Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ale się uspokoiło na forum

...chyba wszyscy tuptają nóżkami, czekając na soft 2.17S ;-)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ktm6107 napisał:

Kiedy wersja testowa dla podajników tłokowych?

Do tłokowych i zabudowy miała się pojawić 2 tygodnie po udostępnieniu softu V2.17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2016 o 11:53, rumunn9r napisał:

 

Witam szanownych palaczy. Palę Varmo.

Dom 240 mkw.

Uwzględniając zdjęcia, poradzcie czy coś zmienić....może spalanie zmaleje ale najistotniejsze jest to aby nie kopcił i w kociołku  było siwo???!!

Screenshot_20181219-185619.png

Screenshot_20181219-185722.png

Screenshot_20181219-185635.png

Edytowane przez KBkalwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slawek56 napisał:

Do tłokowych i zabudowy miała się pojawić 2 tygodnie po udostępnieniu softu V2.17

Ooo! To chyba już za parę godzin.

slawek56 dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ciśnijmy tak pana Tomka.

Nawet jeśli nowy soft będzie za miesiąc, to się cieszmy.

Pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Mam problem z ustawieniem kotła na sterowniku skzp02, nie mogę dobrać odpowiednich parametrów, albo żużluje albo spieka w dodatku delikatnie kopci, komora powietrza czysta, pali z każdej strony równomiernie ale tak jakby środkiem nie dopalał widać czarny węgiel, ale pod spodem czerwony, kopczyk ok 2 może 3cm . Nie jest to wina groszku ponieważ jeszcze miesiąc temu wypalał się na pyłek. Jak ma w ogóle wyglądać palenisko przy min mocy dmuchawy i zatrzymaniem mocy min na 10%.? po ok. 2 godzinach takiej pracy na min kopczyk się delikatnie zapada i widać nie dopalony groszek.

-Kocioł- 19KW- Zębiec Kp19c

-Palnik pancerpol- 24KW

-Dmuchawa WPA05 (bez klapki, chyba 40W)

Ustawienia:

-Moc kotła 24KW

-min.moc dmuchawy 21% (delikatnie kopci)

-max.moc dmuchawy 37% (również delikatnie kopci ale jednocześnie wypala sadzę osadzoną w kotle )

-modulacja 10%-70% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę.

Może ja tak delikatnie zasugeruję....Jeśli węgiel żużluje może to być wina wiatru ... jeśli się węgiel spieka....to węgiel do .......

Jak się spieka to raczej niewskazana praca w PID, jeśli już to z ograniczeniem mocy, albo w dustanie(interwał)

59 minut temu, klass napisał:

(również delikatnie kopci ale jednocześnie wypala sadzę osadzoną w kotle ) 

To w końcu kopci czy wypala sadzę,...... kopci to deficyt(za mało) tlenu,  wypalanie to nadmiar, kopcenie może zachodzić przy nadmiarze tlenu spowodowanym wystudzeniem paleniska.

Masz fotkę moc minimum modulacji tylko płomień większy gdyż miał z owsem, ale widok prawidłowy...tak myślę..

20181220_135524_Burst01.thumb.jpg.df041d7dc07f724cc5c3dbc3ae14feb7.jpg20181220_135055.jpg.9f87c83d7bd0d133a5efd5d13ef4812a.jpg

Pozdrawiam.YARO

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że tu połowa informacji dotyczy samego sterownika skzp a połowa już mniej związanych i trudno tu już doszukać się konkretów , zapraszam na nowo powstałą grupę na fb o sterowniku SKZP

https://www.facebook.com/groups/2078262175766907/

Edytowane przez tomek8507
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2018 o 14:27, TomekBrz napisał:

.......

Panie Tomku ... tylko nas Pan nie zostawi tu na forum... Bo na FB to ja Pana między jakimś durexem, tampaxem czy jaką maszynką do golenia  swoim starym wzrokiem nie dostrzegę..  :(((( a szkoda by było....

Pozdrawiam. YARO

 

Edytowane przez YaroXylen
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a kto tu zrobił ten burdel ? Odpowiedz sobie sam ale po cichu .Ktokolwiek tu przyjdzie pyta o to samo co było 300 stron wstecz ,nikt z nowych klientów nie czyta instrukcji tylko pyta tu o to co było omawiane 350 stron wstecz ,jak jest podejmowany konkretny temat nie o instrukcji obsługi to zaraz jest przykrywany tematem zbędnym ( a jaki jest potencjał jaki kopczyk ) i tak w kółko to samo wszyscy liczą na tak zwanego gotowca wpisać i mieć wysrane na cała filozofię sterownika no przecież zadałem pytanie oczekuję odpowiedzi to jest żałosne a zarazem bardzo wkurwia....ce jak się czyta wiecznie biadolenie narzekanie i krytykę .Z mojego punktu widzenia to możecie nawet założyć partię o nazwie skzp-02 i tez będzie żałosna do puki nikt z was nie zacznie zadawać pytań z sensem istnienia tego tematu .To przykre co napisałem i wiem że zaraz będą wywody i znów żale w moim kierunki ale mam to w czarnym kominie .
Zapomniałem napisać nad palnikiem na wysokości 20 cm wieszamy ceramiczną bombkę ale czerwoną poprawia spalanie i jest czyściej w kotle .
Klaudiusz ma rację tu jest wszystko i nic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy.

Tytuł wątku jednak jest jaki jest....

Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

a nie np. zagadnienia i problemy techniczne

Więc ......  ://

Pozdrawiam. YARO

Edytowane przez YaroXylen
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Klaudiusz3 napisał:

Zapomniałem napisać nad palnikiem na wysokości 20 cm wieszamy ceramiczną bombkę ale czerwoną poprawia spalanie i jest czyściej w kotle .

:)))) a ta czerwona ma być z mikołajem czy z gwiazdkami? bo w paski to będzie na kopcić :))

Cicha noc, święta noc.....Pokój niesie ludziom wszem.....

Yaro.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Klaudiusz3 napisał:

Kolego a kto tu zrobił ten burdel ? Odpowiedz sobie sam ale po cichu .Ktokolwiek tu przyjdzie pyta o to samo co było 300 stron wstecz ,nikt z nowych klientów nie czyta instrukcji tylko pyta tu o to co było omawiane 350 stron wstecz ,jak jest podejmowany konkretny temat nie o instrukcji obsługi to zaraz jest przykrywany tematem zbędnym ( a jaki jest potencjał jaki kopczyk ) i tak w kółko to samo wszyscy liczą na tak zwanego gotowca wpisać i mieć wysrane na cała filozofię sterownika no przecież zadałem pytanie oczekuję odpowiedzi to jest żałosne a zarazem bardzo wkurwia....ce jak się czyta wiecznie biadolenie narzekanie i krytykę .Z mojego punktu widzenia to możecie nawet założyć partię o nazwie skzp-02 i tez będzie żałosna do puki nikt z was nie zacznie zadawać pytań z sensem istnienia tego tematu .To przykre co napisałem i wiem że zaraz będą wywody i znów żale w moim kierunki ale mam to w czarnym kominie .

Zapomniałem napisać nad palnikiem na wysokości 20 cm wieszamy ceramiczną bombkę ale czerwoną poprawia spalanie i jest czyściej w kotle .

I dlatego na tej nowej grupie będzie można śmiało pytać , nawet jak coś było już omawiane 300 czy 500 stron wcześniej , ot taka różnica. Nie każdy ma czas czy ochotę wertować cały wieczór kilkanaście stron czegoś co nie do końca dotyczy samego sterownika. Wchodząc tu interesuje mnie temat stricte sterownika a nie problemy erekcyjne co poniektórych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek8507 nie cytuj moich wypicin bo to nie ma sensu ,Ty jako początkujący widzę masz wiedzę , i za to szacunek pozdrawiam .

A po świętach zdejmujemy bombki i zakładamy puste garnki plastikowym uchem do góry .

Wesołych Świąt .

Edytowane przez Klaudiusz3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomek8507 napisał:

I dlatego na tej nowej grupie będzie można śmiało pytać , nawet jak coś było już omawiane 300 czy 500 stron wcześniej , ot taka różnica. Nie każdy ma czas czy ochotę wertować cały wieczór kilkanaście stron czegoś co nie do końca dotyczy samego sterownika. Wchodząc tu interesuje mnie temat stricte sterownika a nie problemy erekcyjne co poniektórych

Szanowny kolega niech idzie i pyta bo....

 

Godzinę temu, tomek8507 napisał:

trudno tu już doszukać się konkretów , zapraszam na nowo powstałą grupę na fb o sterowniku SKZP 

To dlaczego nie poszedł tam kolega po stricte konkretne informacje a nie zaśmieca dalej wątek?

Pozdrawiam.. Yaro

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest trochę bałagan ale twprzony przez gatstkę forumowiczów. 

Tylko czy ktoś kogoś na siłę tutaj trzyma? 

Facebook to nie to co otwarta grupa ludzi służących radą. Może często powtarzamy jakieś tematy ale po to tutaj jesteśmy- żeby pomagać nowym użytkownikom a nie tylko starym wyjadaczom :)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek8507 napisał:

I dlatego na tej nowej grupie będzie można śmiało pytać , nawet jak coś było już omawiane 300 czy 500 stron wcześniej , ot taka różnica. Nie każdy ma czas czy ochotę wertować cały wieczór kilkanaście stron czegoś co nie do końca dotyczy samego sterownika. Wchodząc tu interesuje mnie temat stricte sterownika a nie problemy erekcyjne co poniektórych

Baba z wozu koniom lżej!

Łez lać nie będziemy.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech wszyscy przestaną pisać, niech wszyscy przestaną czytać; to może wreszcie będzie ład i porządek

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko , ale macie ból doopy jakby facet wam córkę skrzywdził albo żonę podebrał. Przecież nikt wam nie każe stad odchodzić. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie przysłowie:

"Nie pamięta wół, jak cielęciem był"

Każdy z tzw. "starych wyjadaczy" był kiedyś świeżakiem w temacie ustawień sterownika SKZP-02,  też popełniał błędy i szukał porad u bardziej doświadczonych kolegów, którzy swoją "przygodę" z tym sterownikiem zaczęli już wcześniej.

To, że nowi użytkownicy zadają powtarzające się pytania? to i nic w tym dziwnego, bo to co dla jednego jest jasne i oczywiste, dla drugiego już takie nie jest.  Wszak "kto pyta - nie błądzi"

Niemniej Instrukcję obsługi przeczytać trzeba, a najlepiej to ze zrozumieniem... I od tego należy zacząć.

Nikt tu przecież w tym wątku nikogo do niczego nie zmusza, ani do czytania, ani do odpowiedzi na te same pytania.

07.gif dla każdego sympatyka SKZP

Edytowane przez Jockey
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O głos rozsądku szacun-ek !

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.