Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Mozesz korygować troszkę przesłoną . Zależy ile masz ale przerwa około 3cm jest spoko .5-25 wygląda rozsądnie  bo wcześniej to ostro wiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam na maksa otwartą przysłonę i jest płomień idealny, wcześniej kombinowałem 2, 3 czy tam pół przymknięta to zawsze albo nie dopalony albo spieki, po otwarciu problem znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aikon91 napisał:

 

20190227_172251.jpg

Temperatury kotła, podłogówki i spalin mamy podobne. Spalanie też około 10kg.  Ale średnią mocy masz 49%, ja mam 26 i już wiem, że mój kocioł nie będzie pracował w interwale! W życiu never. :-) Bo to tak wygląda, jak interwał :-P

Edytowane przez Deafnezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam usuneta przyslone.Jest dobra može przy czuwaniu.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnią moc mam 49% bo jadę na ustawieniach 8kw. Gdybym zwiększył na 12-14kw to pewnie było by podobnie jak u ciebie. Masz jakąś propozycję żeby tak nie skakał wykres?

P.S to nie interwał

Deafnezz  pokażesz wykres?

Edytowane przez aikon91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak bardzo zanizyles moc kotła to sustawienia powietrza nie za bardzo pomogą jeśli to nie pomoże i średnia u ciebie jest 49%to minimalna modulacja powinna być około 30%

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnią moc mam 49% bo jadę na ustawieniach 8kw. Gdybym zwiększył na 12-14kw to pewnie było by podobnie jak u ciebie. Masz jakąś propozycję żeby tak nie skakał wykres?
P.S to nie interwał
Deafnezz  pokażesz wykres?
Proporczycja tak żeby założyć pompę kotłową i problem zniknie a tak nic nie wskórasz

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak powrót zimny to normalne że płynnej modulacji nie będzie,bo kocioł co jakiś czas jest zalewany zimną wodą,jeśli cwu włączone to dlaczego masz zimny powrót,myślę że za mały bieg pompy cwu-mały przepływ przez kocioł,to nawet widać na wykresie.

Musisz zmniejszyć deltę,tak aby temp.powrotu była podobna do temp.kotła +- 5 stopni góra.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CWU wyłączyłem żeby zobaczyć ile mniej spali. Z CWU ładniej to wygląda np tak:

 

20190222_073935.jpg

20190217_091631.jpgCo do pompy kotłowej to zrobi sie jak sie ociepli

Edytowane przez aikon91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiesz o co chodzi w tym wszystkim.Pewnie że może trochę więcej spala z ciepłym powrotem i to u wszystkich użytkowników,ale wez pod uwagę ile ci kocioł wytrzyma z zimnym powrotem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, slawek56 napisał:

@aikon91 jaką masz temp powrotu i czy cwu włączone na stałe?

Sama temp. powrotu ma znikomy lub żaden znikomy wpływ na stabilną pracę kotła. Czujnik powrotu można odpiąć lub podłączyć pod zasilanie kotła, a i tak dokąd w całym kotle nie będzie równomiernej temp. kocioł będzie skakał z modulacją. Bez pompy kotłowej, lub bez pompy cwu włączonej na pracę ciągłą nie osiągniesz stabilnej pracy kotła. Tak skzp ma zaprogramowany algorytm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oldek,czujnik powrotu oszukasz,ale zimnej wody na dole kotła,która za chwilę będzie na górze kotła-nie oszukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi: po jaką cho..rę obniżacie moc palnika. Jeżeli masz moc np. 15kw to spali mniej i na małych modulacjach. Jak zaniżysz to musisz spalić dużo.

To tak jakby tir miał silnik od malucha.

Druga sprawa to jak jest cieplej na zewnątrz to w końcu palnik ma prawo wejść w czuwanie. 

Przecież hsk jest ciepło to " świeczka" ogrzeje pokój.

Ja jak ustawiłem palnik 3 lata temu to nic nie zmieniam. Jak chce to niech się na wiosnę odstawia. W zimę mam upał w domu. I tak ma być. Kotłownia jest po to żeby wywalić popiół i dosypać węgla. Ewentualnie wypić piwko jak coś grzebierz w piwnicy czy garażu.

P.s

Jak ktoś twierdzi że za dużo spala to polecam ogrzewanie gazowe. 

Wszyscy którzy założyli gaz nagle polubili 19-21 max w domu :)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.