Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ustaw w połowie na pokrętle między min-max jeśli masz piętrowy dom to zobacz czy na piętrze nie będą lekko chłodniejsze grzejniki jeśli tak to dodaj trochę w stronę max

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w połowie na pokrętle między min-max jeśli masz piętrowy dom to zobacz czy na piętrze nie będą lekko chłodniejsze grzejniki jeśli tak to dodaj trochę w stronę max

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...w auto wszystkie grzejniki mam ciepłe ale odnoszę wrazenie że jak dam lekko więcej od min to grzejnik w łazience jest cieplejszy...na piętrze mam tylko 2 grzejniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta jeśli najwyżej położony grzejnik od kotła jest tak samo ciepły jak ten co jest najbliżej to bieg pompy jest dobrze dobrany

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak to wygląda. Dodam że jeszcze nie mieszkam i dopiero co kafle na podłodze położone wiec delikatnie grzeję od soboty i od tego czasu temp wew stabilne 18C się utrzymuje przy tych temp na podłogę. Na poddaszu koło 20C bo tam nie wyłączałem podłogi.

Automatyką pomp i zaworów rządzi inny ster, SKZP tylko pali i czyta. Paliwo Skarbek Bobrek 28Mj. Kotła nie czyściłem już 3 tygodnie, myślę że jeszcze ze 2 pociągnie ;) 

Screenshot_20181119-230801.png

Screenshot_20181119-230746.png

Screenshot_20181119-230217.png

Screenshot_20181119-230154.png

Screenshot_20181119-230139.png

Screenshot_20181119-230126.png

Screenshot_20181119-230055.png

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Robertoooo napisał:

Witam. Jak to u was jest? Jaka powinna być temperatura powrotu względem zasilania? Ile stopni różnicy?

Jak najmniejsza różnica. U mnie bez pompy kotłowej jest to 10-15C (zawór 4D). Dlatego temp. kotła trzymam w okolicach 65C.

Edytowane przez Dayan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 do 3 stopni przy sprzęgle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam go grupy użytkowników tytułowego sterownika,  jako zadowolony :) Dziękuję panu Tomkowi, nie zignorował mojej prośby po zakupie i dzięki temu już w dniu otrzymania paczki nastąpił montaż. Kilka fot. jeszcze dostrajam, ogólnie dopieszczam, bo to przykopca, to kopczyk lekko zapada, ale dopiero 6 dni pracy ma za sobą.

Popiół z 6 dni palenia, przepalone ok 150kg. filmik przy modulacji ok. 90% (moc ustawiona 100%)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak patrzę na Twój wykres to moim zdaniem w dole modulacji masz za dużo powietrza. Kocioł schodząc z modulacji dalej trzyma temteraturę na palenisku. Potem stoi na 10% bo energi jest sporo a gdy trzeba podbić to musi trochę popracować aż w palniku pojawi się na tyle dużo paliwa że temp. zacznie rosnąć i koło się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie też to wydumałem patrząc na ten wykres, zaraz po tym jak pstryknąłem zdjęcia zrobiłem korektę z 10% na 4% przy 10% modulacji  i dalej obserwować będę, bo faktycznie tak jest jak piszesz :)

Edytowane przez piterr123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na płomień i popiół - za dużo powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jockey jak zjeżdżam powietrzem w dół to zaczyna już z końcówek dymić na czarno, więc nie da rady już niżej, nadmuch mam między 6 a 20% (70watt dmuchawa), a te spieki to może przez to co pisał dormario, gdzie modulacja szła na min to kopiec się zapadał (za dużo wiatru) a po wzroście modulacji musiał nadganiać dość ostrym pikiem w górę i może temu te spieki ( nie ma ich dużo) ?

Nie wiem czy dobrze zrobiłem, bo obniżając minimalny nadmuch zaczęło się wysoko robić na retorcie i nie wiem czy dobrze zrobiłem podnosząc jeszcze kaloryczność w górę (na 26.6) - palę chwałowicami, czy lepiej ruszyć korektę podawania na minus?

Edytowane przez piterr123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

přeji dobrý večer jelikož jsem tu nový tak tu pročítám vaše rady ohledně vytápění .Třetím rokem topím v kotli GRENECO s ř jednotkou Titanik u které nejde 4 cestný ventil a tak se ptám jakou řídící jednotku koupit .Líbí se mi timel skzp ale mám trochu strach z nastavování  a jazyka  . Nevíte náhodou jestli  nebude dodávána také s  češtinou?Popř. jakou jednotku doporučujete  díky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vítejte. Skzp se anglicky a polsky, ale je to velmi jednoduché a není žádný problém s psaní. Jak může tento pis: Google translate, všichni chápeme. Je to také na fóru někdo z České republiky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększeniem kalorycznośći kopczyk będzie po czasie się zmniejszać? Dobrze kombinuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neváhej a ber.Asi jsme spolu telefonovali? Už jsem tu o češtinu zevloval,ale je to fakt s polštinou v pohodě,všemu se dá rozumět.Technické výrazy v ovladači jsou i v polštině pro čecha snadno srozumitelné a ovládání je super intuitivní a žádné zkratky a podobně jako u jiných ovladačů,protože se tam nevejdou na display,tady je dotyková obrazovka jako na tabletu.Vše je logicky v sekcích kam to patří a kde by to každý hledal.Klikneš na ikonu kotle a tam je menu kotle,vzduch,výhřevnost uhlí,druh provozu...klikneš na topení a tam jsou pumpy,ventil....,žádné zmatky.Navíc půl nastavení,to je podávání uhlí za tebe jednotka vymyslí sama,postaráš se "jen" o nastavení vzduchu,ventilu,atd.Jsem s jednotkou velmi spokojen,navíc objevují se aktualizace,možná se ta čeština nakonec porodí.....To záleží na výrobci,ten se tu taky objevuje a inspiruje co ještě vylepšit a doladit v ovládání.

 

Google nie chce, żebyśmy rozmawiali. Wpiszesz abcde i wychodzi kdfalkjsdvhb

Edytowane przez bercus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Zwieksziles kalorycznost,podaje mniej grochu dla samych Kw.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.