Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu nie . Podałem o przesypie jak policzyc . Przesyp czyli potencjał podajnika . Podałem mu o mocy . I napisałem że 22kW się sprawdza u mnie . No i jakieś tam minimum i maksymum powietrza . Tak na start by było co korygować . Naskoczyliscie na mnie że się mądrkuje a jako jedyny coś doradziłem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie . Ten sterownik jest czuly na np kaloryczność . Nie ma uniwersalnych np pod rynne . A jak kaloryczność się zgadza to zaś potencjał podajnika będzie inny . Tak czy siak chłopak (tak zdrobniale bez urazy) musi od czegoś zacząć . Na pewno to nie są ideały wiem ,ale może będzie miał ciepło i w tym czasie wprowadzi korekty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarepP napisał:

Też tak myślałem,  tym bardziej że tytuł tematu to "Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady"

tak jak napisałem wcześniej, od kilku dni czytam to forum od początku powstania, na początku nikt nie robił problemów wszyscy byli mili dzielili się swoimi spostrzeżeniami, nowym pomagali bez zbędnych dyskusji. Po prostu atmosfera była jak w rodzinie. 

Ale tak chyba jest na każdym forum. Na początku jest miło A później zaczyna się cwaniactwo. 

Ja potrzebowałem od bardziej doswiadczonych kolegów kilka ustawień na początek, ażeby uruchomić sterownik, później też będę wstawiał zdjęcia z wykresami i będzie zajebiście, 

tu dodać tam odjąć i może jakoś się ustawi. 

nie rozumirm po co zakładać nowy temat.

 

Olej  cwaniaków . Nie szukaj innego fotum. Koledzy pomogą.

Jak zauważłeś to ceaniaki nawet ortografii nie znają...

Na początek musisz wstępnie wpisać potencjał. Powietrze min 9 max 40. Najprościej sprawdzić przy ilu procentach ma najwięsze obroty. Ja mam przysłonięty wentylator. 

Ustaw kaloryczność.

Jeżeli ogień będzie za blisko podajnika  to zmniejsz kalorie. Jak będziesz miał ni wypalone kawałki w popiele to zwiększ kalorie. 

To na początek. 

P. S

Ma efekty trzeba poczekać. Zmieniamy po jednym parametrze i czekamy :)

Powodzenia!

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisał @8010 już mamy różnice . Od czegoś trzeba wystartować . Co wyjdzie się okaże w kotle przy obserwacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FAFAŁ jednak mało wiesz o rynnie. 

Piszesz dyrdymały.

Jesteś od stycznia na forum więc musisz się duuuużo uczyć....

Do tego jesteś bardzo zarozumiały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trace się w dyskusję .Jest tu na forum trochę modrych ludzi który chętnie pomogą ale przez takie właśnie przepychanki słowne nie chcą pisać

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @8010

Zarozumiały w jakim sensie ? Ok schodzimy na mój temat ok wybaczcie . Gdzie byłem zarozumiały . Prosząc o nowy temat . Od stycznia tu jestem i napisałem kilka tematów ,czemu . Bo nie jak miały się do tego głównego . Ze wychodzę z założenia że lepiej mieć swój i w nim wszystko pisać odnośnie swojego sprzętu . Może i to złe ,moze . A że  tak napisałem do @domelo27 to było nieporozumienie . On naskoczył ja oddałem , toporek zakopany . Po sprawie miejmy nadzieje . Uwierz mi nie jestem znawca tematu oj nie . Coś tam pale na nim i broń cię Panie Boże że ja znawca . Mówię ten palnik to kiszka i jest klopotliwy .  Zgodziłem się z Tobą i napisałem że już są różnice . Nie mówię bierz moje ustawienia jego są złe . Są różnice do korekcji z czego się wyjdzie i na co zobaczymy . Jest tu wielu ludzi mających pojęcie o tym np @Jockey po jednym foto wykresu prześwietlił mi ustawienia i musiałem opisać niemal całą instalację by wytłumaczyć czemu mi tak szarpie modulacja . Pozdro bo masz oko . 

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady......... Myślmy szerzej i zakończmy wszelkie spory bo naprawdę nowi użytkownicy SKZP nie będą pisać na forum. Kultura osobista i chęć podzielenia się zdobytą wiedzą się należy dla każdego a zwłaszcza nowych forumowiczów zaczynajacych korzystanie ze sterownika. Ja kilkukrotnie zwracałem się z pytaniami do osób z potężną wiedzą i za każdym razem otrzymałem wyczerpującą rzetelną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafał , nie przejmuj się - Koledzy po prostu nie zrozumieli Twoich intencji .

Chętnie czytam ten wątek ale w 600 stronach naprawdę ciężko jest się poruszać , stąd tam gdzie jest to możliwe wskazane byłoby zakładanie nowych tematów -służy to przejrzystości zagadnień , szczególnie dla tych , którzy chcieliby się trochę dowiedzieć.

