Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Oldek napisał:

Ja też nie wiem, ale napisałem co przedszkolak by zauważył. Przykro że programator dużo większych paneli przemysłowych nie wie jak to rozwiązać.

@Oldek nie napisałem tego złośliwie. Chodzi o to, że czasami masz ograniczenia sprzętowe i kropka. Robisz, tyle na ile Ci sprzęt pozwala lub realizujesz to na innej dużo droższej wersji.

Nie rób sobie wycieczek personalnych pod moim adresem bo nie widziałeś ani jednej mojej realizacji, a Twoja wiedza w tym zakresie jest chyba niewielka... 

Aktualnie na głównej zakładce mam wszystko co potrzebuję aby ocenić w mgnieniu oka w jakim stanie jest sterowany układ, w tym wypadku kocioł z całą resztą. Za to podziękowania dla Pana Tomasza

Edytowane przez LukaszT1125
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oldeknam wyrasta na takiego malego, forumowego teroryste :D 

Edytowane przez makog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, gaizka2 napisał:

To jest ta opcja wyjście z czuwania ?

A nie widać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zda sa,termostat wewnetrznej dla poniženie pogodowki zostawa na ON.Dla ekonomicznej i komfortowej dziala ok.

Raz aktiwowany,nastepnie niedziala,podobnie jak obnižanie temp.kotla.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarekDabrowski napisał:

Testuję ktoś tą dynamikę może ktoś by napisał jak się to sprawuje u niego

Zrobiłem krótkie 3h testy na 2, 4, 6 i tak: (4) bez zmian w stosunku do poprzedniej wersji softu; (6) - w przypadku  mojej instalacji spowodowało szybsze narastanie i opadanie modulacji po dobiciu do zadanej, zbocza narastania i opadania proste jak drut

Rozwiązaniem dla mojej instalacji jest (1) powolne sterowanie modulacją; mam 4d  5/4'' i w przypadku dodatnich temperatur jego praca jest w zakresie 8-16% ciężko wstrzelić się w zadane CO wiec co chwila kręci w tym zakresie. Powoduje to co jakiś czas obniżenie powrotu i modulację 20-45%;  (1) póki co ładnie to wygładziła i zmniejszyła wahania bo jak powrót spada to na kotle jest mały zapas  i odwrotnie;

Przekroje rur zrobiłem ciut większe niż się teraz robi (CU) i w przypadku braku prądu wszystko działa na grawitacji, pompy CO i CWU Alpha2 na 5W, ale moim zdaniem i tak mam ciut za duży przepływ przez kocioł wymuszony przez CWU (lekko zdławiony zaworem za pompą)

Zobaczymy jak temperatury spadną na (-), ale sadzę że będzie jeszcze lepiej bo 4D będzie bardziej otwarty i złapie zadane co w ciągu minuty. Do tej pory mogłem obniżyć temp. na kotle powodując większe otwarcie 4D i ustabilizowanie modulacji, a teraz już nie trzeba się o to martwić, nastawię raz temp. kotła na cały rok pracy :) Wszystkie te kombinacje nie wpływają na zwiększone lub zmniejszone zużycie dobowe, jest podobnie.

na wykresach widać gdzie jest (1)

przed.jpg

po.jpg

Edytowane przez LukaszT1125
dodano fotki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , w moje dziwnej instalacji dynamika modulacji na poziomie 1 spisuje się bardzo dobrze ,nie ma gwałtownych szarpnięć modulacją fajnie płasko sobie idzie , spalanie ma się ku zmniejszaniu już wyliczył sobie mniej niż w zeszłej dobie , przy większych kotłach na pewno ten parametr pomoże walczyć z tak zwaną bezwładnością kotła , modulacja naprawdę długo czeka w danym przedziale procentowym co w moim palniku skutkuje dokładnym odpaleniu opału ,standardowe ustawienie czyli 4 w moim odczuciu była za szybka i jednak kocioł miał czasem tendencje do przekroczenia temp. zadanej oczywiście są to małe i chwilowe przekroczenia ale jednak były w dynamice na 1 są o połowe żadziej zauważane , 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli podobnie jak u mnie :) spalania nie porównuje póki co, bo temperatura na zewnątrz skacze

