Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak. Mniejszy potencjał,więcej poda na godzinę.

Korektą dawki paliwa można sobie jeszcze dostroic wysokość kopczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja robię za każdym razem przesyp żeby wyliczyć potencjiał podajnika i zgadza mi się zawsze prawie co do 1kg lecz ważne jest to że frakcjia węgla jest różne i to wplywa na potencjiał.

Jak dla mnie jednym z najważniejszych parametrów jest właśnie potencjiał podajnika i przekonałem się już kilku krotnie u klientów 

Edytowane przez KamilMiernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy to Kamilu. :)

Mi np na VARMO praktycznie do 100g dokładność na liczniku wychodzi  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja robię za każdym razem przesyp żeby wyliczyć potencjiał podajnika i zgadza mi się zawsze prawie co do 1kg lecz ważne jest to że frakcjia węgla jest różne i to wplywa na potencjiał.
Oczywiście masz rację,ale w końcu ktoś wyraźnie napisał że im mniejszy potencjał to większe nawęglanie podajnika.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, abcde napisał:

Jak dla mnie potencjal podajnika nie ma zadnego wplywu na inne wartosci...jest istotny tylko do prawidlowych wskazan licznika.

 

42 minuty temu, abcde napisał:

napisalem "jak dla mnie" a nie ze napewno...a i instrukcja nie podaje ze potencjal na znaczenie na inne wartosci  oprocz licznika.

Z Instrukcji SKZP-02:

Aby sterownik podawał prawidłowe ilości paliwa, należy ustawić kaloryczność paliwa w menu PALIWO, wydajność podajnika (dzięki temu sterownik wie, na jaki czas włączać podajnik) oraz moc kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Instrukcji SKZP-02:
Aby sterownik podawał prawidłowe ilości paliwa, należy ustawić kaloryczność paliwa w menu PALIWO, wydajność podajnika (dzięki temu sterownik wie, na jaki czas włączać podajnik) oraz moc kotła.
,,moc kotła czy może palnika"

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, czeszej napisał:

,,moc kotła czy może palnika"
 

Sprawdź jak jest w Instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie mam w swoim kotle sterownik ecomax 910r. Działa, i tyle. Czytałem opinie o skzp-02, i wiem iż jest to mercedes wśród sterowników. Czy ktoś podmienial taki jak mój właśnie na skzp? Czy stracę gwarancję na kocioł jak go zamontuje? Czy i jaki realny wpływ na ekonomię i spalanie węgla ma ten sterownik.? Dzięki z góry za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODAJNIK
 POTENCJAŁ PODAJNIKA – ilość paliwa, którą podajnik jest w stanie podać przez godzinę ciągłej pracy. Jeśli nie znamy tej wartości należy ją wyznaczyć doświadczalnie.
Najczęściej wartość wynosi 15 kg/ h dla kotłów o mocy do 30 KW. Wpisanie prawidłowej wartości ma kluczowe znaczenie dla popranego wskazywania zużycia paliwa.

czy tu jest cokolwiek napisane ze jest to wazne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjał ma wpływ na nawęglanie palnika w Trybie Automatycznym i w opisie tego trybu jest napisane, dlaczego należy ustawić prawidłową wartość wydajności podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stracisz gwarancji na sterownik jest osobna gwarancja a co do oszczędności opału u mnie po wymianie na skzp około tony w ciągu jednego sezonu zwraca się zakup

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarekDabrowski napisał:

Nie stracisz gwarancji na sterownik jest osobna gwarancja a co do oszczędności opału u mnie po wymianie na skzp około tony w ciągu jednego sezonu zwraca się zakup

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki, więc po obecnym sezonie pomyślę nad wymiana na skzp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Oldek napisał:

Oj tam, trzeba napisać że instrukcja sterownika jest tylko dla orłów.

A ja ze wsi i nie tak wyksztalcony i malo biegly w czytaniu...pisanie mi lepiej idzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wpiszesz prawde to co bedzie?:)
Gdy miałem wpisana prawdę to zapadał się kopczyk, wzrastała temperatury podajnika i kopcił.Pale Skarbkiem który ma pow.26MJ.a musiałem zjechać z kalorycznością do 22MJ.by kopczyk podnieść.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.