Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ok moc zmniejszyłem na 16kw i zmniejszylem  trochę powietrza na mocy minimalnej do 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj na dużej mocy czy nie trzeba zmniejszyć powietza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykres ostatnich 2h i temperatura bojlera jest mierzona na powrocie

15404927773692260707952054892776.jpg

15404929691265003579140014810156.jpg

15404930152294186309672367324126.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz cwu grawitacyjnie to zawsze będzie niska temp.powrotu. 

Najlepiej wymusić obieg drugą pompą stale włączoną lub jeżeli puszczasz na dom 50st.C to podepnij bojler pod układ grzejników. Ja mam jedną pompę na wszystko i jestem zwolennikim prostych rozwiązań. Zawsze tak podłączam i nie mam problemów. Jeżeli masz podłogówkę to jedna pompa na grzejniki i bojler druga na podłogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marekd napisał:

Kolego Mireks tyle powiem musisz dążyć by powrót był zbliżony do zasilania .Pompa na CWU praca nonstop na małych obrotach będzie jako ochrona powrotu.Cza by spac to wszystko do kupy bo piec zalewany jest zimniejszy woda z drugiego obiegu .Pompa kotlowa będzie tu robić dobra robotę tez praca nonstop. Zrób szkic inst.     Ten wzrost mocy spowodował zasobnik cwu , ale pompa kotlowa obroniła piec.

image.jpg

image.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zmianie jakichkolwiek nastawień w sterowniku nie ma co patrzec odrazu na wykresy itp...sterownik musi sie zaadoptowac do nowych ustawiem...przynajmniej 24 h...a potem znow cos mozna poprawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki szkic instalacji. Temperatura powrotu bojlera jest wyświetlana jako bojler bo czujnik jest założony na powrocie.

15404968985987571008387368291279.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, marekd napisał:

 

Jakie masz ustawienia przy tak prostym wykresie.Ja w auto nie mogę ustawić,temp spada o 8-10 a później podbija o 10-12 temp kotła.Zadana 55 i odrazy czuwanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pal123 napisał:

Jakie masz ustawienia przy tak prostym wykresie.Ja w auto nie mogę ustawić,temp spada o 8-10 a później podbija o 10-12 temp kotła.Zadana 55 i odrazy czuwanie

Może nowy soft poprawi to zjawisko tylko kiedy to będzie?

@TomekBrz nie daje znaku życia. Mógłby coś powiedzieć

Kilkukrotnie pisałem że powinniśmy mieć możliwość dostosowania dynamiki pracy kotła.

Dla mnie obecna praca jest pozbawiona logiki. Kocioł wolno rusza przy spadku temperatury skolei wolno schodzi z modulacji podnosząc ją. Według mnie powinno być odwrotnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Pal123 napisał:

Jakie masz ustawienia przy tak prostym wykresie.Ja w auto nie mogę ustawić,temp spada o 8-10 a później podbija o 10-12 temp kotła.Zadana 55 i odrazu czuwanie

Takie ustawienia w ręcznym sterowaniu

 

17 minut temu, Pal123 napisał:

Jakie masz ustawienia przy tak prostym wykresie.Ja w auto nie mogę ustawić,temp spada o 8-10 a później podbija o 10-12 temp kotła.Zadana 55 i odrazy czuwanie

 

IMG_20181025_215732314.jpg

IMG_20181025_215755567.jpg

IMG_20181025_215822328.jpg

IMG_20181025_220427890.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak ustawione parametry ze mi kociol nie spada do niskiej modulacji... i nie podbija temperatury i nie ma prawa wpadac w czuwanie.....moduluje w zakresie 25-50% -24godziny na dobe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet gdybym je podal to i tak masz inny piec,palnik,instalacje ,dom...niema uniwersalnych,kazdy do swoich ustawien musi dojsc sam metoda prob i bledow:mi to zajeło kolo miesiaca zanim zrozumialem  o co chodzi .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, reded napisał:

A rupcie jak chcecie. 

:-) 

Pozdrawiam RedEd 

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj nowy dzień nowe wyzwania ( najpierw praca ). Po zmniejszeniu mocy do 19 kw i powietrza wykres nocny jest taki

20181026_063510.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mocno dmucha i musi naładować palnik aby coś ciepła z tego bylo. 

Edyta : 19kW = 2.75kg * 24h = 66 kg/doba czy przy poprzednim kotle udało się Panu tyle spalić? Prawdopodobnie nie,  to po co tyle ustawiać. 

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, reded napisał:

Za mocno dmucha i musi naładować palnik aby coś ciepła z tego bylo. 

Edyta : 19kW = 2.75kg * 24h = 66 kg/doba czy przy poprzednim kotle udało się Panu tyle spalić? Prawdopodobnie nie,  to po co tyle ustawiać. 

Czyli co zmniejszyć moc do takiej wartości aby za mocno nie przebijało temperatury zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i pamiętaj o powietrzu, bo tu trzeba dopasować strumień węgla i powietrza. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mirekkss napisał:

Szybki szkic instalacji. Temperatura powrotu bojlera jest wyświetlana jako bojler bo czujnik jest założony na powrocie.

15404968985987571008387368291279.jpg

Żeby rozwiązać Twój problem potrzebna jest pompa na zasilaniu bojlera z zaworem zwrotnym i konieczny zawór zwrotny na powrocie z podłogi 1. Bo Cwu na grawitacji, przy tym rozwiązaniu, co masz, to Ci ochrony kotła przed zalewem zimnej wody niestety nie zapewni. Najlepiej to by było, te dwa powroty spiąć w jeden, bo zimna woda z podłogi 2 i tak będzie zalewać kocioł.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu na podłogówkach nie dałeś mieszacza z pompą -oszczędności? one zwolniłyby znacznie przepływ obiegu podłogowego, podłoga nie byłaby taka gorąca -a tak to szybko wychładza ci obieg.

I tak jak Jockey radzi: pompa na stałe wł. na cwu -podniesie to znacznie temp. na powrocie.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.