Edytowane przez LukaszT1125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem od wczoraj do rana na 5 i było zauważalnie lepiej a od rana testoje na 2 i wydaje mi się że są lepsze efekty spalanie spadło mi o 2kg ale to może przypadek bo jest cieplej jedno jest pewne tak mi się wydaje że to płynniej chodzi niż wcześniej i nie mam teraz dużych skoków modulacji ale to jeszcze za wcześnie na wnioski poczekam że 2-3doby i zobaczę już na tą chwilę jestem zadowolony z tej funkcji pan Tomek pisał że się zmienił algorytm sterowania mieszaczem jak dobrze pamiętam na tą chwilę nie widzę zmian może nie wiem na co patrzyć ale chodzi dobrze to nie będę szukał dziury w calym

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie mieszacz też widać - jest dużo bardziej łagodnie; jakbym miał więcej czasu to spokojnie na tym co teraz jest, soft p.Tomka i apka Wojszyma, zrobiłbym proste kreski u siebie :) Już dawno temu byłem zadowolony z rezultatów, a teraz to już raczej dopieszczanie hobbystyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano dalem modulacia na 6 i wykres prawie tak samy jak przy 4.Nie ma cwu,mysle ze nestabilny system bedzie chcial szybszej regulacii,potestujem jutro za 1,2.

Testowales ktos obnizanie pogodowki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ostatnia aktualizacja choć jeszcze testowa wnosi chyba najwięcej pozytywnych zmian przydatnych użytkownikowi skzp. U mnie również na duży plus. Choć zauważyłem trochę inną dla mnie dziwną pracę mieszacza. Trzyma niby w miarę dobrze, 37 zadane oscyluje w granicach 0,3*C. Potrafi pracować bardzo krótko, ułamek sekundy przy otwieraniu i zamykaniu. Aby przeskoczyć 1% musi mignąć kilka razy. Nie wiem czy tak musi być, czy ja mam coś źle w ustawieniach mieszacza? 

Czas max otwarcia 120min.

Min. otwarcie 10%

Max. otwarcie 100%

Wzmocnienie 10

Czas stabilizacji co 20 sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od 3 tygodni jestem posiadaczem sterownika  skzp2 dziś po aktualizacji do wersji testowej po 2 godzinach   przestało mi odświeżać na stronie http://skzp.ct8.pl

wojszym2244

 ogólnie aktualizacja daje dużo więcej możliwości i lepszą prace kotła chociaż dopiero testuje ustawienia sterownika dodam że mam kocioł dużo przewymiarowany red eco duo 17 kw palnik pancerpol obrotowy dmuchawa wpa 6

IMG_20181209_001848(1).thumb.jpg.dc110b980620c22483cffbd4f344378d.jpg

kocioł ma 8 lat do ogrzania 130 m plus 120 litrów cwu ocieplone spalanie średnio 16 kilo na dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wpisałeś na nowo po aktualizacji ustawienia IP do strony w opcjach internetowych? Masz połączenie, świeci się zielona kropeczka na ekranie głównym?

U mnie działa OK

Edytowane przez LukaszT1125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cholerę nie mogę zaktualizować panela pokojowego. Wykasowało poprzedni soft( ekran czarny i piszczy) a nie chce wgrać najnowszego. Kilkanaście razy próbowałem i doopa. Zestaw do aktualizacji nabyty od producenta stera. Zmiana samego kabelka też nie przynosi efektu. Nie chce próbować aktualizować głównego sterownika żeby nie zostać z ręką w nocniku. 

Ma ktoś jakieś sugestie ?

Edytowane przez mariusz0776
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

port COM ustawiłeś prawidłowo? W menadżerze urządzeń sprawdź na którym porcie zgłasza ci się kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menadżer urządzeń. Właściwości portu com. Wybierz prędkość na 115 i taka sama ustaw w aktualizatorze

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mały szczegół na tytułowej stronie Skzp-02 gdzie zegar , a mianowicie na starym sofcie temp.pow była nad „rura do pieca „ teraz jest pod , ale to tylko czepianie się szczegółów , może Tomek poprawi w nowym kiedyś tam sofcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.