Edytowane przez Jasa
literka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Jasa tego chciałem uniknąć . Ciężko się porusza w tak długim temacie i w połowie odechciewa się go czytać.

@domelo27  Panie jestem za jak najbardziej za.  Kto dołączy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, domelo27 napisał:

Chyba się nie doczekam do aktualizacji na zabudowę do końca sezonu. Szkoda.

Jeszcze roczek może dwa i będzie!

Sprawdzałem, i stwierdzam, że obiecanki na tłoki i zabudowy otrzymujemy od stycznia 2018.

Już straciłem rachubę ile wersji testowych wyszło na ślimaki.

Nas jest po prostu mało i dlatego ma się nas w du......p dużym poważaniu.

Poczytaj sobie posty z marca zeszłego roku, jeszcze tydzień jeszcze kilka dni potem za ciepło i wreszcie koniec sezonu. W tym roku  jest to samo. Obawiam się, że w przyszłym też tak będzie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi ciebie kolego ale jak to bywa w interesach są ważniejsze zeczy do robienia np. Palenie Peletem. Ja tez prosiłem o kilka zmian i bez efektu taki nasz los cza czekać nie wiadomo jak długo, powodzenia .

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie mi ktoś co to mogło się stać jak mi wyświetlił awarie zanik płomienia , opał w zasobniku jest mech.wszystko ok a tu taka awaria , ale po 6 godz. Stania uruchomiłem bez rozpalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura spalin najprawdopodobniej spadła za nisko jeśli masz wersję softu 2.20 to był problem z wyjściem z czuwania wygraj 2.21rc

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję że nowa wersja softu wyjdzie jeszcze w tym sezonie grzewczym do zabudowy. Jestem narazie cierpliwy i czekam ale fakt jest taki że jeżeli się obiecuję to się dotrzymuje słowa a nie ciągle odkłada i trwa to w nieskończoność. Narazie czekam. I proszę Pana Tomasza o jakąś informację odnośnie aktualizacji. Rozumiem że nie ona jest najważniejsza dla firmy ale jeżeli już wychodzi nowa to powinna być na wszystkie wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marekd napisał:

Podpowie mi ktoś co to mogło się stać jak mi wyświetlił awarie zanik płomienia , opał w zasobniku jest mech.wszystko ok a tu taka awaria , ale po 6 godz. Stania uruchomiłem bez rozpalania.

To nie żadna awaria...

Pochwal się jaką ustawiłeś temperaturę obniżenia kotła, to będziesz miał odpowiedź dlaczego tak się dzieje..., poza tym wyczyść czujnik spalin.

Jeżeli temperatura spalin przez (bodajże) 3 godziny nie rośnie i jest niższa od temperatury kotła, to Ci się wyświetli zanik płomienia, brak paliwa wyskoczyłby, gdyby sterownik przeszedł w modulację i nie rosła temperatura spalin oraz kotła.

A u Ciebie kocioł nie przechodzi w modulację, bo cały czas masz przekroczoną zadaną na kotle z uwagi na dużą wartość obniżenia temperatury kotła (po co aż 20 stopni obniżenia? chcesz prowadzić kocioł na zadanej, która po obniżeniu wynosi 35 stopni albo jeszcze mniej?) Poza tym masz do poprawy wartości czuwania.

A jeśli nie masz tak dużej wartości obniżenia to wgraj nowy soft jak radził MarekDabrowski

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, domelo27 napisał:

8010 dzięki bo naprawdę coś mnie tknęło i szkoda mi się zrobiło człowieka. Ale przynajmniej wstępne ustawienia będzie miał, podogląda zrobi  korektę i będzie zadowolony. Tak trzymać

Od tego jesteśmy żeby sobie pomagać. W rządzie mają gorszy sort ale nie tutaj. 

Jest ciepło wiec dużo nie zaobserwujesz ale jakby coś to czekamy na relację

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jockey temp mam 56 a obniżam na 51 to nie 20 stopni .Co tam poprawiać w czuwaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak, to wgraj nowy soft, bo kocioł się odstawił, przy temperaturze ok 50, a nie powinien

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam ogrzewanie podłogowe, z termostatów pokojowych do kotłowni zostały poprowadzone przewody, czy mogę jeden z nich podłączyć pod SKZP-02 jako czujnik temperatury pokojowej, dzięki czemu sterownik z pomocą siłownika mieszacza dobierałby odpowiednią temperaturę na wyjściu?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie siłownik mieszacza współpracuje z temperaturą zewnętrzną (albo nie jest mi znana inna możliwość sterowania mieszaczem), z termostatów pokojowych to raczej tylko na pompę CO. Może przez panel pokojowy można sterować także mieszaczem, ale jego też nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.