Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.01.2019 o 09:18, marekd napisał:

Po czasie spędzonym na walce takie efekty mogą być myśle , ale spalanie duże bo dziurawy dom. Jak to oceniacie .

8D7DE7E8-B74D-4B6A-A3A5-03CB8E481ADA.jpeg

Witam.

A czym kolega pali? słomą? czy sianem? Wynik 6.7kW z 1.5kg opału to jest ok.15,5MJ a to nie jest wartość opałowa węgla tylko owsa, słomy czy siana (nie czepiajmy się szczegółów)

a węgiel to myślę że od 22MJ w wzwyż.....

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę Yaro .Pale powiedzmy ekogroszkiem z Wesołej ma 29 MJ , o siano i owies to trochę trudno mi magazynować bo duuuuzo by tego trzeba . Wartość do stera wpisana 22 MJ . Z Twojej odpowiedzi mam myśleć ze za duzo spałam ? Kolego jak pisałem dom jest dziurawy i nie ma możliwości inwestowania w niego wybudowany na przełomie 19/20 wiek wiec nie ma co wymagać ze będzie super spalanie inst. stara przecież pisałem jak i co .Dziekuje za informacje i podpowiedz.

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę Yaro .Pale powiedzmy ekogroszkiem z Wesołej ma 29 MJ , o siano i owies to trochę trudno mi magazynować bo duuuuzo by tego trzeba . Wartość do stera wpisana 22 MJ . Z Twojej odpowiedzi mam myśleć ze za duzo spałam ? Kolego jak pisałem dom jest dziurawy i nie ma możliwości inwestowania w niego wybudowany na przełomie 19/20 wiek wiec nie ma co wymagać ze będzie super spalanie inst. stara przecież pisałem jak i co .Dziekuje za informacje i podpowiedz.
 
Z tą kalorynoscia ekogroszku to chyba oszukują bo z dwóch składów węgla kaloryczność się zgadza z deklarowana a z trzeciego składu żaden myślę tak że sprzedają jakieś guwno a certyfikat dają od innego dobrego groszku bo jakby Polak Polaka nie oszukał to byłby chory

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, broda1301 napisał:

Mam pytanie do kolegów co grzeją Priorytet CWU.

NADWYŻKA TEMPERATURY KOTŁA jaką wartość tego parametru macie ustawioną?

I jak dokładnie działa ten parametr ? 

Ja chce aby kocioł nie zmieniał temperatury kotła jak grzeje CWU, a on ustawia sobie ją jak chce.

Nadwyżka kotła od zadanej temperatury CWU np. CWU ZADANA 44°C+ NADWYŻKA KOTLA 10°C= ZADANA KOTŁA 54°C

Edytowane przez raxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Oldek napisał:

Yaro, mam dziś pod górę. Napisz mi jak to obliczyłeś.

Witam.

Z fotki sterownika image.png.b6bb5769459d3c8cbe488834e735dcc4.png  6,7kW - 1.5kg. Kolega ma taki parametr wyświetlany kocioł aktualnie aby uzyskać 6,7kW mocy zużywa 1,5 opału na godzinę. Proporcja jest zachowana w całym zakresie mocy...Moc aktualna wyświetlana i spalanie aktualne do tej mocy również... zobacz przy małych modulacjach (mocach) i w większych. Uwaga na korekty podawania ...

To jest proporcja czyli z 1kg ok.4,46kW =ok.15,6MJ. kolega może mieć jeszcze korektę podawania ale musiałby mieć ją dużą.

Przykład teraz mój aktualny:  9kW- 1,6kg/h -- czyli 1kg= ok.5,6kW/h = 20,2MJ (ale teraz właśnie idzie owies z miałem w mieszance :) ) większe zużycie bo aktualnie bufor się ładuje mocniej :))

20190113_143310-1.jpg.9e24fe2ccd4956b44f772a9f693cd04e.jpg20190113_143331-1.jpg.5d6acbaedbcec47537c19f02aa445c46.jpg

Yaro

 

 

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Oldek napisał:

Yaro, mam dziś pod górę. Napisz mi jak to obliczyłeś.

"Z górki" wygląda to tak:

6,7 /1,5 X 3,6 = ok. 16

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:))) właśnie napisałem około, ale dobrze że kolega taki sposób pokazał... młodość górą :((

 16MJ to nie wartość węgla.... no chyba że brunatnego. Dzięki za podpowiedź.,

Pozdrawiam Yaro

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, YaroXylen napisał:

Witam.

Z fotki sterownika image.png.b6bb5769459d3c8cbe488834e735dcc4.png  6,7kW - 1.5kg. Kolega ma taki parametr wyświetlany kocioł aktualnie aby uzyskać 6,7kW mocy zużywa 1,5 opału na godzinę. Proporcja jest zachowana w całym zakresie mocy...Moc aktualna wyświetlana i spalanie aktualne do tej mocy również... zobacz przy małych modulacjach (mocach) i w większych. Uwaga na korekty podawania ...

To jest proporcja czyli z 1kg ok.4,46kW =ok.15,6MJ. kolega może mieć jeszcze korektę podawania ale musiałby mieć ją dużą.

