Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już nawet zlikwidowałem minimalny luz między zaworem a siłownikiem, bo miałem przypuszczenia że to może być przyczyna :) W tej chwili jest tak spasowane że włos nie wejdzie :)

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, abcde napisał:

Bardzo ładny ale na końcu Ci wygaslo:))

To jeden z nielicznych ładnych wykresów bo często mam takie 

5CBCED1C-AAA4-435E-944B-462954B5014C.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Co prawda to prawda, w kotle pełno sadzy ale co zrobić jak kocioł sporo przewymiarowany ???

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki testu przy wzmocnieniu dynamiki 1. Obecnie testuję wzmocnienie 2, na początek wzrosło nieznacznie spalanie. Instalacja z grzejnikami i zaworami termostatycznymi, pompa CWU włączona na stałe.

Palen_wzmocn_1.jpg

Edytowane przez kacper12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśni ktoś dlaczego nie mam podświetlonego mieszacza? Temperaturą na grzejniki steruje mieszacz i wczoraj wszystko było ok. 

953C8973-DBCC-4643-9BBA-9A9A73C27C5F.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pokazałeś wcześniej to włączenie korekty pogodowej to działa niezależnie czy mieszacz będzie aktywny czy nie poprostu przyciśnie żeby było na czerwono i zapisz

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , był wylaczony ale to dziwne bo nikt poza mną nie dotyka sterownika a jeszcze kilka godzin temu było wszystko ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , masz racje. Dziś podłączyłem moduł internetowy i widocznie ustawiło się na nieaktywne. 

A tak przy okazji , nie dało się szefie tego wtyku do kabelka dać z tylu tego panela pokojowego co wam wysłałem ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś też mieszacz nie pokrywa się z sterownikiem.Trzy krotne próby pozycjonowania nic nie dały,dopiero ręczna korekta pomogła.Przed aktualizacja tego nie bylo.Czy jest możliwość ewentualnego przestrojenia mieszacza do starszej wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Chciałbym zadać pytanie, które dla fachowców i osób obytych ze sterownikiem może okazać się banalne jednak dla "świerzaka" w SKPZ-02 (no możne nie do końca), jest odkrywaniem na nowo koła.

Zmniejszając moc pracującego stabilnie kotła(palnika) z 25kW na 10kW, które parametry sterownika, w którym kierunku się zmieniają (rosną czy spadają), zmieniając tylko ten parametr i żaden inny.... jak na fotce: 20181214_072820-1.thumb.jpg.cab75af92a6bde20421c7f1afca81349.jpg

:))) mogę spodziewać się odpowiedzi typu .... to sobie zmień i popatrz ... no właśnie chciałbym uniknąć odkrywania tego koła, gdyż przypuszczam że następują również zmiany"długodystansowe"... i stąd moje pytanie do szanownego grona kolegów.

Pozdrawiam. YARO

 

 

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przy tym samym powietrzu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Właśnie zastrzegłem ... nię dotykając innych parametrów tylko zmiana mocy z 25kW na 10kW....

Tylko czy aby na pewno? Przecież przesyp ani wiatr się cyfrowo nie zmienia... no chyba że w błędzie jestem....

Pozdrawiam. YARO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, YaroXylen napisał:

Właśnie zastrzegłem ... nię dotykając innych parametrów tylko zmiana mocy z 25kW na 10kW....

Jeśli dla 25kW miałeś powietrze np 25 i zmieniasz tylko moc na 10kW to powietrze 25 dotyczy już 10kW czyli kopczyk wyparuje ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obnizajac moc palnika zmniejszasz również nawęglanie to i wiatr trzeba dać w dół ja się z tego wyleczyłem różnica jest taka że kocioł modulować na 20% będzie modulowal na 60% zapotrzebowania na ciepło nie oszukasz

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak...zmniejszanie  mocy mozna stosowac w lecie przy grzaniu cwu lub przy temperaturach powyzej 10 stopni..na chwile obecna nie ma sensu....palnik bedzie modulowal wysoko i nic sie nie zaoszczedzi...czy kopiec sie zapadnie to niewiem mam rynne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już się dowiedziałem, tylko nie chodzi mi o kaganiec w ograniczeniu mocy modulacją.. tylko właśnie całą mocą mocą palnika.

Z uzyskanych odpowiedzi wnioskuję, że czas przerwy w podawaniu się wydłuży czego efektem sumarycznym mniej węgla podanego przy tym samym wiaterku.

Chyba dobrze myślę że tego efektem jest wypalanie się(zapadanie) kopca żaru.

Czyli jest to jeden ważniejszych stałych parametrów. Po przestawieniu resztę ustawień należy korygować..w sumie to tylko powietrza...

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nocy sterownik znów nie pokrywa się z otwarciem mieszacza,u  mnie za rozjechanie nastwu mieszacza odpowiada chyba programowanie temp.obnizenia kotła.Jak tej funkcji nie urochomilem po aktualizacji było ok.dwa dni temu włączyłem i mieszacz się rostroił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.