), to kiedyś, dobre sprzęty audio robił...

Ja jestem zadowolony z "Wulkana".Na początku, trochę bardziej dmuchał od strony wentylatora, jednak po paru dniach się wyrównało spalanie. Szykowałem się do wojny z nim na modyfikację ale go przeprosiłem. Ponad dwa miechy i śmiga równo, nawet na małych mocach. Przypomnę, że przesiadłem się z Eko-Pala - ja ***. Pozdrowienia dla @Jasa, bo dzięki niemu zacząłem szperać i doszedłem :)

 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.