Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do wszystkich, jaką temp powinny mieć spaliny przy mocach od 2kw do 17 kw?  Czy przy mocy ok 6 kw spaliny ok 110-130 są prawidłowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czym palisz. Temp.spalin zależy od opału, cugu, modulacji, od tego jaka różnica jest pomiędzy temp.zadaną a aktualną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Robertoooo napisał:

Mam problem nie działają mi gniazda CO2 i CWU po podłączeniu pompy

Tryb pracy obydwu pomp włączony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś palił drewnem to temp.spalin może mieć nawet 300st. Jeżeli zamkniesz szyber w piecu to bez cugu to samo drewno bedzie  "mieliło się w palenisku" i już dużo niższe temperatury  spaliny osiągną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Robertoooo napisał:

Mam problem nie działają mi gniazda CO2 i CWU po podłączeniu pompy

Co2 ustaw temp załączenia i włączona.

Cwu ustaw stale włączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam się o te spaliny bo przy dmuchawie ustawionej na 7-27 przy otwarciu drzwiczek widać lekki siwy dym, jak dmuchawa jest 9-29 dymu praktycznie nie widać ale spaliny mają parę stopni więcej, ekogroszek kolumbijski, coś ok 26-27 Mj, temp pieca zadania 65,  chodzi o to żeby palić czysto i ekonomiczne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, 8010 napisał:

Co2 ustaw temp załączenia i włączona.

Cwu ustaw stale włączona.

Cwu stale włączona wyłączy sie po osiągnięciu temp.w bojlerze,aby pracowała ciągle,musi być ustawiona na POMPA WŁĄCZONA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, shaft7 napisał:

Pytanie do wszystkich, jaką temp powinny mieć spaliny przy mocach od 2kw do 17 kw?  Czy przy mocy ok 6 kw spaliny ok 110-130 są prawidłowe? 

u mnie spaliny od tygodnia po wyczyszceniu czujnika trzymaja srednia ok120 stopni....gdy byl brudny ok 85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy w sterowniku da sie tak zrobić że gdy włączy się pompa cwu to wyłączy się pompa cyrkulacyjna tzw pompa zamontowana na powrocie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak już pisałem zamierzam kupić sterownik skzp 02 mam pytanie czy ta dmuchawa co posiadam foto w zał. Czy ona będzie ok? Czy czeka mnie wymiana? 5e0ff8b23203428223128317373f6e17.jpg&key=465530897d92167439207ef7ca93a85e80ff9ea02e1437948a2a785a154cbba0

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Mam taką u siebie. U mnie pracuje w zakresie od 7-40%. Spała się wszystko ładnie. Pozdrawiam

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
 Proszę o podpowiedż jak poradzić sobie ze spiekami. Ekogroszek Bartex Gold, przeslona na dmuchawie około 2 cm wiatr max 27, podawanie a w auto na 4. Powstają kalafiory i nie wiem jak ustawić żeby dopalał się bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.