Przykład teraz mój aktualny:  9kW- 1,6kg/h -- czyli 1kg= ok.5,6kW/h = 20,2MJ (ale teraz właśnie idzie owies z miałem w mieszance :) )

20190113_143310-1.jpg.9e24fe2ccd4956b44f772a9f693cd04e.jpg20190113_143331-1.jpg.5d6acbaedbcec47537c19f02aa445c46.jpg

Mam rozumieć ze za duzo spałam ale jak to ujarzmić jak taka sytuacja budowla . Piec grzeje cały czas cwu 140 l robi jako odgrzanie powrotu i w układ. Jest tylko jedna pompa chodzi na 3 a tak mam problem z grzejniki w jednym pokoju bo ledwo grzeje . Piec nie kopci na żadnej mocy to dlamnie jest tez ważne jest to stary hef z pionowymi wymiennikami . Jak masz jakiś pomysł by było lepiej to proszę podpowiedz.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę.

Nie..... tylko zauważyłem, że parametry w sterowniku masz troszkę inne niż deklarujesz czym palisz (kaloryczność), wygląda że masz inną kaloryczność wpisaną niż jest faktycznie.

Oczywiście różnice są zawsze ale tak duże mogą wynikać z problemów z palnikiem , kotłem lub innym...

Yaro

Edytowane przez YaroXylen
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, gmaj22 napisał:

"Z górki" wygląda to tak:

6,7 /1,5 X 3,6 = ok. 16

 

Ok, a żeby było już całkiem z górki, co to jest ten przelicznik 3,6. Czy przytoczony wzór jest prawidłowy dla obliczenia wartości opałowej grochu wg. wskazań sterownika SKZP.

Moc aktualna/Spalanie chwilowe*3,6==MJ wartość opałowa ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Oldek napisał:

 

Ok, a żeby było już całkiem z górki, co to jest ten przelicznik 3,6. Czy przytoczony wzór jest prawidłowy dla obliczenia wartości opałowej grochu wg. wskazań sterownika SKZP.

Moc aktualna/Spalanie chwilowe*3,6==MJ wartość opałowa ??

 

To jest przelicznik kW /MJ... 1kWh=3,6MJ.... jak kolega gmaj22  przypomniał.

Yaro

Edytowane przez YaroXylen
kolega Jasa mnie uprzedził :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, YaroXylen napisał:

Witam kolegę.

Nie..... tylko zauważyłem, że parametry w sterowniku masz troszkę inne niż deklarujesz czym palisz (kaloryczność), wygląda że masz inną kaloryczność wpisaną niż jest faktycznie.

Oczywiście różnice są zawsze ale tak duże mogą wynikać z problemów z palnikiem , kotłem lub innym...

Yaro

Yaro nie ma mnie teraz w domu , ale na pewno kaloryczność jest wpisana inna niż deklarowana ze składu i korekta jest wniesiona jak przyjadę to dam znać o tych parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Oldek napisał:

@marekd mam pytanie, czy czasami ta Twoja Wesoła nie jest z Kareny ? 

A co taki zły jest ten z kadeny na przyszły sezon chciałem go kupić  .  Aktualnie palę  seledynowym  właśnie  z kareny i tona starcza na ponad 4 miesiące no ale ogrzewam tylko 85 m i zimę mamy jaka mamy he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, raxx napisał:

Nadwyżka kotła od zadanej temperatury CWU np. CWU ZADANA 44°C+ NADWYŻKA KOTLA 10°C= ZADANA KOTŁA 54°C

To nie jest takie proste gdyż   parametr bierze pod uwagę histerezy CWU.

Panie Tomku proszę o wyjaśnienie jak to jest i z czego sterownik wylicza temperaturę nadwyżki dla CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, broda1301 napisał:

To nie jest takie proste gdyż   parametr bierze pod uwagę histerezy CWU.

 

Histereza CWU nie ma nic wspólnego z nadwyżką temperatury kotła. Przeczytaj dokładnie instrukcję jak dziala nadwyżka.

Edytowane przez raxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja brzmi bardzo lakoniczne.

Ja mówię o tym co widzę na sterowniki. 

Temp. CWU 42, nadwyżka 18 wiec temperatura kotla powinna byc 60, a jest 70. Gdy histerezy CWU która jest na 12 zmniejsza do 4 to temp kotła 52. Więc o co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marekd napisał:

Yaro nie ma mnie teraz w domu , ale na pewno kaloryczność jest wpisana inna niż deklarowana ze składu i korekta jest wniesiona jak przyjadę to dam znać o tych parametrach.

Yaro zdjęcia do wglądu 

25F6C3E9-81BD-4343-AC4A-6E87B8E5A210.jpeg

AB81F856-CAA2-4A9B-82EC-24B59AC24A80.jpeg

2B489319-2CA5-424E-ACBF-6B25DC45B2E5.jpeg

20EDEE5A-F254-4D55-997D-40E1521A615A.jpeg

97368BEC-42A2-45F2-84C6-5704366E1B8D.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale moim zdaniem masz dziwne parametry. 30% korekty? Powinieneś ustawić dokładniej kaloryczność i starać się zejsć z korektą do 0.

Pytanie co za palnik z takim potencjałem? Piszesz w profilu że piec 25kw a potencjał 10.5...

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, broda1301 napisał:

Poszedłem sprawdzić jeszcze raz i teraz jest tak jak kolega pisał temp CWU 42 + 18 nadwyżka i tak temperatura kotła jest 60, a wcześniej tak nie było.

Jak wymuszałes ręcznie podnosząc temperaturę zadaną CWU to tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.