Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Witam grono użytkowników Skzp -02 , na wstępie chciałbym podziękować osobom aktywnie wypowiadającym się w tym temacie to dzięki wam dość szybko udało mi się ( tak myślę) w miarę poprawnie ustawić sterownik pod posiadany kociołek.

Poniżej parę fotek z pracy kotła , wydaje mi się że nie jest najgorzej jak na  podajnik tłokowy w którym palę miałem węglowym , spalanie na poziomie 16,5kg na dobę też jest dla mnie do zaakceptowania .

 

WP_20181025_00_15_38_Pro.jpg

WP_20181028_22_40_54_Pro.jpg

WP_20181028_23_14_50_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do testowania nowej strony do zdalnego zarządzania sterownikiem. Oczywiście trzeba mieć moduł internetowy.

adres strony: http://skzp.ct8.pl

Po wejściu na stronę należy nacisnąć przycisk INSTRUKCJA.

Przydałoby się żeby ilość podłączonych sterowników była jak największa bo byłby to test obciążeniowy. 

Edytowane przez wojszym2244
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 no   superr a na dodatek  jutro mi  przychodzi  zamówiony modul bardzo sie ciesze :)

Edytowane przez asder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do testowania nowej strony do zdalnego zarządzania sterownikiem. Oczywiście trzeba mieć moduł internetowy.
adres strony: http://skzp.ct8.pl
Po wejściu na stronę należy nacisnąć przycisk INSTRUKCJA.
Przydałoby się żeby ilość podłączonych sterowników była jak największa bo byłby to test obciążeniowy. 
Działa. Potestujemy ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Daro1327 napisał:

Witam potrzebuje pomocy co do ustawienia sterownika skzp 02 . Jest ktoś w stanie mi pomóc ?

Co cza pomoc , może inst. Do ręki by było łatwiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Daro1327 napisał:

Witam potrzebuje pomocy co do ustawienia sterownika skzp 02 . Jest ktoś w stanie mi pomóc ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec firmy kotły malina 25 kw. Problem w tym że temp zadana to 55 stopni . Długo dobija później przechodzi w tryb czuwanie temp dojdzie gdzieś do 60 stopni później powoli spada dojdzie do 55 stopni piec zaczyna modulowac I próbuje utrzymać temp lecz ona spadnie z 8 stopni i dopiero po jakimś czasie znów dobija do 55. Wykres poszarpany nie potrafi utrzymać zadanej temp. Jestem w tym temacie świeży A piec gdzieś od miesiąca czasu mam więc proszę o wyrozumiałość i o pomoc z góry dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz pompe kotłową,czy pompa cwu włączona na stałe?

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz ustawienia,bez zdjęć ciężko powiedzieć,ale z tego co opisałeś to masz mały przepływ przez kocioł,na jakich biegach pracują pompy?

Wstaw zdjęcia wszystkich ustawień,to będzie wiadomo co jest nie tak.Kamil ma ten sam kocioł tylko 19KW,więc napewno pomoże.

 

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy . Pacjent : piec Witkowskiego 50kw ( powierzchnia 500m2) palnik kwadratowy.

Ustawienia aktualne :
Moc: 20kw
Powietrze: 8-22%
Modulacja: 10-100 %
Kaloryczność: 27
Spalanie aktualne: 40 kg

Dzieje się cos takiego jak na filmie z linku . Coś się da z tym zrobić? W innych piecach EKO wypala się na pył.


Różne ustawienia już testowałem i nie daje rady . Na wymienniku mnóstwo sadzy .

https://drive.google.com/file/d/1MKKeZ65aHjzBAVtVJGUDmc-JEwSwMywu/view?usp=drivesdkc5157db3c80e2e40873136c678f8419a.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz tam potencjał ustawiony.oraz czas podawania?

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taki kalafior przy 3 sekundach,szok,może tam jest bardzo duża dmuchawa przy kotle 50KW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ daro1327 wydłuż czas przekroczenia temp do 60 min,zmniejsz powietrze max do 30-35 i wyłącz czyszczenie palnika narazie całkowicie ,dodmuch gdy podaje na 3.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.