Skocz do zawartości

kacper12

Forumowicz
  • Postów

    90
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kacper12

  1. Taki mam. Przy większych mocach potrafi taką kluskę wypluć.
  2. @Pieklorz Mam jeden z pierwszych palników SV200 bez "n". Na samej górze mam trzy otwory, a na skosach są po cztery otwory razem 11 otworów przypada na górę. W ruszcie są cztery rzędy po sześć otworów, razem 24 otwory. W nowych palnikach SV200n w ruszcie jest dużo więcej otworów. Jest jakiś sposób modyfikacji mojego palnika, by dobrze napowietrzał palenisko?
  3. Jak pamiętamy jakie było spalanie chwilowe przy 100% mocy na starszej wersji softu, to w nowej korektą paliwa można ustawić spalanie chwilowe takie jakie było.
  4. Ja mam palnik SV200. Korekta paliwa mam na (-11). Wentylator Min 1% na 2, Max 100% na 46. Powietrze 3 - 15. Ustawiłem też dodmuch na 2, działa trochę dłużej niż podawanie. Przedmuch co 60 min. Trochę to potrwało by osiągnąć w miarę zadowalający wynik. Na razie obserwuję i dokonuje korekt .
  5. Po próbach rożnych ustawień zaczyna modulować na 2.35
  6. Zwiększyłem histerezę zaworu i czas stabilizacji oraz zmieniłem bieg pompy CO i jest ok.
  7. Dzięki za pomoc. Po sezonie zimowym przełożę zawory. Co do zaworów, takie sugerował kol. Klaudiusz
  8. Cześć. Dzięki za sugestie. Zmienię bieg pompy. Zawór zwrotny na powrocie myślę że powinien być tuż przy sprzęgle, by nie pociągnął ze sprzęgła wody do zaworu 3D. Takie są moje przemyślenia. Nie jestem hydraulikiem. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
  9. Chodziło o zawór 3D. Bez siłownika instalacja działa prawidłowo i zawór trzyma temperaturę.
  10. Witam. Zawór jest zamontowany prawidłowo. Przeprowadziłem remont instalacji. Zastosowałem sprzęgło (mieszacz), wcześniej miałem zawór 4D. Wzmocnienie mam ustawione na 2. Obecnie odłączyłem siłownik zaworu i piec pracuje stabilnie bez bujania. Spróbuję zmniejszyć wzmocnienie i poobserwujemy.
  11. Witam. Mam problem z zaworem 3D, co widać na wykresie. Aby utrzymać temperaturę, jego zakres pracy wynosi od 36 do 44 stopni. Wcześniej miałem zawór 4D i zmiana 1 stopnia powodowała zmianę temperatury.
  12. Wyniki testu przy wzmocnieniu dynamiki 1. Obecnie testuję wzmocnienie 2, na początek wzrosło nieznacznie spalanie. Instalacja z grzejnikami i zaworami termostatycznymi, pompa CWU włączona na stałe.
  13. Mam 200m ocieplone styropianem 6 cm, pustak+połówka suporeksu i obecnie spala w granicach 18,5-19 kg
  14. Na Viadrusie grzeję 200m i mam moc ustawioną na 16 kW, a modylacja ograniczona do 85%
  15. @matsuo11, zmniejsz moc na sterowniku i dobierz powietrze. Powinno wyprostować wykres.
  16. @sajmon. W Viadrusie U22 zacznij od ceramicznego deflektora, następnie możesz dorobić trzy płyty jak na zdjęciu na palenisko. U góry jest półka ceramiczna z trzech płyt, które można kupić w Klimoszu. Można dorobić lub kupić zawirowacze. Te elementy poprawiają sprawność pieca.
  17. @Oldek Wyjście na CWU masz za zaworem 4D? Jeśli tak to włączenie pompy CWU na stałe nic nie da. Pompę kotłową zamontował bym w miejscu styku linii 1 i 2. Na instalacji CWU musi być zawór zwrotny.
  18. @LukaszP683 Mam Viadrusa u22 firmy Klimosz i sterownik skzp02. Sterownik bardzo dobrze radzi sobie z palnikiem. By polepszyć proces spalania dodałem deflektor ceramiczny i wkłady na ruszt wodny. Nie byłem zadowolony z palnika więc dorobiłem podstawę wodną i wsadziłem palnik SV200. Teraz jest super.
  19. Więcej problemów miałem z retortą niż z tym palnikiem. Po sezonie użytkowania wynika że mniej zużywam opału, więcej ciepła odbiera piec, widać to po temperaturze spalin. Ogrzewam 200 l zbiornik CWU i spalam w automacie 3,2 - 3,5 kg opału na dobę. Pali wszystko co przejdzie przez podajnik. Paliłem groszkiem od lokalnego dostawcy, nie było problemu ze spalaniem.
  20. Podobny do rynny jest SV200. Po sezonie użytkowania nie chciałbym innego palnika. Bardzo dobrze współpracuje z SKZP. Kreski są proste.
  21. Ze zdjęć widać że masz inny kocioł. Ja mam żeliwny na Viadrusie, więc ustawienia też mogą być inne.
  22. @beldo Mam Klimosza Combi NG 20 z palnikiem SV200 firmy Technix. Na oryginalnym palniku i dmuchawie miałem następujące ustawienia: Moc 16kW Potencjał 14,5 Czas podawania 4 s Modulacja 5-85% Max czas przekroczenia 40 min Dodmuch 5% Kaloryczność 7,4kWh/kg Powietrze 8-24 Temp. zadana kotła 600C Możesz wstępnie dać takie ustawienia, ale dużo zależy od opału. Obserwując musisz wprowadzić korekcję.
  23. Ma być sterowanie zaworem poprzez styk zwierny i rozwierny. Po osiągnięciu temperatury zadanej w pomieszczeniu przekazywany jest sygnał do sterownika, który obniża temperaturę za zaworem o określoną wartość procentową. Tomek obiecał że to będzie, tyko kiedy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.